Bibloteka

nga Loer Kume
Vuri re per here te pare dicka shqetesuese kur po mendonte ti keshillonte te dashures per te lexuar “ Jack London” te Irving Stone. Nuk e kishte pare verdalle kohet e fundit. Menjehere brofi na shtrati dhe kontrolloi ne biblioteke. Hic!

Pa per here te dyte, te trete. Hic! Kerkoi ne raftet e tjera [...]

1 Komente

Shume e bukur, per nje mi librash si puna ime! S'e di pse, sa me i vjeter te jete libri,  aq me shume me pelqen aroma e tij... dhe meqe shpesh i blej te perdorur me vjen mire qe te tjere njerez i kane lexuar para meje, te tjere qe kane ndjere ndoshta te njejtat emocione si une, ndoshta personazhet i kane perfytyruar ngjashem ose ndryshem nga une,  dhe me vjen keq qe kushedi per c'arsye kane qene te detyruar t'i shesin. Eshte nje nga ato lloj dashurish per mua qe nuk rresht kurre, mund te ndryshoje, te mpaket per ca kohe, por rikthehet serish me dicka te re, akoma dhe me magjepsese. smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).