Thenia e dites sipas jush :)

 Nuk behet fjale per seksion paralel me ate te admineve, pavaresisht se mund te mos jemi dakort me ato qe nxjerrin si thenie dite. Ju ftoj te shkruani theniet e dites per te qeshur, ato qe fshijne adminet, ato qe merr portokallia, ato qe humbasin neper poste kilometrike filozofike e keshtu me radhe.

p.s: Mos ma fshini temen, ma lini dhurate per Vitin e Ri smiley. Pastaj do zgjedhim humoristin e PPU, eshte serioze çeshtja ne kete pike.

27 Komente

 J.T

Mbjellim hashash ne FarmVille,e shesim ne Mafia Wars dhe leket qe nxjerim i lem ne Texas Holdem Poker. smiley

thenia e muajt ne FB..

Ta dish hallin tem , e harron hallin tat smiley

me vje keq goce, ste kthej dot xhevap gjate se jam dhe pa terezi, por humoristi i ppu-se jam vete, se e kam e fakte, me data e numra se si mi ka vjedh portokallija batutat smiley

smiley

I kemi te momentit goce,moment i papershtatshem tani.

Ne fakt duhet ti merrni nga temat, jo ti shpikni smiley

 Bedrije s'do konkurrence ti? smiley

Tek tema saktiviste "A duhet braktisur hipoteza komuniste" pas shume komentesh nderhyn PF:

Ore, akoma nuk e paskeni braktis ju ket hipotezen komuniste?

Sol, nigjo nje barsalete.

Polici del per kontrooll nga Liqeni. Aty shef njonin qe ishte shtri ne bar dhe po bente pompa. E shef e shef polici, pastaj afrohet dhe I thote: Vllai, mos u lodh kot se ajo kucka ka ik me kohe.
 

smiley

Iris, e para e punes me lodhe, se shkova te gjej kete komentin e PF dhe e kane fshire, shkova te gjej tek tema nje koment timin ku citoja kete koment, dhe e kishin fshire dhe ate. Mu desh te germoja thelle ne komp qe ta gjeja. smiley

E dyta, kisha hap para teje nje teme te ketille ketu, te cilen ose s'e gjeta tani ose do jete fshire dhe ajo. lol

E treta, my new years Peshku resolution eshte qe, meqenese qeveria e peshkut ne menyre shume bootheashtushe i le komentet per momentin dhe pastaj shkon dhe i fshin ne menyre selektive pas dy-tre ditesh, komentet antikomuniste, antikutiste dhe anticatidojeqefiatyre, une qe ketej e tutje do perpiqem te bej sa me pak diskutime serioze dhe sa me shume komente boothtallese tek Peshku. smiley

Si u bo puna kutive xhibo

 

Xhibo kshu here tjeter, sapo ti lexosh ti sjellesh ketu dhe s'te humbasin smiley

 Mos thuaj kot u lodhe, as thua se i re shatit!

lumidrin - 13 Tet 2009 - 2:16pm

Nje qytetar shkon ne gjendjen civile, per te regjistruar djalin e porsalindur.

Nenpunesi- si quhet djali ?
Qytetari- Ne kujtim te babes e kemi quajtur Lec.
Nenpunesi-  Lec nuk eshte emer Shqiptar, nuk mund ta rregjistrojme.
Qytetari- Ateher po e quajm Kolec.( me mendimin me e thirr Lec)
Nenpunesi- Kol, po eshte emer Shqiptar, Kolec jo se eshte i huaj.
Qytetari- Cilat jane emra Shqiptare ?
Nenpunesi- Agim, Shkemb, Petrit, Sokol, Gur.
Qytetari- Shume mire , do e quaj Guralec.

 

Tek tema "Te qenit tiranas"

losttext - 15 Dhj 2009 - 2:51am

Mbaj mend gjyshen e nje shokut tone, i cili si i "fort" Brrake qe ishte, kishte adaptuar ate t`ecmen duke u lekund (i forte medemek) dhe gjyshja i therret ndersa po dilnim nga Aborri per jashte: "....eroooo! Qeeeeqja me cuno, pse ecke tu u tun` ti me? Ec me drejt se do biiiish."

 

Tek tema "Malok" ka pasur ca te forta po i ka kapur Roomba (fshesa e re qe perdor qeveriu i Peshkut smiley)

Ja nje nga jakamoni:

haxhi qomils o lala psh xhibo qe ku m ke... po xhikja ka qen botnor mer, eeej me cin fol ene un. i vetmi qe ja fut xhikes o robin hudi

 Ja dhe nje e fresket, tek tema "A eshte koincidence zevendesimi i baballareve nga bijte ne PS":

Br3dharaku - 26 Dhj 2009 - 1:15am

ky (Idrisi) ka aftesine me komentu gjys ore nji gabim ortografik ose nji nickname dhe ironia eshte se vete ky do merrej vesh shume me mire sikur te perdorte hieroglife kineze

 

 

here tjeter, sapo ti lexosh ti sjellesh ketu dhe s'te humbasin

Iris, nqs ka garanci qe s'fshihen as nga ketu, dmth nqs kjo teme ka imunitet qeverie peshku ose eshte si ambasadat toke e huaj dhe s'preket, ashtu do bejme. smiley

Punetoret luajn futboll.

Nenpunesit luajn tenis.

Te pasurit luajn golf.

Sa me shume lart qe ngjitesh aq me te vegjel behen topat.

 

 

Ky mesazh me ka ardhur ne facebook nga dikush .

 

 

"Leter Zotit: I dashur Zot, këtë vit që kaloi me more kengetarin tim te preferuar Michael Jackson, aktorin tim te preferuar Patrick Swayze, aktoren time te preferuar Farrah Fawcett, prezantuesin tim te preferuar Mike Bongiorno, poeteshen time të preferuar Alda Merina! Meqe ra fjala politikani im i preferuar eshte Sali Berisha ... edhe ate meqe viti ska mbaruar.... GEZUAR FESTAT...."

Ja c'me kapi syri:

perse futesh dhe xhibzon temat kot?

duhet shtuar kjo fjala tek neologjizmat e shqipes. smiley

Note from a dictionary/thesaurus of the year 5873:

to gib smth/smone, transitive verb; irregular: gib, gab, gub, gibbing (note the archaic doubling of the consonant at the old gerund form of "gib" as a result of the monosyllabic word).

there is no single meaning of the verb, everything is just contextual. For example "to gib or not to gib", if spoken by hamlet, has a different meaning when compared to hemingueji's gib or gib not, both writers of the same century-bundle TF2W7. smiley

every effort to get into the etymology of the word so far has failed. The closest to this is some obscure coincidence coming from an old blog named fish out of water, a blog that made a revolution in the way ancient people dealt with web. As for now, this verb has been classified as X-file.

smiley

Kryeveper, Emo! Kryeveper! Amico, my hangover day.... you make brillante for me! smiley

Kisha nevoje per ket te qeshme, o Emo! Rrofsh!

Xhibi, s'besoj se na e merr per ters, he? Ke dhe ti meriten tende ne kete mes. smiley

smiley

Mos harrojme dhe formen e krahasimit superior te foljes: to gibbergab smone/smth. smiley qe ka kuptimin to gib over an over again.

Blendi Salaj - 31 Dhj 2009 - 1:16pm

Aman o mos e fshini komentin e Pali Miskes se ishte i bukur!

sa pa shonc jemi ne, sa u ngrof globi, e hongrem ne te paret

sol.

 Olsib

Ketu ne Shqiperi, populli dhe aq me teper shtetaret e politikanet, jetojne nen moton "carpediem".  

PF - 7 Jan 2010 - 4:03am

The canon bam, Mucua gone!

Monda Monda smiley

Ja si ka ndryshu poplli shqiptar, mikeprites e bujar Big Grin.

Dikur balli i kazanit per mikun, tani fundi i damixhanit te kocimares

Kjo eshte e muajit, jo e dites. Do jete konkurente dhe per thenie e vitit.

Sepse uji ka dy topa H dhe nje top O. Zere se dy Hatixhe ngjiten qafe per qafe me nje Osman.

smiley

Hurbi shpjegon perberjen kimike te ujit, i frymezuar nga diskutimet e temes per rishikimin e Perandorise Otomane. smiley

Me nje llaf treshe, otomanizem, treshe me stil otomanizem, kimi, politike, nostalgji per stereotipe femrash haremi, te gjitha te shprehura me kaq pak llafe. Talk about eficence te shprehuri dhe 'shkarje' frojdjane. I bie te konkuroje dhe ne kategorine e shprehjeve me eficente te Peshkut. smiley

E ka thënë EltonKola në Nëntor këtë.

Te kjo temë:

Shoferët e Kukësit, letër qeverisë: na e bëni rrugën pa tunel,nga mali

 

eltonkola - 30 Nën 2009 - 5:50pm

duroni more, keni jetuar si bisha deri dje, duroi edhe ca muaj, e do udhetoni si tere bota

Genci - 11 Shk 2010 - 12:37am

Ka bere ç'ka bere, eshte im ate. Jane fjalet qe Jezu Krishti po thoshte ne momentin kur i ati po i ngulte gozhden. Po s'paske kulture çifuto-kristiane si duket.

 

smiley

per te kuptuar lexo postin tim drejtuar solidarnostit dhe leri fjalet .....

U bone ti!

Nje vit me pas dhe hic thenie te reja ketu :O

chi caca sotto la neve, pure se fa la buca e poi la ricopre, quanno a neve se scioje a merda viè sempre fori

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).