Botohet i pari fjalor arkeologjik në Shqipëri

Ndërsa shpesh kemi hasur mbivendosje dhe ngatërrim termash kur bëhet fjalë për arkeologjinë, një botim si “Fjalori terminologjik i arkeologjisë” vjen për të davaritur mjegullën. Fjalori, fryt i punës së dy arkeologeve të rinj Ardit Miti dhe Eglantina Seriani është i pari botim në Shqipëri i këtij lloji. Fjalori është redaktuar nga arkeologu Neritan Ceka, [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).