Buying a birthday card

I went to the store to get my cousin a birthday card for her 40th birthday. wouldn’t you know that everything there treated 40th birthdays as something dirty to be shaken off as soon as possible? i mean here is a successful, beautiful, elegant woman surrounded by husband, children family and well wishing friends, and [...]

2 Komente

Some of us have a life and celebrate that, instead of mooning over meaningless dates.

Kete e tha dhe nje kolege imja para ca muajsh, e fryre si kokosh ne krenari. Vjen ne qershor me nje surrat te skuqur dhe thote qe do divorcohet. Natyrisht ato qe kishin moshen e saje dhe ishin ne qarkun e "meaningless dates" i dhane mireseardhjen me nje buzeqeshje ironike.

Morali i fabules: perkufizimi i vetes(aq me teper ai i celebrimit te jetes) s'duhet mbeshtetur ne ate te bashkeshortit ndryshe, ne nje dite te bukur, mund te gjendeshe pa perkufizim vetjak.

Ne fakt une u nevrikosa me faktin qe nuk gjeja dot nje kartoline per te qene per t'i uruar ditelindjen nje gruaje te kompletuar.

Morali i fabules: hallmark duhet te me punesoje mua me rroge gjashtefigureshe dhe bonuse ne fund te vitit.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).