21 Komente

Belle, ti e ke bere kete foto? E mrekullueshme! smiley

ah, ca qejfi !

t'lumshin duret e ngrime nga ftohti

smiley

Bellë, për ne t'funit e katunit, kjo foto e kësaj ure, është shuuuumë më madhështore se ato fotot me urën e BukurLinit smiley

 

Ndersa une po beja disa foto sot me mengjes nga dritarja e shtepise

DSCF0607 by you.

DSCF0610 by you.

DSCF0609 by you.

DSCF0608 by you.

Dhe ndersa po shijoja bukurine e keitj dimri nga dritarja e shtepise sepse mu kujtua nje foto e nje malsori ne dimer tek Malësi e bardhë

bora.jpg

Dhe vargjet e nje kenge te Gjebrese

Sot me gjithe foshnjet ne bote je njesoj

Si ata ti qesh e luan

Kjo eshte vetem nisja juaj

Por do rritesh do kuptosh

Se fatet s'jane njesoj

Whisper, une me duret e ngrime ne Central Park smiley

Tushe, vallaji kam ngri ate nate qi kam bo kto foto. U mpiva!

Edrus, po ajo ura e BukurLinit ka madheshtine e vet mer smiley

Toko, flm qe solle fotot e tua.

Belle, e vizitoj shpesh blog tend, eshte kenaqesi. Ke foto mjaft te bukura dhe profesionale. Pergezime.

Si perralle Anderseni, kjo!

Shume magji ka Central Park. Edhe Hotel Plaza. Gjithe ajo zone aty. Lum kush ka sy dhe profesionalizem me e kap!

Urime! (5! nga ato te qemotit)

Emo, ishte vertet magjike packa se bente shume shume ftohte. Mu mpine duart nga ftohma, mgjth ne fund ja vlejti. Flm! smiley

Belle,ishte vertet kaq e magjishme apo na duket ne? flm per prurjen dhe mundimin!

ai filxhani te penxherja Toko-s origjinal.

Xhemi, Po pija nje caj mali  dhe duke pare nga dritarja me pelqeu dhe vura filxhanin ne dritare dhe rembeva aparatin. Ngrohtesia e shtepise dhe caji i malit me kujtoj ate malsorin ne Malsi dhe sa sa ndryshojne fatet ne jete.

Sa ngrohtesi percillka ky i ftohte!

Belle eshte  e mrekullueshme shoqe.

ambienca,drita,tonet ah si karamel.dhe ka nje shkelqim dhe pasterti kjo foto qe s'ka ku te shkoje me.

e ftohte por dhe  e ngrohte ne te njejten kohe.te lumte doçka dhe syrismiley

Enka, rrofsh shoqe! Kur vjen prej nje fotografeje si ti e vleresoj tej mase mendimin dhe kritiken smiley

Nga ora 11 deri në 11.45Pm, të prita atje sipër urës... smiley

E, tek cila ure prite mer dreq? M'duket se ke ngatrru uren se ka shume ne NY smiley

Bellë, tani e mora vesh se pse të ka dalë kaq e bukur kjo foto... ke pas ndihma smiley, se ti s'ke as turp, e shkruan edhe tek fotoja smiley fshatarja e dreqit! smiley

Edrus, ho mer Qytetar pse merresh me fshataret eeee? Rri eri shikon punen tate mos u merr me neve qi s'kuptojme nga kjo dynja smiley

Duket si ne enderr. Magjike fotoja.

 Foto e shkelqyer,

Dritat qe reflektojne ne uje, duket sikur kane ndezur nje zgjarr ne brendesi t; tij qe shperthen ne siperfaqe, qe shkrin boren e ngroh zemrat!

Urime!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).