Çfare deshironi te shihni?

Kur kam marrë në dorë, për herë të parë, përmbledhjen e novelave "Çfarë dëshironi të shihni ?" të Raymond Carver, njërit prej novelistëve më të mëdhenj (ndoshta më i madhi, së bashku me J.D. Salinger) amerikanë të fundshekullit të XX-të, nuk kam mundur të mos lëshohem në një melankoli të thellë, gjendje kjo e përftuar pak nga pak ndërsa faqet kalonin, e ndërsa shihja se jeta, nën penën e Carver,

1 Komente

700 Leke per 100 faqe - nuk dukej si botim cilesor nga pamja. plus dhe perkthimi kam idene se eshte bere jo nga gjuha origjinale, por nga frengjishtja. jo se kjo e ben perkthimin jo te mire, por per baze meret gjuha origjinale; pervecse kur eshte gjuhe e rralle. gjithsesi, urime per botimin!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).