Dhe mjegulla ra..

 
    nga Loer Kume
 
Dhe mjegulla ra mbi qytet, duke mbuluar dritat e shumta te njerezve.
Pothuajse mesnate. Ajo vello e bute nate po mbeshtillte ne krahet e saj cdo egzistence.
Ky ishte nje mision i vertete. Nje histori jete! Nje qellim! Por, ce do! Ishte idiot si i tille!
Ai vakuum i ngrate qe njerezit e quanin shpirt, donte [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).