Arkivi për seksionin Kulture

Edgardo i Lucia-s në Operën e Tiranës

Kundera - Antikomunisti spiun?

“Doruntina” në Nju Jork - një bashkëpunim shqiptaro-amerikan

E lindur për të qenë yll

Ky është Butrinti…

Sa befasues Rio de Janeiro!

Librat e Budës

Guregdhendja nuk vdes ne Gjirokaster

Kultura e dhive, mes Enver Hoxhes, socialisteve dhe Berishes!

16 filma për të fituar “Gladiatorin e Artë”

Zbulohet vila me e madhe romake nen token e patateve

Si po shkatërrohet “Xhamia e Plumbit”, pasuria mbi 100-vjeçare

Banesa shqiptare- dokument i jashtëzakonshëm dhe shenjë e kulturës dhe e identitetit

Perendesha Aferdite - gjendet portreti ne Amantia

Tirana Kulturore 18 Gusht 08

Ja ku hidhen fondet në Gjirokastër

Të huajt na blejnë Kadarenë dhe Kanunin

Historia e varrosur nën betone që po vret turizmin në Jug

Tirana Kulturore 21korrik

Fragebogen

  • Po shikoni nje artikull ne faqen e arkivit te Peshkut pa Uje. Per te pare faqen aktive, shkoni tek peshkupauje.com