1 vit


U be nje vit qe shkruaj ketu.. nuk e di pse por nje vit me pare zgjodha ditelindjen time per te shkruar dhe hapur kete blog.. mbase nuk do e kisha hapur po te mos ndihesha thellesisht e trishtuar nga 15 Marsi I kaluar..nje vit me vone bie shi nje shi I marrosur qe shoqerohet me temperatura te frikshme megjithate jam e lumtur qe nuk jam e trishtuar si nje vit me pare, kjo pasi ne kujtesen time te nje viti me pare mbaj mend nje trishtim kolektiv.. dhe nuk ka me keq sesa trishtimi i nje populli te tere .. te prek thelle ne shpirt e te ben te mos duash te kapercesh deren e shtepise..mbaj mend qe iu isha ngjitur lajmeve sikur te ishin oksigjen .. nje jave e tere e shoqeruar me frenezine mediatike qe nuk hezitoi te jepte dhe imazhe duarsh e kembesh te copetuara sikur te behej fjale per holokaustin e koheve moderne ..nje vit me vone them ato imazhe mos u rikthefshin kurre!!

13 Komente

u bofsh 100 vjec !

po ku ke humb mi goc se na thave syte. na ngelen syte tek fotografia.

u befsh 101 vjece.

faleminderit smiley   Tushe,  Aero, Belle fleur smiley

 

gezuar ditelindjen e dashur dhe gezuar dhe pervjetorin e blogut!

pac nje vit sa me te gezuar!

Boooo... deri në 2078 do të kemi çdo vit një shkrim të tillë? smiley

gêzuar ditêt e lindjes. Me shëndet dhe me frymëzim..

Faleminderit  Enka, Xixa,  Artian,

ahh sikur te mund te shkruaj sa here qe jam e frymezuar smileykam frike se nuk do beja dot asgje tjeter smiley

Ju pershendes!

 

 

@ enka  faleminderit  shume!!

 

@ e  eeeeeeeeeeeeeeeee nuk besoj kurre se do jetoj  aq gjate!

 

@xixa   faleminderit, nje gje eshte e sigurt se frymezimi eshte vertet shume i rendesishem per te shkruar, te pershendes

 

@ artian  faleminderit to youuuuuu faleminderit to youuuuuuu smiley

Sa doja që të të shkruaja që: "aha, u plake... U bëre më keq se Nexhi... po të lënë sytë...", por nuk shkruajta, sepse thashë me vehte: "Po sikur të të ketë lënë vetë prapa liste?... le që ku e njeh Lipe Shtogun ti smiley

hahha asmiley edrus po harrohesh ti !!

po qe  ke te drejte nuk kam shikim te mire, dhe po shkoj keq e me keq!! rezultat bej gafa te tilla,   i lutem adminit te heqe mesazhin e pare smiley

 

@ faleminderit LI  smiley

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).