DETI KOS

Tirana e festoi aderimin përfundimtar të Republikës së Shqipërisë në NATO, mes të tjerash, edhe me një pllakat gjigand të afishuar në fasadën e Teatrit të Operas, me mbishkrimin anglisht ”This is the miracle of freedom,” i cili i drejtohej, pas gjase, publikut global anglishtfolës. 
Meqë vendi nuk ishte i robëruar para datës 2 prill 2009, as iu dhurua [...]

5 Komente

" E di se cfare eshte e dhimbshme ne gjithe kete histori? Dhuna e
shfenuar me te cilen kerkojne t’ia shplajne trurin njerzve me idiotesi
pa fund. Propagande per cdo gje dhe me cdo gje, qe nga shtrimi rrugeve
me gropa, tubat e ujit, pallatet me ngjyra dhe tani NATO

Nese e ashtequajtura renie e diktatures duhet te kishte sjelle
ndonje gje te mire, kjo duhet te ishte pikerisht ndalimi i kesaj lloj
dhune, qe duhet thene se eshte dhjetra here me e pameshirshme se vete
hedhja ne ere e Gerdecit. Po nuk qenka e thene. Budallalleqet e
politikes u dashkan t’i perjetojne njerzit deri ne palce. Budallalleqet
qe u thone ne TV tere diten, me ne fund u dashkan edhe t’i lexojne ne
pankarta te gjera edhe te gjata qe edhe merhumi vete do t’i kishte zili.

I kerkoj shume ndjese Ujkut te Zi, qe po ia huaj komentin qe ka bere per kete shkrim, por me bukur se kaq une s'do dija ta thosha. Dhe me kane irrituar vertet keto pankartat qe kane shemtuar edhe me shume sheshin Skenderbej, po edhe sheshin Nene Tereza! Te pakten, te kishin vene ca drita me shume neper peme, si per vit te ri, se vetem pankarta, billborde... a ku e di une si quhen... sikur s'ka lezet...

 ps. Mat, faleminderit qe na e solle ne vemendje! smiley
 

Ja reklama e ardhshme per sukseset e ministrise se mbrojtjes nen drejtimin e fatmir gazmend Berishes

Nje plan me nje depo armatimi, dy helikoptere nga ata qe ushtria italiane i ka nxjerre nga qarkullimi para nja 10 vjetesh, brigada komando e Zall Bastarit qe stervitet me tej me kenge ne goje.

Del nje ushtar i veshur me uniforme kamuflazhi dhe me corape me stemen e Natos dhe thote:

"Ne vitin 2005 une isha ushtar i kartes se adriatukut numer 1 dhe haja pilaf me oriz per ibret. Ne 2009 jam ushtar i natos dhe ha pilaf me oriz Basmati"

Mbyllet plani, del flamuri shqiptar (po jo i kuq, por blu) me te shkruar siper "this is a miracle of freedom, dhe zeri kumbues "Shqiperia po ndryshon"

Keto me ngjasojne me ate skecin e F.Hases " Sheqer ,sheqer - Kripe ,kripe" Shqiptari si njeri shume praktik se ka per gje te hedhe ne koshin e plehrave cdo fenomen a ndodhi qe nuk i jep perfitime praktike. Pervec Levizjes se Lire ata shpresojne ne Lidhje me NATON edhe ne ndonje dhurate jo me vetem Pilaf por edhe me Kos. Po qe per siguri, ata i ka marre Lumi sepse askujt nuk i duhet siguria Kombetare ne kete shkrirje Globale kufijsh e Idesh . Nga nje mercenar per shtepi nuk eshte pak...ndoshta edhe ndonje krushqi me te pasur..... ndoshta edhe vende pune si roje deposh.....ndoshta edhe vende pune si riparus mjetesh...ndoshta ndoshta ...e mbi te gjitha ca tuje per ndonje djale vendi  smiley Hiqini kete mundesi praktike Natos, shpjegoi shqipos pas ca koheve se NATO :  DO me shume se sa  JEP  dhe beni nje sondazh per te pare se sa % e shqipove duan Naton... smiley

ndonje dhurate jo me vetem Pilaf por edhe me Kos

Jo vetem me keto, po dhe me kadaif (e degjove qe do futen dhe femra ne ushtri? ) smiley

Domosdo ! Edhe femra duhen, edhe burgje te vecanta per thyersit e disiplines , edhe gjykata te vecanta , edhe klube te vecanta ,edhe lajme e Rubrika te vecanta , edhe zgerdhirje Politikanesh te vecanta . Por ajo qe do jete me e rendesishme do kete edhe Korrupsion te VECANTE smiley Vdes per nje cik Korupshen prej NATO-je! 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).