Austria i ben thirrje BE-ut te shpetoje Lindjen

EUOBSERVER/BRUSSELS- Austria, qe eshte vendi ku ndodhen bankat me ekspozimin me te madh ndaj Europes lindore, I ben thirrje BE-se qe te ofroje nje pakete-shpetimi prej 150 miliarde eurosh per lindjen dhe po paralajmeron per nje kolaps bankar ne gjithe rajonin, gje qe mund te shuaje sistemin bankar te vendit te vogel Alpin.
Bankat europiane kane [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).