ÇMIME NË EURO

Kadareja fiton një tjetër çmim letrar ndërkombëtar – el Premio Príncipe de Asturias de las Letras, provë e suksesit të tij artistik në vendet spanjisht-folëse.
Meqë jam rritur me veprën e tij, e cila madje më ka edukuar ndjeshmëritë estetike dhe intelektuale, gëzohem sinqerisht për këtë arritje, të cilën e përjetoj disi edhe si timen, ose [...]

1 Komente

Megjithatë, njeriut i pëlqen të ëndërrojë; dhë në ëndërr shkrimtari ynë i përdor këto pará për të themeluar një fondacion të vetin në Shqipëri, për të ndihmuar kulturën shqiptare, letërsinë, autorët e rinj dhe të vjetër, traditën dhe kurajon eksperimentale.

Desha ta theksoja kete, sepse e kam menduar shpesh me vete, por s'kam pasur guxim ta them me ze te larte.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).