APOLOGJI E MOSDIJES

 
 
Kur ende fëmijë më tërhiqnin me zor në vizita galerish arti dhe ekspozitash pikture, gjithnjë doja t’u afrohesha pikturave aq shumë sa t’i perceptoja më shumë duke ua thithur me hundë erën e athët të bojërave të vajit, sesa me sy.
Meqë në atë kohë vizatoja pak edhe vetë, isha më kureshtar të mësoja diçka për [...]

3 Komente

 Ehe, shume e vertete!

Sa per kalamajte qe zberthejne lodrat, ne i quanim "ato qe u heqin breket kukullave"!

Dhe te faleminderit per links se ma zbukuruan ca week-endin

me pelqen kendi qe ke kapur Xhaxha.eshte krejtesisht shume i vertete.arti duhet te shijohet se pari , pastaj te investigohet.

sepse mbi te gjitha jo te tere i perceptojne njesoj dituri te ndryshme detyrimisht shumeve syresh mund ti duket e shpelare nje veper pa arritur ta mendojne emocionin qe autori ka pasur ne momentet krijuese duke perdorur aksh teori apo formule.

aq me teper ne ditet e sotme ku informacioni "derdhet " pa teklif ne te tera anet e mediave (qofshin keto virtuale apo jo) , ka shume me teper mundesi per te humbur ate pafajesine lakuriqesise se  syrit tone.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).