Ambulanca e Lagjes 9


Po behen nja a dy mos me shume vjet qe eshte ne gjendje gerrdalle... jashte vetem sa duket si makth, brenda eshte vertete. Tani qe u zbukurua me flamuj blu a ka ndonje shans te vije ne terei se ka milet te madh 21shi...?

20 Komente

...une them qe ka disa zgjidhje :
- ose sherohu vete...
- ose lutju zotit...
- ose shko ke Ceni (se ai ti rregullo t gjitha)
 

...dhe nese shkon gjithsesi....dmth qe je gati per kamikaze Afganistani smiley 

The scream
of the ambulance
is sounding
in my ears
tell me,
sister morphine,
how long have I
been lying here?

Ceni? Does HE still exist?

...Ti si emigrant mos i rafsh ne dore se do ta masin koken me pe, gjere-gjate-siperfaqe-volum, smiley

Ceni ka vdek m duket, edhe eshte i biri qe vazhdon biznesin...une kam qen klientja me e mire e Cenit smiley

mu me bika keq, se jom kaptinmodh (jo badolio fare, por sidoqofte, si shoket bashkekombas edhe une...  smiley   )

PS A te ka ngjit mire mi?  

...vallaj bereqajves...çdo cope e njitme o hala e njitme smiley ....
veçse sa here e mendoj kam akoma ne memorje ate eren e allçiut t bome me veze, sapune, miell smiley e ku di une ça tjeter....shkoshim me traste me vete mnjf smiley

..m bohet qefi qe qekemi i qerre qe paskemi kalu nga Ceni smiley

ahahaha.. e funit, se s'mu rrika. Asaj qe pershkru ti i thone "JAKI" me theks te i-ja... hahahahaha... hallall EH!  smiley 

Haha, edhe unë e kam provuar atë erë. Unë ama sikur mbaj mend edhe pak qepë. Sikur po gatuante, më gjë e shpifur. Ama, dorën e kam xham edhe sot e kësaj dite.

Mbaj mend si mendoja atë ditë, "mor po s'do më japin ndonjë ilaç për dhimbjen", as edhe një aspirinë, vetëm ujë të ngrohtë smiley

...qepe e kripe o per ndrydhje e gjojnat pa zarar smiley ... dhe vishe era qepe te pakten 10 dite .......( dhe mqse punet me ujin/pompen/komshija qe sta kishte hap deren ne 5 t mjesit/rradhen/etc ...ishin keq......ato 10 dite ste afrohej njeri smiley

Uaaaa Ceni Gjalle eshte akoma Ceni Kur une isha 20 ai ishte 60-70 sot pas 20 vjetesh????? Ceni uaaaaa cna kujtuat Cenin

Ka dhe ca qyfyre ne sherbim te popullit pa u ndiere . Aty nga mrapa jane instalimet elektrike bujare te ish Ambulances nr 9 . E sa shume marrin energji aty...Aty kane krye sherbim per vite me radhe klinika njedhomeshe ,ashtu mo ne kuadrin e ekonomise se Tregut te Rrumpalles,disa si dhembetore, dmth qe te shkulnin dhembet miresisht po me energji bujare te ambulances nr9 ... Se mos vetem te saj ...Kudo ku shfaqet bamiresia e shoqnise Rruli....ne shtetin e dietavedhe te sherbesave smiley

Ceni vjen duke u rinu mer si puna e Benjamin Button, ishte 60-70 tesh asht 40-50......

Eh mer Cen, vitet tutje, ju tehu...  smiley 

Mirdita, Lor!

Ne ti Emo mos ki merak per madhesine e kokes smileyAty ta masin me pe

Keta  do te ndertojne ambulanca ne Kabul nen emblemen e NATO-s?

Keta e kane Kabulin te 21-shi. Nga ana simbolike tregon shume shkojne shume ta flamure tek ato dritare si te goditura nga talebanet. Komplimente!

qysh mer sju vje turp.

ju ka njit aq e aq brinje e rreshna ene nuk e dini a osht gjalle a osht vdek.

rezila smiley

ceni ka vdek, i ka ca vite te mira.

dhe, po, i biri vazhdon biznesit e njitje-shkitjes smiley

...kur flas flas plot une smiley ... raftmet past do na mungoj ...

Miredita Emo!

Ja kur te bash edhe ndonje shkrim per Cen-in e 21-it tesh qe se pat fatin me e jetu ket dite te bekur te NATO-s smiley

Brisko,

flm per foton se na nxorre mallin e lagjes...sa per ambulancen duket sikur po ja rregullojne fasaden e me shume mos prit...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).