10 filmat aksion me te bukur sipas IMDB

 

 
1.        Il buono, il brutto, il cattivo. (1966)
2.        The Dark Knight (2008)
3.        Star Wars: Episode V – The Empire Strikes Back (1980)
4.        Shichinin no samurai (1954)
5.        Star Wars (1977)
6.        The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
7.        C’era una volta il West (1968)
8.        Raiders [...]

6 Komente

Ah, jo, jo, jo. Kjo lista eshte shume e pasakte.

Ku eshte Apocalipse Now? ("I love napalm smell in the morning", skena e sulmit te helikoptereve me muziken e "Ride of the Valkyries&quotsmiley.

The Matrix (thuajse cdo skene e kesaj trilogjie, por vecanerisht ajo e hollit te nderteses me Neo-n dhe Triniti-n per te shpetuar Morfeus-in, me muziken e Propellerheads).

Kill Bill ( i dhunshem e me shume te vrare, por i realizuar me shume mjeshteri vizuale, kinematografia e skenave te aksionit eshte nga me te bukurat)

The Bourne Supremacy (per mua me i mire se sa i pari)

Terminator II: Judgement Day (nuk ka nje numer te madh te vraresh ne skenat e aksionit, por ketu qendron e vecanta e ketij versioni).

Aliens

Mad Max: Road Warrior (disa nga skenat me te bukura te ndjekjeve me makina edhe sot e kesaj dite)

Por mbi te gjitha per mua Godfather, sidomos Part II, nga e cila linden thuajse te tere filmat dhe serialet televizive per mafien.

Top ten, pa filmat.

"Leon" me J.Reno.

"Ishte nje here Meksiko", me A.Banderas, J.Dep, M.Rourke, etj.

S'ka kuptim.

Po "Partizani i vogel Velo" film aksion eshte? smiley

Po, por Tomka dhe shoket e tij eshte me aksion-ist lol smiley

Po ti vete desaparacidos c'mendon per listen?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).