100 Pyetjet e para te Integrimit

U zbuluan 100 pyetjet e para nga 3000 e ca pyetjet e Bashkimit Evropian. Ju lutemi te mos iu pergjigjeni sa te vijne pyetjet e tjera. Pergjigjet na i ktheni ne anglisht.

Pyetjet e Integrimit

1.       Si e ke emrin?
2.       Ke cun xhaje?
3.       Ke moter, ose vella?
4.       Pse, cfare ka shoku jot me shume se ty?
5.       Cfare shenje je?
6.       A te vjen zor per Arenca Trashanin?
7.       Ku ndodhet lumi Tiger?
8.       A beson tek Integrimi?
9.       Po tek Ilir Meta?
10.   Cfare do te behesh kur te rritesh?
11.   Cili eshte mendimi qe ke per Camerine?
12.   A e ke menduar mire qe do te hysh ne BE?
13.   Cfare nenkupton fjala “Takse” per ty?
14.   Po me “Hapesire Publike” c’nenkuptoni?
15.   A do integrohet Shqiperia ne bashkimin evropian?
16.   A e njeh Andi Kananajn?
17.   Beson vertet qe Berisha do te coje ne BE?
18.   A do te rrihet me Mero Baze?
19.   Kur, ku dhe nga kush do te rrihet Mero Baze?
20.   Cfare do te ndodhi me Kristi Pinderin kur te hyjme ne BE?
21.   Sa vota ka realisht Erion Veliaj (nje ndihme e vogel, mes 500 dhe 632)
22.   A je i sigurt qe nuk e njeh Andi Kananajn?
23.   Kush eshte drejtori i Mjaftit?
24.   Ku eshte Dilaveri i minierave?
25.   Klubi E88 dhe Route66 a ka lidhje me G99?
26.   Cim Peka, seriozisht e ka?
27.   A ka patur mareredhenie seksuale Cim Peka me Ilir Meten?
28.   Cim Peka?
29.   A mund te ta prezantoj Andi Kananajn?
30.   A e ze gripi i derrit ministrin e mjedisit?
31.   Po ministrin e bujqesise?
32.   And Kananaj, ai qafleshi bjond?
33.   Durresi, ekziston, apo eshte legjende urbane?
34.   Kur do i sjelli kompjuterat Arbri Faria?
35.   Po mire, ne Itali cfare do besh per Vit te Ri?
36.   Xha Micua, a e njeh vertet Genc Kojdhelin?
37.   A mendon qe Genci Kojdheli i ka dhene kafe Xha Micos?
38.   Cim Peka?
39.   Me cfare merret shoqata Plus?
40.   Po Neritan Ceka?
41.   E ke parasysh ate gocen me buze te bukura dhe me qerpike te gjate qe vjen shpesh tek Irish?
42.   Ca behet ne Durres?
43.   Do pime sot?
44.   Karrikja e Arbri Farias, eshte e veta, apo duhet mbledhur Bordi Drejtues?
45.   Arzi me Verdin a kane konflikt territorial mes tyre?
46.   Marreveshja me Grekun, a e helmon peshkun shqiptar?
47.   Kush eshte Arzi, ne fakt?
48.   Po Peshk kemi?
49.   Edison Ypi a eshte bere vertet zevendesminister, apo eshte psikopat dhe nuk behet dot?
50.   A do ishte Elisa Spiropali aq e thuket sa te behej sekretare partie?
51.   Ardit Rada me Verd Noren, do pine sot kafe bashke?
52.   Do me besh nje zile kur te mbarosh?
53.   FMN-ja, beri mire apo keq qe u largua?
54.   Takse e sheshte, apo progresive?
55.   Do ma japesh nje cigare?
56.   Do ma ndezesh pak?
57.   Si organizohet tavolina?
58.   Cfare eshte produkti i pub-eve?
59.   A do pihet droge te Tranzit Festi?
60.   A mund te botoj nje shkrim turistik tek Gazeta?
61.   Levizja Socialiste per Integrim, di Anglisht?
62.   Andi Kananaj, do kthehet nga kafja?
63.   Henri Cili, martohet me Pranveren nga sikleti, apo e dashuron me te vertete?
64.   A ka kuptim Gim Fjolla?
65.   Po Sarkozy?
66.   Ashtu e?
67.   Lindi binjake?
68.   Po Cim Peka?
69.   A eshte e drejte nderhyrja ne jeten private te politikaneve?
70.   Ermal Hasimja organizon nje party Pa Breke tek UET?
71.   Erdhi Kananaj?
72.   Artur Nura prape postoi dicka ne Facebookun tim?
73.   Klubi Partizani u privatizua gje?
74.   A i duheshin Frances 300 milion euro, apo na duheshin ne 17 helikoptere?
75.   A mund te bejme parti qe te marrim Korcen, Beratin dhe Mallakastren meqe Erion Veliaj dhe gjithe e majta nuk do te hyje ne zgjedhje?
76.   E ke lexuar librin e Blushit?
77.   Po librin e Eljan Taninit?
78.   A ka mundesi t’i kete shkruar i njejti person?
79.   Ke qene ndonjehere te Logoreci?
80.   E ke pare qe aty ha darke dhe Rama?
81.   Po mbas Dash Pezes, kush e ka radhen?
82.   Cim Peka?
83.   Naten e fik driten kur fle?
84.   A e ke lexuar librin e Pangos?
85.   A i gjuan qenve me gure nga larg?
86.   A mendoni qe Pangon e kane patur zili, prandaj e moren ne qafe kot?
87.   Ne rast se futeni ne BE, a do jete prape Flamur Noka sekseri?
88.   Dhe sa pyetje kane mbetur?
89.   Po Dorian Ducka, ka aq tru sa te kuptoje pyetjet para se te pergjigjet?
90.   Nene Tereza eshte shqiptare?
91.   Po Cim Peka?
92.   Lacko i madh, a eshte teoricieni me i mire qe ka patur e majta boterore, qe ne kohen e Marksit?
93.   Sa kohe kemi per t’ju pergjigjur pyetjeve?
94.   Po iken dritat, a ka kohe shtese?
95.   Po nese dalim barazim me pyetesorin, cfare ndodh?
96.   Damian Gjiknuri eshte njeri real, apo eshte nje fiksion i Rames, si Fuga?
97.   Fuga pse ishte dobesuar aq shume?
98.   Me ardhjen e Ciljetes ne PD, a do perfitoje Berisha nga dy argumentat e forta qe sjell kjo artiste?
99.   Genc Kojdheli, Etjen Xhafa, apo asnjeri prej tyre?
100.  Kush eshte Arber Zaimi, dhe pse i vodhi shkrimin Andi Kananajt?

 Pershendetje te perzemerta nga Grupi i Punes.

42 Komente

smiley

PS: Ish komshiut tim i keni rene shume n'qafe smiley.

Pervec nja kater a peseve, te tjerave s'di t'u pergjigjem! smiley

 

Kesaj po smiley

A i gjuan qenve me gure nga larg?

 

Pyetja qe me pelqen me shume smiley :

 A do ishte Elisa Spiropali aq e thuket sa te behej sekretare partie?

 

p.s.1. Kush eshte Elisa Spiropali?!

p.s.2. Flm qe na i sollet nje here! smiley

nice smiley

ps. per inerci: 101) kush esht komshiu Mondes?

Ore se po te ndjek "me llaf ne dore". Cfare eshte "dahat"?

ahahahahaa... e c'me bone me qesh, sapo dilja... smiley  sorry s'e majsha dot.

do te thote "edhe me" (shoqruar me keq - krahasore).

Gruja dahat mo keq se pushka mer.... ? Ne c'gjuhe? :O

e funit se po dal? Ket m'duket se ja kom thon me ngacmu berberin. smiley   hihihi smiley

Po pra, qe edhe gruja t'vret kur s'e pret, me keq se pushka, qe e mush shejtoni... smiley

Shaka e? Se mos na merrni erzin. Fjala "dahat" nuk rri keq aty... plus qe kam pa komedine prefekti te B. levonjes pra....

Ika smiley

rri mer ti me pyetje jashte teme smiley.

pytjet e cim pekes (who's this guy, really?) duhen bere me bullet points (a, b, c d), me choices, psh:

23) Cim peka?

      a - sentinel

      b - golf club

      c - J. morrison

      d. C. Shiffer

      e. Cim Peka

Gazetar eshte o Cimo, gazetar smiley analist, me sakte smiley

 

osh i djathte cimo, pranej e tallin kta komunistat e  vegjel qe bejne hala cicin ne breke.

Zoti me falte, por Cimi ka dhe nji pamje prej katunari dhe emrin gjate, mos ki merak, se e ka CLIRIM !

smiley

Keto sipas meje jane nje pyetje e vetme smiley :

81.   Po mbas Dash Pezes, kush e ka radhen?
82.   Cim Peka?

 

smiley Po kjo:

22.   A je i sigurt qe nuk e njeh Andi Kananajn?

a. Jam i sigurt

b. Nuk jam i sigurt

c. Pjeserisht i sigurt

 

Emo, ate po mendoja une, per grupin e punes me i llaf, se jam tuj u qajt hallin smiley.  Dmth, t'i organizojne fillimisht pyetjet e ngjashme, qe ta kene me kollaj smiley.

Psh:

16.   A e njeh Andi Kananajn?
22.   A je i sigurt qe nuk e njeh Andi Kananajn?
29.   A mund te ta prezantoj Andi Kananajn?
32.   And Kananaj, ai qafleshi bjond?
62.   Andi Kananaj, do kthehet nga kafja?
71.   Erdhi Kananaj?
100. Kush eshte Arber Zaimi, dhe pse i vodhi shkrimin Andi Kananajt?

smiley

KJo pyetja eshte e modelit "dy ne nje":

100.  Kush eshte Arber Zaimi, dhe pse i vodhi shkrimin Andi Kananajt?

 

100/1 Kush eshte Arber Zaimi?

a. Kush e di?!

b. Nuk e di

c. Arber Zaimi

 

100/2 Pse i vodhi shkrimin Andi Kananajt?

a. Kush e di?!

b. Nuk e di

c. Hajdut hesapi

 

p.s. Qeveria flm qe na i sollet smiley !!!!

Eh mer cuna, gallate gjimnazi , me keni shku mallin me kto.

ca keni mer me Cim Peken, te ishin te gjithe si ai, ku ma gjen smiley

Eshte pak kokethumb, por ka te keqija me te medha kjo dynja smiley

P.S. A na lejohet me vazhdu ne me 1900 pitjet e tjera a si ?

Psh ca pyetje leshi/mjafti :                  smiley

101. Leart Kola a i lan floket shpesh ?

102. Po Andi Kananaj

103. Po majat e flokeve ju digjen naihere ?

104. Po morra ?

105. Pse Cim Peka qethet tullac ?

106. Po Arian Cani ?

107. Jozefina Topalli apo Leart Kola ?

108. Kush eshte kjo pranvera qe po e martoka Henri Cili

109. Po Ciljeta do martohet ?

110. Sa e keni qerane e viles mer cuna se du me marre me qera nji berberhane aty ne lagje smiley

smiley

111. Cfare shampo perdorni?

a. Lahem me sapun

b. Nuk perdor shampo

c. Lahem vetem me uje

d. Nuk e di

 

Rrezik do kemi nga 100 pyetje cdo dite smiley

 

se harrova fare bjondet duke u marre me burnet :

111. Andi Kananaj apo Majlinda Bregu

112. Verdi Ndoja apo Ver Llapa

ore ideja eshte te jepni pergjigje, se pyetjet i ben Bashkimi Europian, per shoket shkurt Baci, per shoqet shkurt Kimi.

Sol, une dal me kepuce te kuqe per vete, se s'di t'u pergjigjem pyetjeve smiley

Per mua s'ka liberalizim vize! smiley

ska gjo, se kemi Majlinda Bregun, goce e ckathet si furtune, ja merr msusit pyetjen nga goja smiley

Dhe pergjigjet i ka bo para se me u bo pyetjet.

Ne mars tha, i kemi bo detyrat, me hir a pahir, me kopje apo pa kopje, me kuti apo pa kuti smiley

smiley

Rrofte Majlinda Bedrije! smiley Une po nisem te fle nashti. Naten dhe gjume te embel europianeve! smiley

102. A do te me zere gjumi valle?

a. Edhe po s'me zu, s'ka gje!

b. Kush e di

c. Vetem per pak

ç. Hap kutite smiley

P.s. Po gjithe jeten me kopje ne a te shkreten? Si s'i beme nje here vete detyrat xhanem smiley ?!

 

1.       Si e ke emrin?

Tremens                                       
2.       Ke cun xhaje?

Cope tre
3.       Ke moter, ose vella?

Kane te tjeret.
4.       Pse, cfare ka shoku jot me shume se ty?

Dhemballe pjekurie
5.       Cfare shenje je?

Me preka.
6.       A te vjen zor per Arenca Trashanin?

Ne disa drejtime.
7.       Ku ndodhet lumi Tiger?

Ne pyllra (woods)
8.       A beson tek Integrimi?

Besoj ne dissolution. Them ta provojme nje here...
9.       Po tek Ilir Meta?

Mund ta thekesh pyetjen?
10.   Cfare do te behesh kur te rritesh?

sweet child `o mine
11.   Cili eshte mendimi qe ke per Camerine?

Eshte ne numer shumes. Ke pire gje deri ketu?
12.   A e ke menduar mire qe do te hysh ne BE?

Me pare do hyjme ne AI.

13.   Cfare nenkupton fjala “Takse” per ty?

Mbikupton kerbac, nenkupton qe dikush zgerdhihet me mbikuptimin.
14.   Po me “Hapesire Publike” c’nenkuptoni?

Krahasimisht apo tekstualisht? Ne te dyja rastet, ate pjese te mendjes populluar prej inercise.
15.   A do integrohet Shqiperia ne bashkimin evropian?

E thavem nje here. AI.
16.   A e njeh Andi Kananajn?

Ai duhet te jete Kanani. Duket me trimi.
17.   Beson vertet qe Berisha do te coje ne BE?

Me pare do e coje Zeqoja, megjithese kandidate e forte mbetet e jema.
18.   A do te rrihet me Mero Baze?

No pain, no gain.
19.   Kur, ku dhe nga kush do te rrihet Mero Baze?

Saktivista time place and people. Por pastaj keta do kuptojne qe kane rrahur njeriun e gabuar dhe do kerkojne ndjese ne "hapesiren publike."
20.   Cfare do te ndodhi me Kristi Pinderin kur te hyjme ne BE?

O njeri o tjetri do ndryshojne emer.
21.   Sa vota ka realisht Erion Veliaj (nje ndihme e vogel, mes 500 dhe 632)

Plot 72.
22.   A je i sigurt qe nuk e njeh Andi Kananajn?

Jam pjeserisht i njohur qe nuk e siguroj kanonizimin e tij.
23.   Kush eshte drejtori i Mjaftit?

Big Basta. Ca duan te thone Ol` Dirty Bastard, por s`besoj, jemi raciste.
24.   Ku eshte Dilaveri i minierave?

Tek ai i bukepeshkut.
25.   Klubi E88 dhe Route66 a ka lidhje me G99?

Me siguri po te jesh matematicien mistik, ndryshe futju me qejf pijes, si ne kete rast.
26.   Cim Peka, seriozisht e ka?

Edhe e ve ne dyshim?!
27.   A ka patur mareredhenie seksuale Cim Peka me Ilir Meten?

Edhe e dyshon ne venie?!
28.   Cim Peka?

Ca po thoje?
29.   A mund te ta prezantoj Andi Kananajn?

Po ta mbajti.
30.   A e ze gripi i derrit ministrin e mjedisit?

Meqe eshte ne mjedis, dyshoj per te tjera kafshe.
31.   Po ministrin e bujqesise?

Ate jo!
32.   And Kananaj, ai qafleshi bjond?

Turru para meje!
33.   Durresi, ekziston, apo eshte legjende urbane?

Ore, sa shpejt mbaroi fucia...
34.   Kur do i sjelli kompjuterat Arbri Faria?

I ka marre Edmond Dantes - abatit Faria s`ju durua sa te beheshit gati ju te Fshaktivistes.
35.   Po mire, ne Itali cfare do besh per Vit te Ri?

Ate qe s`bejne dot italianet.
36.   Xha Micua, a e njeh vertet Genc Kojdhelin?

Nga emrat duken te barasnjenjeshem, edhe pse, sidoqofte.
37.   A mendon qe Genci Kojdheli i ka dhene kafe Xha Micos?

Nen gju.
38.   Cim Peka?

Pe eka cim.
39.   Me cfare merret shoqata Plus?

Me siguri jo me shejza trigonometrie e algjebrike.
40.   Po Neritan Ceka?

Jo me Cim Peken.
41.   E ke parasysh ate gocen me buze te bukura dhe me qerpike te gjate qe vjen shpesh tek Irish?

Pothuajse.
42.   Ca behet ne Durres?

Ne kufi te dy legjendave.
43.   Do pime sot?

A tu mbyllte, qenke si fuci.
44.   Karrikja e Arbri Farias, eshte e veta, apo duhet mbledhur Bordi Drejtues?

Ca cengije do ndihmonin ne kete drejtim.
45.   Arzi me Verdin a kane konflikt territorial mes tyre?

Jo. Vetem subliminal.

46.   Marreveshja me Grekun, a e helmon peshkun shqiptar?

Vetem ne shpretke.
47.   Kush eshte Arzi, ne fakt?

Maddona.
48.   Po Peshk kemi?

Ballgjere.
49.   Edison Ypi a eshte bere vertet zevendesminister, apo eshte psikopat dhe nuk behet dot?

Kur vajta andej, me thane qe rruga ishte e hapur. Vetem per VIP-at. Kshuqe tani po rri me ty. Pi!.
50.   A do ishte Elisa Spiropali aq e thuket sa te behej sekretare partie?

Jo vetem.
51.   Ardit Rada me Verd Noren, do pine sot kafe bashke?

Dyshoj qe do porosisin me shume se kafe.
52.   Do me besh nje zile kur te mbarosh?

Pse keshtu? Sapo porositem fucine e dyte.
53.   FMN-ja, beri mire apo keq qe u largua?

Qenka larguar? S`ma do mendja... 
54.   Takse e sheshte, apo progresive?

Aliterative.
55.   Do ma japesh nje cigare?

Ju saktivistet vetem cigare dini te kerkoni.
56.   Do ma ndezesh pak?

Po. Thithe.
57.   Si organizohet tavolina?

Rreth ose pertej mungeses.
58.   Cfare eshte produkti i pub-eve?

Labe heroike.
59.   A do pihet droge te Tranzit Festi?

Vetem tranzit qenkesh?
60.   A mund te botoj nje shkrim turistik tek Gazeta?

Nese eshte dhe turiristik, po.
61.   Levizja Socialiste per Integrim, di Anglisht?

Integralisht.
62.   Andi Kananaj, do kthehet nga kafja?

Jo, eshte akoma bjond.
63.   Henri Cili, martohet me Pranveren nga sikleti, apo e dashuron me te vertete?

Ke pare dashuri pa siklet ti o maestro.
64.   A ka kuptim Gim Fjolla?

Aq sa Mendafsh Parmenda.
65.   Po Sarkozy?

Mamma say mamma sah, mamma-ku-sah
66.   Ashtu e?

Eo.
67.   Lindi binjake?

Po tallte kulastrellen.
68.   Po Cim Peka?

Ai po, ka lindur.
69.   A eshte e drejte nderhyrja ne jeten private te politikaneve?

Mendoj qe duhet te jete dhe me kthese, me raste.
70.   Ermal Hasimja organizon nje party Pa Breke tek UET?

Kane limit peshe.
71.   Erdhi Kananaj?

Ti s`e ndihmove gje...
72.   Artur Nura prape postoi dicka ne Facebookun tim?

Hapesire publike.
73.   Klubi Partizani u privatizua gje?

Only the privates.
74.   A i duheshin Frances 300 milion euro, apo na duheshin ne 17 helikoptere?

Projekti origjinal ishte per 17 franceze, kundrejt 300 meleon veshtrimesh shqiptare te ngrira ne celuloid, por u demaskua shpejt.
75.   A mund te bejme parti qe te marrim Korcen, Beratin dhe Mallakastren meqe Erion Veliaj dhe gjithe e majta nuk do te hyje ne zgjedhje?

Varet. Me te djathen si je?
76.   E ke lexuar librin e Blushit?

E kish lexuar fh.
77.   Po librin e Eljan Taninit?

O tannenbaum, jo.
78.   A ka mundesi t’i kete shkruar i njejti person?

Ngreje pra!
79.   Ke qene ndonjehere te Logoreci?

Me ka qelluar.
80.   E ke pare qe aty ha darke dhe Rama?

Jo, po ishte ajo femra me ato buze te ciles sja shihja dot qerpiket. Me dashje.
81.   Po mbas Dash Pezes, kush e ka radhen?

Ave Mariiiiii iiiii A.
82.   Cim Peka?

Ego te absolvo, i peccati weggeschmissen.
83.   Naten e fik driten kur fle?

Eshte automatike.
84.   A e ke lexuar librin e Pangos?

Pango dhe libri ne nje fjali?! Je e cuditshme...
85.   A i gjuan qenve me gure nga larg?

C`ne? Me vjen keq per macet.
86.   A mendoni qe Pangon e kane patur zili, prandaj e moren ne qafe kot?

Kush lejon te merret ne qafe, s`e ka merituar ziline.
87.   Ne rast se futeni ne BE, a do jete prape Flamur Noka sekseri?

Po erdhe dhe ti me ne.
88.   Dhe sa pyetje kane mbetur?

Sa te mbaroje kjo fucia e dyte.
89.   Po Dorian Ducka, ka aq tru sa te kuptoje pyetjet para se te pergjigjet?

Eshte mbledhur nje ekip.
90.   Nene Tereza eshte shqiptare?

Sa c`jam une komardare. Ca thone qe jam.
91.   Po Cim Peka?

Hi hi. Te zuri o bucko?
92.   Lacko i madh, a eshte teoricieni me i mire qe ka patur e majta boterore, qe ne kohen e Marksit?

Po po. E kishin nxjerre lajmerim ne Bunen e Eperme.
93.   Sa kohe kemi per t’ju pergjigjur pyetjeve?

Aq sa te mos kuptohen me pergjigjet.
94.   Po iken dritat, a ka kohe shtese?

Ta them kur te flejme.
95.   Po nese dalim barazim me pyetesorin, cfare ndodh?

Turma vdes, heroi shperndahet (fh-ja e ka ne te kundert kete, po s`ka gje.)
96.   Damian Gjiknuri eshte njeri real, apo eshte nje fiksion i Rames, si Fuga?

Me siguri do ma thuash ne mengjes, pasi te zgjohesh nga endrra.
97.   Fuga pse ishte dobesuar aq shume?

Ka dale diete e re; behuni si hapesira publike!
98.   Me ardhjen e Ciljetes ne PD, a do perfitoje Berisha nga dy argumentat e forta qe sjell kjo artiste?

Cfare je ti, daltonike?
99.   Genc Kojdheli, Etjen Xhafa, apo asnjeri prej tyre?

Afermendsh.
100.  Kush eshte Arber Zaimi, dhe pse i vodhi shkrimin Andi Kananajt?

4 nonblonde.

 

 

 Hilarous! Po nxorret edhe tre shkrime ne te njejten larteso, ma beni edhe mua nje teser. smiley

Pyetjet e Integrimit

1.       Si e ke emrin?

          Integrim Viza
 

2.       Ke cun xhaje?

      jo, vetem nje cun axhe

3.       Ke moter, ose vella?

       gjithe europianet i kam motra dhe vellezer
4.       Pse, cfare ka shoku jot me shume se ty?

       i puno plaku ne dogane

5.       Cfare shenje je?

        Dembeli
6.       A te vjen zor per Arenca Trashanin?

           Who?
7.       Ku ndodhet lumi Tiger?

         Ne Bruksel 
8.       A beson tek Integrimi?

Patjeter, gjithmone kam votuar per LSI

9.       Po tek Ilir Meta?

      Ilir Meta i ka bo ven vetes ne zemren time
10.   Cfare do te behesh kur te rritesh?

        shok i Zenit
11.   Cili eshte mendimi qe ke per Camerine?

       mire do ishte ta kishim tonen se behej kufiri me i gjate,me shume dogana kupto apo jo

12.   A e ke menduar mire qe do te hysh ne BE?

      gjithe noten
13.   Cfare nenkupton fjala “Takse” per ty?

        Sa pytje qe boni dhe ju
14.   Po me “Hapesire Publike” c’nenkuptoni?

         Ajo gjeja qe hap publikun?
15.   A do integrohet Shqiperia ne bashkimin evropian?

        Viza ,viza dum ne
16.   A e njeh Andi Kananajn?

 E ka gje Andi Shkozen ky?
17.   Beson vertet qe Berisha do te coje ne BE?

      
shume pytje keni bo edhe ju.Ti kishit bo 10 e nga dhjete

Genc Kojdheli, Etjen Xhafa, apo asnjeri prej tyre?

Te parin e pashe ne nje emision dhe eshte bere kopje e E.V , i dyti kush eshte?

Sa shume pyetje qe keni, ju dhe BE! smiley

 

And Kananaj, ai qafleshi bjond?

Nuk eshte Learti ai me floke te gjata?

ha ha te larta

ja po kap edhe une ca ne menyre te rastesishme

 

8.       A beson tek Integrimi?

JO
9.       Po tek Ilir Meta?

jo
10.   Cfare do te behesh kur te rritesh?

jo

11.   Cili eshte mendimi qe ke per Camerine?

I ka dek nona atij muhabeti.

12.   A e ke menduar mire qe do te hysh ne BE?

S'du te hyje ne Be.Nuk du as qe Be-ja te hyje te ne.

 

13.   Cfare nenkupton fjala “Takse” per ty?

jo
14.   Po me “Hapesire Publike” c’nenkuptoni?

jo
15.   A do integrohet Shqiperia ne bashkimin evropian?

shpresoj qe jo
16.   A e njeh Andi Kananajn?
17.   Beson vertet qe Berisha do te coje ne BE?

po
18.   A do te rrihet me Mero Baze?

po
19.   Kur, ku dhe nga kush do te rrihet Mero Baze?

hm

20.   Cfare do te ndodhi me Kristi Pinderin kur te hyjme ne BE?

do ndryshoje mbiemrin

21.   Sa vota ka realisht Erion Veliaj (nje ndihme e vogel, mes 500 dhe 632)

po ju sikur e kishit shok kete, apo jo?

22.   A je i sigurt qe nuk e njeh Andi Kananajn?

jo
23.   Kush eshte drejtori i Mjaftit?

une
24.   Ku eshte Dilaveri i minierave?

ne kafe
25.   Klubi E88 dhe Route66 a ka lidhje me G99?

jane te gjithe levizje ku levizin njerez qe duan te ndryshojne
26.   Cim Peka, seriozisht e ka?

prit ta pys

 

 

mendoja se do zbavitesha me shume po aha

"A e njeh Andi Kananajn?"

kishte bere nje shkrim shume te mire per berluskonin tek gazeta javen qe shkoi

edhe pse e kishit lene pa emer ( sic gjithmone me lini mua ) mendoj se duhet te kete qene shkrimi i tij

 

 

Cuna & goca,

zyra ime ju falenderon nga zemra ( dmth. ata me falenderun mu, se peshkun e kom sekret e s'e ndaj me njeri) per pyetjet e vshtira dhe humorin e holle transparent qe percuat ne fytyrat e zymta per dite t'premte... smiley

nji pyetje qe doli pafajsisht, me te cilen bashkohet dhe injoranca ime: Kush eshte Cim Peka?!

 

E njef kac myftarin ti? Nese po ,shumezoje me 2 dhe te del Cim Peka.

 Nuk e njof as kete. vertet. 

me kete kam qesh  smiley

"Artur Nura prape postoi dicka ne Facebookun tim?"

Talluni talluni, po burime te brendshme thone se pyetjet e Bashkimit nuk jane shume te ndryshme nga keto ne fakt...

po normal,

gjonat e thjeshta calojne ketu tek ne smiley

te veshtirat jane problem dhe per shtetet e hajrit smiley

 

Tushe, futi nje dore boje te kuqe, se shkojne me festat. smileyarty:

Juve femrat nowadays, bashke me rrobat per cdo okazion dhe feste nderroni dhe ngjyren e flokeve? :think:

 

Per lesht e kokes e kisha llafin ee, qe mos keqkuptoheni

Pse bojatisni dhe ... :O

Tobe stakfurullah, jallah, padishah, marshallah. smiley

 

P.S. Te vrane o Tushe te vrane per nje cope lesh. smiley

Mire tema jote, po desh me iku dhe komenti per ... lesh Tusheje. smiley

Imagjinoj pyetjen e pare " A deshiron ta humbasesh kete mundesi te jetosh ne Sh.B.A?"

Po mire, ne Itali cfare do besh per Vit te Ri?

Do shkoj te kercej!

 Fini po ti?

Me fal Iris, s'e kisha pare kete kunderpyetjen tende smiley

Darke lukuliane me miqte!

a ka njeri naj kopje te 100 pytjeve te dyta smiley

e gjehen ne e-bay?

 

mire qe na kujtove, t'i rikthehemi ketij projekti fisnik dhe integrativ

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).