4th tulip festival in Istanbul

© Eni Turkeshi PhotographyOne of the things i miss more of Istanbul is also the lovely tulip festival organised each april in Istanbul.This year was the 4th time but i wasn`t present smileyActually the photo of this post is shot last year .The tulip festival is getting each year bigger and more magnificient with more tulips everywhere the city (the number of tulips raised to 16 million this year

8 Komente

Eni, i love tulips!

Ah sikur te behej dicka e perafert edhe ne Shqiperi, sepse do i inkurajonte njerezit te benin me shume gjera per qytetin/vendin e tyre. Tani qe po mendoj, a ka bashkia e Tiranes nje "kuti" ku njerezit te hedhin mendimet/idete e tyre sesi ta zbukurojne apo ta bejne me aktive jeten e qytetareve?

a ka bashkia e Tiranes nje "kuti" ku njerezit te hedhin mendimet/idete e tyre sesi ta zbukurojne apo ta bejne me aktive jeten e qytetareve?

hihihi, po ri , ka nje kuti me xham qe vjen era djerse mu ke shatrivani ku hyjne "qytetaret" dhe shofin projektet e  bashkise ne maket dhe  japin fidbek smiley

. Ka dhe Facebook Edi Rama ku mund ti shkrush per cdo ide.

Po ti mos u kruj shume se jua sollem ne USA qi tjua beje NYC kshu

 

Tani, sapo ta lexojë Maliqi apo Outliner do t'ja thonë krietarit direkt smiley

desdemona :lol smiley

 

Belle ke te drejte moj moter po i the i the po kujt i the i thone kesaj pune smiley

 

et: lol

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).