10 filmat autobiografikë më të bukur sipas IMDB

1.        Schindler’s List (1993)
2.        Goodfellas (1990)
3.        Lawrence of Arabia (1962)
4.        The Pianist (2002)
5.        Mihai Viteazul (1970)
6.        Raging Bull (1980)
7.        Der Untergang (2004)
8.        The Elephant Man (1980)
9.        Hotel Rwanda (2004)
10.        Braveheart (1995)
Posted in Kinema, Lart & Poshtë Tagged: fila, klasifikim, schindler's list [...]

5 Komente

filma autobiografike? ju lutem ndryshoni titullin.

Braveheart? Po tallen keta te IMDB, apo jo?

Ku jane Bonnie & Clyde (versioni me Dunnaway dhe Beattie), Born on the 4th of July, A beautiful mind, Frida, Kinsey, Cinderella Man, The Diving Bell and the Butterfly?

bashohem me ty ujk.

ka kaq shume filma te bukur te pashenuar.imdb ja ka fut kot smiley

 si ka ra akoma ne dore.imdb i version divudi i Skanderbegut!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).