DEMOKRACI MITESH

Globalizimi shtjellohet edhe nëpërmjet miteve. Sidomos të miteve që bazohen në ikonat e muzikës pop. Madje, mund të thuhet se globalizimi modern ka marrë forcë pikërisht nga energjia e star system-it dhe e grupeve muzikore me matricë anglosaksone. Kushedi sa borxh i ka globalizimi i sotëm ekonomiko-financiar modelit të yjeve hollivudiane e të muzikës pop…
Ka [...]

4 Komente

E po, me se fundi, doli dikush qe tha nje llaf kunder mitit te Majkellit, se po me dukej vetja si Ufo, qe s'e kam shijuar ndonjehere muziken e tij ne pergjithesi... Kenge te vecanta dhe  me kane pelqyer, por keshtu uuuaaa, uuiii, s'kam bere ndonjehere, madje me kapte nje si lloj te perzjere, ngaqe jepeshin aq shume kenget e tij, sa te stresonin...

Cila kenge eshte, se nuk kam utube ketu.... Na ver titullin, te pakten, mos u bej e keqe... smiley

stivi wonder +baby face

"how come, how long"

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).