Amaneti i Nazim Hikmet

Kete poezi doja ta sillja ketu ne fakt me date 3 Qershor 2009 , qe eshte dhe data e vdekjes se Nazim Hikmet , por ja qe ngeli per sot per mungese te kohes.
Kete poezi poeti e ka shkruar ne nje kohe qe ka qene i semure jashte atdheut te tij.
Sic shume prej jush mund ta dini , ketij poeti te madh i qe hequr kombesia e shtetit te vet dhe ai vdiq me kete pikellim.Kombesia ju rikthye vitin e kaluar

2 Komente

Ç'koincidence, En. smiley

Mbreme po lexoja nje liber me poezi te Nazim Hikmetit dhe me pelqyen shume. Jete me shume peripeci. Dhe poezite e dashurise ishin te bukura.

smiley

ke te drejte Ana..

ne fillim me eshte dukur mjaft i veshtire stili i tij por tashme me pelqen shume.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).