Anës detit me ty

Anës detit me ty

Mbështetur te njëri-tjetri,
si deti me token,
për një çast ne i humbëm fjalët.

Vura veshin
dhe ndjeva
rrahjet
e valëve
në brigjet e shpirtrave tona.

---

Ll. K.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).