Bonds, bullets and bottled water

One friend just read me something which he has received from an fx trader which said that the only things that anyone desires to own are bonds, bottled water and bullets.
Well it appears there’s nowhere to hide. The shit has hit the fan, and if recession is someone you know loosing his job, then depression [...]

4 Komente

did u just write this one for me? GREAT!

ashtu, mbaje optimizmin...change is good..ndoshta tashti ke kohe te merresh me projekte personale qe dhe mund ti kesh ruajtur ne bodrum. Creative destruction - the essence of capitalism.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).