Cute Babulja

Cute Babulja janë një ndër grupet më interesant të shekullit të ri në Shqipëri. Jo se konkurrenca është edhe shumë e madhe por sidoqoftë Cute përfaqsohen denjësisht.

Në kohë të errëta si këto kur raperat mblidhen në një dhomë e nxjerrin mjell që ne duhet t’a marrim për drogë, pistoleta plastike të blera te kinezet [...]

23 Komente

nuk  dija gje per kete grup.flm per kete dhe tere postimet informuese te muzikes qe ve ketu.

as une s'kisha degjuar gje. videoja ishte interesante, me pelqeu zeri edhe pse mu duk si i ngjashem me Bojken Lakon. Flm per prurjen.

rrofsh, rrofsh per infon.

e keni fillu mire qysh me Nick Cave.

Mire keta qe jetojne jashte, po & ti Enka s'dije gje? Ta marre dreqi, s'ben njeri shperndarje ne Tirane, shperndarje disqesh dhe kulture. It's a sin.

Jo vetem ne Tirane por dhe ne Prishtine eshte veshtire me gjet albumet e grupeve qe bejne muzike te mire (jo-popullore). Mbaj mend qe i kam ra Prishtines ne kembe nja dy here dhe nuk gjeta nje cd shop si ka hije. Ndoshta duhet te kete ne ndonje vend te fshehur mire!

 

Cute Babulja me verte jane grup premtues.

Une i kam kerku ne Tirane e ne internet po s'gjendet as-edhe-nje-gje. Eshte per te te ardhur keq dreqi t'a haje.

ne Prishtine i gjen albumet e atyre grupeve qe kerkon tek Ginger. qe me thone se eshte tek Payton afer UNDP House dhe diagonal nga nje kafe franceze.

Une s'i njoh fare, po ne pergjithesi muzika e sotme shqiptare nuk me pelqen, rralle e tek ndonje kenge e vecante. Sec ka qene nje kenge e grupit Asgje sikur dielli, titullin s'e mbaj mend, (me duket se ka qene ne nje Top fest) por me pelqente se me dukej se kishte nje tingellim si kenge piratesh... smiley

Kta s'i di, por per Ponin me paska marr malli. Rastis ne video shqip kur shkoj per qofte te "Two Stars". E funit qe kom rastis qe kjo. E maj men nga titulli.

Ah, kam nigju dhe nje tjeter qe kishte vargun "te keqen moj ogiçe".

...me sandale me genjeu.... miiiire Poni!

Qe kur i kam degjuar per here te pare me kolateralisht me jane dukur grup premtues. Mendimi im bie pak ndesh me tiranacalling per origjinalitetin e videove. Kolateralisht me eshte dukur goxha "shfaqje e huaj" dhe aspak origjinale, mgjs realizim yll. Po ngjaj pak paradoksal, cik me qarte: cute babulja me pelqejne goxha, video e siperpermendur ka realizim fantastik, idea eshte shum larg te qenit origjinale, kaq smiley

p.s. e keni pa videon e kejsi toles carry me in your dreams??? Nqs jo, MOS e shihni, do i kurseni vetes prishjen e gojes per organizatoret, stilistet, regjizoret, pluginet e media player, koreografen, etjjjjj.

Po, ndoshta Kolateralishj, te pakten si video, eshte me evropiane, edhe pse per mua eshte shaka.

Kurse Udhe te mbare tamam si siper.

Me ne fund nje grup qe mbase do jete vazhdimi i ndonje legjende te harruar te folkut. Te gjithe kengetaret folk kane nje gje te perbashket: lokalitetin e kengeve dhe universalitetin e mesazheve...

Urime ketij grupi.

Ta marre dreqi, s'ben njeri shperndarje ne Tirane, shperndarje disqesh dhe kulture..

E vertete.

Kapsamun,kush e njeh ?

.. eshte nje band muzikore profesionale shqiptaro -zviceriane, qe nuk njihet ndoshta,as  une nuk e dija por rastesish e ndesha ne internnet,eshte e vertete qe ne shqiperi mungon iteresimi per te gjetur profesionistet..

 

love Jericho...gjithmone kam dash me gjet me shume kenge..nuk di ku gjehen albumet nese ka. Tifoz i tyre. Nga me te miret grupe shqiptare qe kam ndigju ne demokraci smiley

Pse boni sikur si njifni, i kam sjelle nja njezet here ne peshk Cute Babulen. Sidomos sa here kujtohet nonjoni te ripertypi idene se na mbyti turbofolku.

Hej Tiranacalling, good job. Jam abonu ke blogu jot.

Rrofsh Lulian.

Me behet qejfi realisht qe shume njerez ketu i kane zbuluar mbas artikullit. Cute e meritojne.

Nga personazhi i librit Arka e Djallit të D. Agollit (që sapo e fillova, prandaj u kujtova) e kanë marrë emrin?

Po, e thote edhe ai vete ne interviste. Emer pak i habitshem.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).