Bad, bad girl

I have been a very, very, very bad girl. I read this in the eyes of the mortgage person while he reads my life on a computer screen and tells me what I can and cannot afford. The former is little, the later is everything else. He is possibly wondering what did I do with [...]

18 Komente

Eh, mi Blete, c'na hape ca plage me kete. Tmerr i kam keto kartat e overdraftet, na jane bere si gangrene... Sot, me shume te zhvasin bankat me interesat e larta qe kane, se sa shpenzimet reale qe mund te besh. smiley

Mos u merzit, keshtu e ka jeta ketej...le qe ka edhe me keq. Une kam nje shoqe qe bleu nje shtepi vjet ne vere ne US - and she bought a house she actually could afford. Ne tetor, shtepise i ra vlera me 30%...zere se i mori parate e kursyera dhe i preu me gershere e i hodhi ne plehra. Behu i pergjegjshem e i kujdesshem sa te duash, asnjehere nuk i dihet, ne vetem mund te bejme tone dhe pastaj...fingers crossed!

Bad girl, bad girl,

what they're gona do

when they get to you smiley

 

Blete, i guess you have to cut on going out, drinking coffee, no more party like there's no tomorrow smiley

I wish I could help you and myself too. Even though, i have resisted the credit cards and i am debt free, but i am monyeless at this point of my life.

 

I am just frustrated that I could not say no to temptation. The irony is that I do pay all my bills on time, but the banks like to squeeze any penny they can out of me.

I have been good for so long...just not in the eyes of the credit bureau.

Blete, it can be done honey.  Nje e hoqa qafe, three or maybe two to go.  Do mbaj ndoshta vetem ate Vic Sec, cause I mostly order online, I hate going to the store. 

Dunkin' Donuts coffee e blej per ne shtepi.  I found out I could live without the frappuccinos.  So, cutting some small corners (which add up in the end of the month) it can help and it'is not the end of the world smiley

Good luck to you, and to us all, we need it lol.

Monda, edhe ti donkin donuts girl qenke si puna ime smiley

viva donkin D! smiley

 

Patriote, po lere tani, c'eshte ai llaf, dmth c'ka per t'u habit, nga nje cope jemi prere smiley.

I hate Starbuck's coffee, me perjashtim te atyre te veres.  But the regular one is yaaack lol. 

Well Belle said it. No more Academia di Vino smiley

Monda, thank you for the encouragement. I will keep it up and be strong.

Btw Vic Sec. has the same products as Hanes, so get rid of this credit card as well. lol.

 

Shpirtin e sakrifices e njof, m'kane prezantu dhe kam bere dhe muhabet te kendshem smiley  But here I draw the line smiley.  (Here and some other "bare necessities" lol.)

Per kafen, dy vs. nje (plus qe we count for more than two, se jemi labe smiley)  Dunkin' Donuts rulz!

Come girls, MickeyD coffee is the best.

hej po labe jam dhe une a te keqen, 4 karatshe bile. smiley

E mire patriote, te falen shijet e gabuara smiley (me njera-tjetren jemi meshirimi i tolerances, per ata pertej Novoseles, tjater pune smiley)

Tushe, si e ke hallin?  smiley  S'i biem ne qafe njeriu mi gru.  Nuk te mbyt njeri jo, po s'dite not, faj ke vete smiley

na myten labet smiley

e qepa,

se pastaj ti do jesh dhe shume e zene me pune per te fituar kredite te mira dhe do me plasesh tek prindet qe te me mbajne smiley

 

Eh, unë s'arrij të kuptoj pse qahen njerëzit nga kredit kartat. Unë për vete i kam qejf. Paguaj çdo gjë kollaj, s'kam nevojë të tërheq dollarë (në fakt s'kam nevojë të shkojë në bank&eumlsmiley, mund të përdoren në Internet, s'paguaj asnjë dollar për shërbimin, dhe për më tepër më japin edhe 1-3% mbrapsh. It's like free money!

P.S. I paguaj të plota në fund të muajit smiley

Nga ty eshte per te mesuar edhe Suze Orman. smiley

Sapo lexova nje artikull per nje grua qe kishte jetuar vetem ne nje pound ne dite per nje vit te tere.

Ecte kudo, sepse bicikleten ia kishin vjedhur 5 muaj pasi kishte filluar eksperimentin; merrte buke me vete qe te mos detyrohej te blente sanduice te shtrenjta ne dyqane, s'kishte pire kafe pergjate gjithe vitit se nuk e perballonte dot.  Merrte testera tualetesh e parfumesh ne dyqane, i prsiste floket kur kerkoheshin modele tek sallonet e bukurise e keshtu me radhe.  M'u duk interesante si ide, por pak e veshtire per mua.

Problemi eshte qe une ngordh per Glazed Cruller donughts tek Krispy Kreme, dhe ato kushtojne me shume se nje pound. smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).