2010 CALENDAR

Once more as i did last year , i deciced to make a 2010 calendar for all of the dear Albtranslator readerssmileyWish you have a fabulous year aheadsmileynote all images :© Eni Turkeshi Photography

13 Komente

Nga kalendari parashikoj qe 2010 do jete vit i bukur, vecanerisht marsi e qershori smiley Flm En!

Mua me pelqeu prilli shume, edhe tetori. Por per 2010, cuditerisht, nuk kam piken e parandjenjes, sikur me jane bllokuar te gjitha rrymat sensitive.

Ashtu edhe une Ana. Nuk di as cfare ti uroj vetes per 2010, por per te tjeret i kam te hapura 'rrymat sensitive' smiley

Miremengjes, gloxa. smiley

Me duket se e ka fajin ky fundviti si i trishte, ato zbukurimet shemtaraqe e ngalakeqe te Tiranes, ajo pema e vetmuar tek parlamenti qe me duket krejt pa sens... Ah, sa per te tjeret, historikisht i kam pasur te hapura rrymat pozitive... e optimiste. smiley

E vertete Ana, (miremengjes!) u trishtova vertete dje kur degjoja femijet qe per vit te ri uronin paqe (per politiken shqiptare) sikur te ishim ne kohe lufte. Mire qe korrelacioni midis atmosferes se Krishtlindjeve e Vitit te Ri dhe te rejave qe sjell 2010-a mbetet zero, keshtu qe le te shpresojme per nje vit shume te mire smiley

 

Me pelqyen shume fotot dhe perzgjedhja.

Heteroglossia, Ana dhe Olsi shume flmsmiley

gezohen qe ju kane pelqyer.

goca edhe une s`kam pike ideje dhe ndjesie se cdo ndodhe ne 2010 por di se do jete se paku i mbushur me fotosmiley

urimet me te mira per kete fundvit.

nje  mrekulli en' si gjithmone smiley

prilli, maji , shtatori dhe tetori me pelqyen shume fare

Enka, mua do me pelqente nje kalendar me fytyra bebesh, qarramane dhe te qeshura. Me ka shkuar ne mendje t'i bej vetes dhurate nje kalendar tavoline me fotot e nipces tim, me ato syckat e kaltra dhe faqet buckane, qe sa here te jem giu', te shof ate dhe te me kthehet humori. smiley

flo flm shumesmiley

 

Ana: eshte fare e lehte , shko tek faqja www.bighugelabs.com dhe aty mund te krijosh nje kalendar.dhe une  aty e bera , eshte faqja e flickr kjo per aplikime te ndryshmesmiley

La Roseesmiley)

 

losttext: fenkju smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).