Buke Gershet Tringjyreshe

Emri i kesaj buke eshte i tille , pasi behet me tre lloje permbajtesish te ndryshem si (ereza,salca,perime) qe i japin ngjyra te ndryshme cdo fijeje te saj me te cilen behet kjo buke gershet.
Une kesaj here perdora ato qe kisha ne shtepi: Rigon,salce pikante speci te kuq dhe proshute.
Per te bere buken ju [...]

11 Komente

Te lumshin dockat, Eni! Jam e sigurt qe kjo buke e gatuar nga duart e tua do te jete e embel, po aq sa dhe ti! Gezuar, e dashur!

flm e dashur

urimet me te mira per vitin  e ri dhe tysmiley

na befte mire dhe tack så mycket

god jul grane

na mesoni dhe neve nanje fjale te jashtme, me... te shesim mend kenej ka nahija jone... smiley

nga anet tona eni, thojne

Hangsh buken e amel !

smiley

ti shtofte zoti o shoqe ! 

Bedrije: rrofsh yllo.gezuar

 

Ana:godt nytår: gezuar vitin e ri

 dhe godt jul: gezuar krishtlindjet

ne danishtsmiley ajo a-ja me kacurrela ke balli lexohet si osmiley

Rrofsh Enka!

Buon Anno! - urojme ne nga anet tona! smiley

Enka, meqe e shoh se je merak ne kuzhine, pse nuku idhesh njehere kendej nga Franca ? E di ç'kuzhine kemi ne, mo ? Me te miren ne bote, nuk tallem. Mbase e dyta, pas japonezes, por ama jemi artiste. Ketu diplomohesh per kuzhine, thjesht duke ndenjur ne shtepi. E keshtu puna, ma gezofsh vitin e ri, dhe te mira paç ngahere. Dhe me nje "ashtu" te mire. Salut, bonne année et bonne santé, meilleurs voeux, et plein de bonnes choses pour cette année.

rrofsh Hurbismiley

gjithe te mirat dhe ty per vitin e rismiley

dua shume te bej dicka franceze e ta ve ne blog.por dua te bej dicka te hajrit dhe tani qe jam ne shkolle nuk kam shume mundesi por do perpiqemsmiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).