another lesson

i do not have a green thumb. as a matter of fact, i have black thumb. i kill flowers and weeds alike. give me a cactus, it will die from overwatering. so, i have decided not to have any flowers under my care. ever. never, ever, never.
and then my coworker left and gave me a [...]

3 Komente

Interesante. Nje mesim qe shumekush do duhej ta kuptonte. Njerezit ne pergjithesi kerkojne te dalin te lare, duke ua lene dobicin ne dere te tjereve, kane apo s'kane te drejte. Dhe e di cfare tjeter me pelqen tek Bleta, qe keto cikerrima te jetes se perditshme, di t'i hedhe ne leter me aq thjeshtesi sa thua edhe ti vete mund ta kesh menduar ndonjehere kete gje, por s'ke ditur ta shprehesh sic duhet. Edhe shkrimi "Dancing with you" ishte shume i bukur. Nje rrefim i shtruar per dike qe na ka sjelle ne jete, i vetmi qe na do pa kushte dhe qe shpesh "harrojme" t'i themi sa e duam, sa nevoje kemi per t'u shtrire ne prehrin e saj, te na ledhatoje koken, te na shohe ne sy dhe ta kuptoje sakaq gjendjen ne te cilen jemi, sa nevoje kemi per perqafimin e saj. Dhe kjo s'ka lidhje me asnje feste, me asnje dite te caktuar 8 mars a 8 prill, ato kerkojne shume pak nga ne, vetem dashuri.

edhe une i vleresoj shkrimet e Blertes per kete thjeshtesi dhe rrjedhshmeri komentimi qe ka per situata qe shumekush nga ne i anashkalon ose nuk i ve re.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).