ÇËSHTJA GAY NË POLITIKË

A mund të interpretohet politikisht çështja gay? Besoj se po, madje do të thosha se leximi politik është i pashmangshëm, meqë propozimi për martesat midis homoseksualëve mori forcë pikërisht në selinë e Kryeministrisë dhe meqë nuk është ndonjë çështje “e shtruar për zgjidhje” për shoqërinë shqiptare.
Së pari duhet nënvizuar se propozimi i mësipërm nuk ishte [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).