A light exists in spring

Emily DickinsonA Light exists in SpringNot present on the YearAt any other period —When March is scarcely hereA Color stands abroadOn Solitary FieldsThat Science cannot overtakeBut Human Nature feels.It waits upon the Lawn,It shows the furthest TreeUpon the furthest Slope you knowIt almost speaks to you.Then as Horizons stepOr Noons report awayWithout the Formula of soundIt passes and we stay —A

4 Komente

Pranvera eshte shume e bukur prandaj dhe pashket nuk jane kot  pikerisht ne pranver!.. e bukur!

Nje strof qe me pelqeu, pak a shume keshtu :

...

Nje ngjyre

qendron jashte

mbi hapsiren diellore,

qe shkenca  s`mund ta kap te gjithen

Por qenia njerezore e ndjen..

..

Nice enka smiley

Dikur kam shkruajtur ne nje hartim ne shkolle te mesme: Jeto cdo stine, por shpirtit fali sadopak pranvere.

Ehhh, kohet para "dimrit te madh" ...

flm per komentet miq.

Monda ke shume te drejte xhansmiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).