Azizcan

On my trip from the asiatic part of Istanbul to the european one, i was looking thoughtful through the ferry to find s.t/s.one interesting to take the picture of.Suddenly , i run across the keen, stark eyes of this kid looking at me in a very curious way.When i directed the camera he started to laugh and to pose , like he'd been a model his whole lifesmileyHe was so happy to be photographed and i was

4 Komente

sweet as always !

 

Jane ngahere shume reale, shume te dashura, shume te ngrohta, e mbi te gjitha shume te thjeshta si fotot, si shkrimet e tua. Me te pare kete foto, s'e di pse m'u ndermenden ca filma te vjeter te neorealizmit italian, ku vetem nepermjet imazheve, pa fjale te teperta, arrin te kuptosh shume gjera per personazhin. Dhe syte e ketij vocerraku flasin shume...

cer veshllapushi...  smiley   ne moshen e ktij lunim me porta hungareze fuboll, me top 50-sh, prodhim durrsi mos kabonj...

Nexhi: just like yousmiley xoxox

 

aida: flm smiley gezohem qe te kujtoi ata filma.

 

emigranti: flm per fdeedback mansmiley hehe nuk kabonsmiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).