Adrian Dule

Adrian Dule ka ardhur pranë publikut si piktor, shkrimtar dhe publicist.Ketë herë do flasim për Adrianin si piktor, dhe herës tjetër do flasim per të edhe si shkrimtar dhe publicist.
Lindi në Tiranë ne 11 Qershor 1966.
Pasioni i tij për pikturën e çoi drejt Liceut artistik “Jordan Misja” ku studioi Skulpturë të aplikuar. U diplomua ne [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).