BUKE E ZEZE

Barack Obama i fitoi zgjedhjet si kandidat i Partisë Demokrate, jo si përfaqësues i racës së zezë; duke shpalosur një program të qendrës së majtë të cilin e pranuan shumica e amerikanëve, jo ndonjë program racist supremacist të bojëkafe, të kuq, ose ngjyrë preshi. Por duket se disa e paskan shumë të vështirë ta konsiderojnë [...]

1 Komente

Jo more ! Paska qene program i qendres se majte, dhe prandaj shumica e amerikaneve u dynden per te votuar... eh analize e bukur. E bishti i kesaj pune ? E qarte : e gjithe bota duhet me vrap drejt qendres se majte.

E si perfundim, po qendersulmues i krahut te djathte, kush ngeli ?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).