Bombardim me vitamine C :)

Ardhja e pranveres ,sjell perhere plogeshti apo lodhje ndaj sot vendosa te sjell ketu nje recete shume te thjeshte , sa edhe energjike.
Per ta pergatitur kete pjate te kendshme ju nevojiten:
400 gr luleshtrydhe
2 portokalle
2 limona
2 luge sheqer
Lajini luleshtrydhet dhe pritini ne forme rrethore.Shtrydhni portokallet dhe limonat dhe shtojini dhe sheqerin lengut te tyre [...]

12 Komente

Sa do te shkonte tani per mengjes kjo, sidomos ato luleshtrydhet, s'do me vinte keq edhe po t'i haja pa i pre... mmm... smiley

mmm sa e mire moj mami,

puna eshte se pertojme me e bo smiley 

njof njonen te ciles burri vet i shtrydh disa shege mjes per mjes ene ajo e gjen gati lengun sa cohet.

uff cer kismeti mi non smiley 

 

 

Ka tjeter si burri kesaj njones, Tushe?! smiley

jo ri,

nuk e kane at kismet goca me sy te bukra.

kjo o nji katunare rehat nga truni qe ka ra n'lek megjthe burrin e vet, ene e shijojne jeten smiley

flasin kopje si ai katunari luzit ke portokallia smiley

se di pra, te pyes, dhe te filloj ti shof gocat e atij vendit nga syte smiley

me hape pune smiley

Hmmm, ti sol qe me mjes ben kshu gjerash? smiley

iris, ke ardh ne vlore? isha te shtunen aty...do jem prape gjate javes smiley

 

moza, eshte njona me sy jeshile te medhaja. du me e njoft, se me shef ne sy, dhe nuk e di si e ka hallin, kot mo, me sqaru muhabetin... smiley

c'na hapen pune keto recetat afrodisiake

ske faj,

ene une vdes per syte jeshil te medhenj smiley

sme vjen nermend, por do investigoj.

inshalla po te bojme derman smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).