Catch the rainbow

After a long period of rainy days , last day i stumbled upon a marvelous rainbow in Tirana. It was really amazing at least for me since i have not experienced many of them.And i can definitely say that ,up to know except for the rainbow i had seen in Bosphorus ,Istanbul this was the most amazing one smileyIt looked like it was dividing the city smileyI had never seen a rainbow looking so close to the

28 Komente

si mund ti vihet dysh ktij ylberi ???  smiley

Pese motra pese

amaaaan... ja do jetë ndonjë fotografkamdashmeqen....

Ylberin, nuk e di pse e lidh me femijerine, dhe sa here qe e shoh me kaplon nje hare, qe dhe ne merzine me te madhe te jem, ma heq si me magji. Para nje muaji, ndoshta, duke udhetuar, diku mes Kavajes dhe Rrogozhines duhet te kem qene, doli nje ylber aq i paster dhe me ngjyra aq te ndezura sa u habita. Dallohej dhe roza e lehte fare. E duke qene se kishte dale mbi fushe dukej sikur fillonte ne Tirane e mbaronte diku andej nga Tomorri... Nje gjysmerreth ngjyrash, qe te mahniste... smiley

po pra po,

po celulari jot nuk bon fotografi te pakten e ?

smiley

Celulari im.... ncuq... smiley  eshte kot fare...

wow

vertet gjynah qe s`ke pat aparat afer

Me eshte bere si gangrene kjo mungesa e aparatit fotografik... S'po behem mukajet te blej nje te sakte... Mukajeti te le pa martuar thone, pa aparat fotografik, po e po... smiley

leje mos e bli,

prit dhe pak se do dalin kto gjenerata e re e gadgeteve smiley dhe do ti kesh te gjitha ne nje : ore, celular, axhende, aparat fotografik, ekologjik, gjinekologjik etj hihihih

 

 

Qyqja, Miss Deizi, une mezi i mesoj t'i perdor nji ka nji, le te gjithe pernjehere... Me duhet nje instruktor, me vete... smiley

po do jete juzerfrendli mi, qi ta perdorin ene gjithe katunaret smiley

po me instruktor osht mo mire , po e pate at kismet smiley

lol miss Deizi smiley

Aida degjo e dashur merr ndonje canon ose nikon point and shoot.rezolucioni nuk ka shume rendesi mgjth  dhe ata me pikselin 10.1 te canonit kane cmim te mire tani.

point and shot jane si shpirt sepse jane lehte te transportueshem dhe i merr kudo , une ende e perdor canon ixus 6.0 timin smiley

eshte shume praktik dhe i rehatshem dhe tere fotot e fundit me peshq me ate i kam bere  smiley  [kjo e dhena plus qe per akvll smiley ]

Enka, tani u trasha fare... Po i mbaj shenim keto qe me thua ti dhe me leter ne dore, do te shkoj te kerkoj aparatin, se asigjo nuk mora vesh... thanks, anyway... smiley

po ban kerkese me shkrim e tesh te marton lagja ose ma mire me thane minibashkia Nr se di, se kane fonde edhe per raste te deshperumish smileysmiley

Ceno, pse te dukem gje e deshperume une, ty? Bah, une e njoh veten dhe per njeri te hareshem... smiley

ti e deshperume ?

ne asnji mnyr ;P

zog ene cer zogu,

pllum fare smiley

Cen Cen Durim-madhi - 7 Maj 2009 - 2:46pm donte të thonte: smiley

ps: mos kliko mbi emrin jot CCDM smiley

--------------------------------------------------------------------------------------------

ps: pesa tretë është e imja Enka smiley

too late,

une klikova.

do kete kliku ne Ceni smiley

mbase s'është dhe aq gjynaf; nganjëherë kur diçka të mahnit dhe s'ke aparat, përpiqesh ta fiksosh në mendje dhe të ngelet ndjesia për kohë të gjatë...

p.s. mua më pëlqejnë shumë ata fishie-t te blogu yt, en.

ah per mua eshte perhere torture kur shoh dicka te bukur dhe se fiksoj dot ne aparat e dashur akull.mundohem ndonjehere ti vjell ne menyre artificiale ca ide dhe ndjesi te mbetura nga keto fiksimet e bukura neper ca foto te miat por nuk di se sa ja arrij smiley

hehehe une vdes per peshqit vete me gezon ajo foto me jep ndjesi pozitive sa here  e shof.thxsmiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).