Barrett

-Wouldn’t You Miss Me?
Nëse dikush kërkon një arsye për të mos provuar LSD, këtu do e gjejë.
Në botë gjenitë e vërtetë numërohen me gishtat e dy duarve dhe çdo muzikëdashës i vërtetë do e shpenzonte një gisht numërim për Roger Keith Barret. E kemi njohur të gjithë si Syd Barret por në këtë artikull, për preferencë [...]

2 Komente

Prurje fantastike TC!

Sigurisht qe Waters dhe Gilmour e detyruan te largohej nga grupi. Megjithate, te vene ne faj ata e ndihmuan te nxirrte albumin The madcap laughs.

Shine on you crazy diamond, do te mbetet nje nga tributet me te bukura qe mund 'ti behen ndonjehere mikut, shokut, frymezuesit qe ka humbur rrugen e jetes nga arsye te ndryshme:

"Come on you target for faraway laughter

come on you stranger,

you legend, you martyr and shine

 

Come on you raver

you seer of visions, you painter

you piper, you prisoner and shine

 

Come on you boy - child

you winner and loser

come on you miner for truth and delusion and SHINE"

flm per kete prurje TC

e admiroj Syd Barret

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).