Askush në ekran

 
Askush në ekran
Vranësira dhe i ftohti që më mbylli brenda,
pema plastike e Krishtlindjeve, llampa e zbehtë,
drita e zbërdhylët si krah me vraga neurodermiti,
më kujtuan një derë hekuri me kod si portë banke
Brenda s`kish nëpunës. Përtej sportelit me xhama
rrëmonin duart leshtore të mjekut në raft ilaçesh
për shiringën. Lidhur në korridor pacienti i lodhur,
sypërhumbur s`priste më asgjë [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).