Baby Ema


A couple of friends at my church have a 9 month baby daughter named Ema.

Ema was ill when she was 4 months with a high temperature.
She was diagnosed with an infection just above her kidney and was operated on Tirana.
They thought she had fully recovered, only to be told later on that the doctors had found a malignant tumour and she would need chemotherapy.

Ema then went to Germany for an operation, and the parents hoped that Ema would have the tumour removed.

However, she still requires 6-9 months chemotherapy and at the moment, she is there for the treatment with her dad. Her mum is working in Shkoder and will go whenever she gets some free days off work.

They have set up a small blog to let us know what is happening.
Please pray for Ema's full healing...

http://emaevogel.blogspot.com/

...and if possible, visit the blog and give Ema's dad a little bit of encouragement. I am sure he will appreciate it.

6 Komente

oh sa e dhimbshme, sa keq me vjen per kete engjellin e vogel

i uroj sherim te shpejte Emes se vogel!

 Sherim sa me te shpejte vogelushes se embel! Rruga mund te jete e gjate, por asgje s'eshte e pamundur. Ema do rritet e bukur dhe e mencur dhe gjithcka do ngjaje si nje enderr e keqe, mjaft qe te mos humbisni shpresat dhe durimin. Kurajo dhe force!

 

Nuk e di por kur degjoj raste te tilla them O ZOT pse i jep kaq vuajtje nje vogelusheje  kaq te vogel! PSE O ZOT behesh i pameshirshem kur duhet ti falesh vec nje jete te bukur dhe plot enderra, ashtu sic u ke fale gjithe moshatarve te saj. Te uroj Ema sherim sa me te shpejte zemer, dhe rasti yt me ka preke jashte mase, se e di cdo te thote te jesh prinder i nje femije te semure. Zoti qofte me ty.

Ketlina,

mos e shiko kete rast se si nje Zot te pameshirshem i ka dhene vuajtje. Shikoje si nje mundesi qe semundja eshte kapur kaq shpejt dhe qe Emes po i jepet kujdesi me i mire i mundshem.

quickest recovery dear Ema. best well-wishes to you and your parents.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).