Buke me Rigon

Sot po ju sjell ketu receten e nje lloj buke te vecante me rigon , qe mund ta pergatisni fare lehte ne shtepite tuaja.
Per nje buke per 4 persona duhen :
4 gota miell (mund te perdorni dhe miell thekre apo ndonje miell dietik)
1 filxhan kafe vaj ulliri
2 luge kafeje sheqer
2 luge kafeje kripe
1 luge gjelle [...]

39 Komente

rrofsh,

me cer hahet kjo buka tashti ?

smiley

(pervecse me kosin/taratorin e Berberit/Maliqit )

smiley

lol smiley

me djathe te bardhe esh si shpirt smiley

djathe delje shtatmijepesqinleksh smiley

ahahahah lol po me mire deleje se ka me pak yndyre.

une do ju sugjeroja pak djathe bullgare, pak rumun, pak grek, pak francez, ca veze te ziera dhe ca rrota sallami polak.

Shpresoj te kenaqeni.

Enka,

Po me rozmarine ne vend te rigonit shkon?

Shume here e kishe perdore fjalen pakez, me kujtove nje kolege korcare.

Apo s'me ka vajtur mendja per ca hudhra te njoma sot...

nuk e kam provuar por besojk se do te shkonte.

Enka, na sill ndonjehere recet nga guzhina shqiptere.  Meqe ra fjala: cfare specialiteti njihet si  tipike shqiptare? Dikur, kur me kane pyetur se cfare ka specialitet guzhina shqiptare, se c´mu kujtua dhe thashe "musakà"; kur mu hodhen e me thane - musakaja eshte greke. Imam  ballajdia, dihet... turke. Po shqiptare..?!

grrosh

etj, etj..

tave kosi eshte shqiptare e gjen tek http://kuzhinaegjyshes.blogspot.com receten.

dhe mesa mbaj mend une kam sjelle dhe ca gjera shqiptare me pare ne blog.

aq me teper ky blog nuk ka vetem per qellim te sjelle vetem kuzhine shqiptare por nderkombetare.flm.

E drejte Meco, musakaja esht ushqim i vjeter grek te cilin e hanin mbreterit e vjeter.  Perberja: Paterxhane,patate,mish i grire,besamel-etj,Aleksandrit te madhe i plqente shume ky ushqim.

Ncuq, ncuq,  grosh e fasule gatuhet ne gjithe  bllkanin e me tutje

zog fushe me rrosnica eshte tipike shqiptare, ah sa me ka marre malli !!!!

Ketlina,

Une kam ca korcare ketu afer qe bejne rrosnica, por asnjehere s'e kane gatuar me zog. I ziejne si makarona dhe u bejne nje salce me gjalpe, kripe e piper te kuq e ia hedhin siper. Si behet kjo jotja qe t'ua them?

Ata kane nje lloj gatimi qe me pelqen shume: pule me pete. Ah, te lepish gishtat.

Une nga Shqiperia mbaj mend buke me veze dhe lakror me qumesht (lakror jugu, i embel dhe me qumesht; jo lakror korce qe behet me dy pete te trasha me gjelle ne mes), per te cilat vdes e sot e kesaj dite.

rroshnice  te mrekullueshme me pule  kam ngrene ne Berat.por dreqin nuk kisha aparat afer per momentin se do jua sillja tek yummania smiley e gatuante nje grua qe kishte nje restorant te vogel afer kalase.

 roshnica gatu mami im i qan (se e kom nga berati smiley )

gjelle me therrime

ok shoku ujk: do pregatisesh zogun e fushes ne thela skuqi me pak gjalp dhe vaj pastaj hidhi uje, pak kripe pak piper dhe lere te zieje. Pastaj merr dy kokrra veze dy gota miell perziej me dore bej si topa ose copa te vogla dhe skuqi me pak gjalpe dhe vaj derisa te behen si brown mos i digj kujdes, pastaj pasi te jete bere pula me lengun e saj hidhi edhe rrosnicat brenda dhe leri 5 -7 min ose 10 min me zjarr te ngadalde. Dhe ne fund mbush nje pjate dhe haji per qejf, se dalin shume te mira. Hajt te befte mire.

Te pershendes

Shume Flm Ketlina. Do t'ua jap kete receten dhe ndoshta me ftojne kur ta bejne.  Kjo qenka tjeter lloj rrosnice, sepse ata rrosnica u thone copezave te vogla petesh te thara, te bere me veze me duket, tip makarone supe (me falni ne jam gabim, por nuk i kam shume qejf ato).

Oh m'u kujtua edhe nje tjeter gatim shqiptar: mish gjeli me pershesh misri per Vit te Ri. (Diarreja qe shoqeron ngrenien e ftohte te ketij lloj gatimi opsionale ne date 2 janar)

te shplafte ajo qe shoqeron ngrenien e ftohte ne 2 janar ishalla !

Po permenden gjera te tilla ne nje teme guzhine mer teveqel ??

smiley

 

Shume qefli dukesh per te ngrene me habit vertet, po nuk ishe i martuar ishalla te bie ndonje qefleshke aahhahahaha

Fjala jote ne vesh te perendise!!! smiley

Po nuk e kuptoj pse te habit. 

rrofsh enka !

ps: si shum fort po ja lu kjo katlinka ujkut t'hupur...

ps: si shum fort po ja lu kjo katlinka ujkut t'hupur...

€T - po kush te kupton se... 

po a thashe une qe eshte goce...

po rri moj grua se na nxore namin se pastaj aq duan ketu tek peshku te versulen peshkaqenet, ah sikur te isha edhe njehere ashtu cike .....

po, po. nga hunda e sipër

eT leri njerëzit të kullandrisen, se janë hallexhinj dhe hallexhesha.

eni, kjo buka është e preferuara ime dhe e vetmja që di të gatuaj mirë. se asaj bukës 50 s'ia them e s'ia them dot.

vertet eshte shume e mire.

ate qetren dhe un sdi me e bo smiley

po pra eT, qekur pengon ciftet ti kshu ???

jo moj jo, nuk i pengoj, veçse më duket paksa tepër e çiltër çupa...

E bera ate gabim, prape klikerova smiley

eh....

kot e kishe , e dija

eeeee, kur t'ha t'ha..    smiley

Ma nxore kafen nga hundet qe hengsh veten me gaca smiley

Tushe, per aq sa e mbajta zotimin jam e nderuar smiley

e nerume , e respektume gjer n'detaj smiley

mirë, mirë. klikëroje dhe një herë mbas kafesë se ka lezet.

Ta blesh te gatshme ket buken e ta ngjysh me rigon e me vaj cfare behet? lol (Adresen e shpise enke, qe gjetc belane smiley.)

PS: ujk, si ta besh dollmen me miell misri domosdo qe ... po s'po them gje, se do me leshoj ndonje llaf Tushja smiley

A di ndonje nga peshqit si behet kandigjibeku?  Thnx

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).