Byreçka me presh

Nje recete tjeter e lehte byreçkash eshte kjo e sotmja.
Mund te pergatitet fare kollaj me pete te gatshme nese deshironi.
Per harxhin me presh ju duhen:
500 gr presh
2 veze
1 gote qumesht
piper i zi
pakez kripe
Se pari lajini preshin mire dhe prejeni ne copa te holla.Me tej vendosini ne nje tenxhere dhe lijini te zbuten ne lengun e [...]

33 Komente

Paski pas nji menje ti ne plaka ime oj cuce smiley

 

Enka, love u honey, por me keto gjona s'e ke hic mire punen lol.  C'na shton mallin me shume per byreckat e mamit ... smiley  Le pastaj te gjyshes ...

PSe mi, tjane tha duret ty smiley

APo eshte maru mielli dhe preshet ne Amerike smiley 

smiley

Rri o Tushe, per kok tenden.  Kshu faktikisht s'ia them per gatime dhe aq shume lol, por njehere qe mora mundimin te beja byrek me mish, katrahure hesapi lol.

Lerme per Zotin, se po vuaj nga doza te forta malli ...

Monda sorry yllo.

e mgjth une perhere perpiqem me dhene receta qe mund ti bejme dhe ne brezi "multitasking" smileypra praktike dhe goja longsmiley

cheers

Nexhi? apo Tushe?

Sidoqoftë, fajin e keni vetë që më kujtuat preshin

Nexhi? apo Tushe?

Si te te pelqeje  Xixe smiley

5 se m'shkrive Enka

tre here e kam lexuar Breçka me presh.

Eni, na trego se si bëhen petët, pa të tjerave ja u gjejmë marifetin smiley

petët bëhen kështu.

nuku ta them po s'me tregove si e bere rostonsmiley

Për Zotin, nuk e di.. Nexhi? Tushe?

veçse shkurt Nexh hecën (ai djali im i xhajës do kish thënë - rrëshket), ama Tush... !?!

Hajt pra, Nexh dhe na kjoftë për hajr!

P.s: a të pëlqeu ajo ideja e preshit? (pasi e pashë që vrapove..  në mos ishte thjesht për ato figurat..)

Enka eshte amortizator i rralle ne peshk o Xixe. Shif, futi prasin dhe u zbuten gjithe peshkataret smiley

Une si Nexh si Tush njelloj e kam, se nuk e nigjoj me Audio smiley  se i kam thjesht emra per peshk smiley

pasi e pashë që vrapove..  në mos ishte thjesht për ato figurat..

Jo per zotin. Kish bo plaka me te vertete nje byrek me pras sot. Dhe e kishte bo vertete kryeveper.  Ja kishte qellu !! smiley

 

Eni, na trego se si bëhen petët, pa të tjerave

ps.  smiley  

http://ninecooks.typepad.com/photos/uncategorized/2007/07/26/phyllo.jpg

Eni, lëre ç'thotë Emigranti, ne këtej nga anët tona përdorim Barilla smiley

mbaj mend para nja 2 vjetesh isha ne shkolle, edhe kisha aq shume detyra e esse per nja 4 jave isha i ngarkuar deri ne hunde... flija nga 3 ore ne nate, pastaj zgjohesha punoja pastaj flija 1.5 ore te tjera e jetoja ne niktone e kafeine edhe shume lengje frutash... e nejse...  mbarova pastaj te gjitha kto essete e gjerat edhe isha shume i cliruar... edhe mendova "tani do bej byrek.. do i .. rrobt"... edhe morra plaken ne tel kshtu kshtu mthuaj urgjentisht si behet byreku... plaka se ca mngatroi mtha bej byrecka... nregull i them une mthuaj si behen byreckat. I mar receten edhe dola n'market.. aty me erdhi ideja gjeniale ngaqe pash kto byreckat qe blejne anglezet te ngrira edhe i fusin ne furre...... mendova... une jam se jam... pse nuk bej nja 100 byrecka edhe i fus ne ngrirje... OK! Bleva bleva gjithcka qe me kishin porositur X10... edhe ika ne shpi... edhe fillova pastaj lloj lloj gjerash i zbraza komolet orendite e kushines... e bera vendin nuk njihej me... mjell gjiuthandej... nderkaq po beja 2 lloj mbushjesh... mbushjet po vinin mire por mpo terbonte djathi i bardhe se sa ja hidhje spinaqit edhe e thermoje, ky shkrinte e zhdukej... hidhi paketa pas pakete ai prape zhdukej... nejse... preshi me mish doli mire... pastaj bera brymin... pastaj fillova te beja pete... edhe petet i prisja me nje tas te madh, pastaj i palosja mdush edhe i mbushja me mbushje edhe i vulosja me pirun anash beheshin edhe si me lule e gjera...... e nejse... u bene shume... nja 70 burecka... edhe i leva me vaj kshtu nga siper edhe do i fusja ne ngrirje... u vija kshtu kartopeceta ne mes qe te ndaheshin kollaj me pas edhe i futa te gjitha ne ngrirje... erdhen ca shoke pastaj hengren byrecka... neri e dha te forte fare... hengri ca edhe e la, pastaj me seriozitetin me te madh mthote "ej o filan, e mban mend receten e ktyre ti?" po, i them une, pse? "Po ca pse o burre... kto jane bere sic i bente mamaja ime"... hahaha... shut up dude, just eat them... por pastaj i hengra me gjithe kartopeceta sepse nuk u shqiten me ato... nejse xhanem... ja vlejne byreckat...

o 23, po s'ta ka thënë njeri që je njish, lejomë mua të jem i pari të lutem. smiley

o Zanfi, ma kane thene shume veta... biles ma thon perdite... edhe tgjithve u them "me fal qe t'kam dhene pershtypjen e gabuar."

por flm gjithsesi, per vullnetin e mire. smiley

p.s. a sje Manjola ti?

OK 23. e tërheq lutjen e mësipërme pasi më pëlqen të jem vetëm i pari.

ps: natyrisht që nuk jam Manjola. jam Zanfi.

 Manjola - 1 Prill 2009 - 3:00pas mesnate

!

flm je e madhe

 

Zanfi,

po lujm kukamçefti m'duket.

Sa po t'pash tek Berluskoni (ai preshi taljon), po të shoh tek byreçkat e Enit me presh (shqiptar apo turk.. nuk e di për bes&eumlsmiley.

ehhhhh

Për brumin ndarës:

 

  • 450 g miell
  • 150 g gjalpë

Për pjesën tjetër të brumit:

  • 1,05 kg miell
  • 30 g kripë
  • 650 g ujë të ftohtë

Hapi 1

Përzijeni mirë miellin me gjaloin deri sa të bëni diçka homogjene

Pasta sfoglia classica - passaggio 1

Hapi 2

Vendosni brumin mbi një letër furre (nga ato qëpërdoren për të veshur tepsitë e furrës) dhe mbulojeni me një tjetër fletë dhe kërkoni t'i jepni brumit një formë drejtkëndëshi

Pasta sfoglia classica - passaggio 2

Hapi i tretë 3Vendoseni në frigorifer për rreth 1 orë.

Pasta sfoglia classica - passaggio 3

Hapi 4

Me miellin tjetër përgatisni brumin vetëm me ujin dhe kripën.

Pasta sfoglia classica - passaggio 4

Hapi i  5

"Punojeni" brumin për rreth 10 minuta...

Pasta sfoglia classica - passaggio 5

Hapi 6

Mbulojeni brumin dhe lëreni të "vijë".

Pasta sfoglia classica - passaggio 6

Hapi i 7

hapeni brumin në një trashësi prej 1 cm dhe në mes të tij vendosni copën tjetër të brumit (atë që përgatitët me gjalp&eumlsmiley

Pasta sfoglia classica - passaggio 7

Hapi i 8

Mbështilleni brumin me gjalpë duke bërë kujdes që të "mbyllet" hermetikisht nga të gjitha anëtPasta sfoglia classica - passaggio 8

Hapi i 9

Shtrijeni me okllai të gjithë ç'keni përgatitur dhe paloseni në tresh e futeni në frigorifer për 30 minuta

Pasta sfoglia classica - passaggio 9

Hapi i 10

Paloseni sërish në katër dhe futeni në frigorifer... e  pastaj paloseni në tre e sërish në frigorifer(me intervale prej 30')

Pasta sfoglia classica - passaggio 10

Hapi i 11

"pasta sfoglia" e përgatitur kështu, është e gatëshme që të përdoret pas 2-3 orësh nga palosja e fundit... dhe mund ta përdorni si për byrekë ashtu dhe për bakllave ...

Pasta sfoglia classica - passaggio 10

P.s: Për byrek mund të përdorni dy shtresa të tilla, por për bakllavanë, nuk ju rekomandoj më shumë se tre... sepse fryhen shumë dhe ju dalin nga tepsia gjatë pjekjes smiley

Une vdes per byrek me 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).