Perse ne Shqiperi Facebook ka reputacion te keq?

Ju lutem te me shuani kuriozitetin. Me ka qelluar shume shpesh ne disa muajt e fundit te takoj shqiptare te ardhur kohet e fundit nga Shqiperia (emigrim ose udhetim i perkohshem, pak rendesi ka) te cilet kur i kam pyetur fare rastesisht a jane ne Facebook me idene se eshte me lehte per t'u mbajtur ne kontakt me njerezit e larget, me jane pergjigjur 'ne asnje menyre, m'a ka ndaluar burri/gruaja' kjo e shoqeruar me nje shprehje ne fytyre te tipit 'T'u thafte ajo goje' smiley. Dhe me kane spjeguar se Facebook eshte shume popullor ne Shqiperi, por me reputacion shume te keq.  Nga kush? Si? Pse? Qe kur?

9 Komente

Nuk e kisha nigju nojhere qe Facebook ka reputacion te keq ne Shqiperi,eshte fati i jot i keq krisi qe paske takuar shume druvare dhe druvare keto kohet e fundit.

mbase e ngaterrojne me purefaces.com

hihihi

smiley 

'ne asnje menyre, m'a ka ndaluar burri/gruaja'

 Hahahahahaha! Nje individ tjeter, aq me teper ai/ajo me te cilin/cilen ndan krevatin, te te cenoje lirine personale ne ate forme? Keto individe konsiderohen nga bashkeshortet e tyre aq te paafte dhe aq te varfer nga vlerat dhe normat sa i japin vetes te drejten t'i NDALOJNE nje individi tjeter veprime te ndryshme?Injorance me brire! Kush do qe te keq-komunikoje s'ka nevoje fare per Facebook, msn,...por do e beje dhe po i vure dryrin.

Une nuk kom llogari ne facebook sepse nuk du te ma shofin faqen/fytyren te tjeret! Gruja ka llogari ne facebook se ka qejf me zone friends te ri si dhe me mbajt korespondence me friends te vjeter. Ajo ka edhe qejf ta shfaq faqen/suratin e saj ne facebook. Por une nuk ja cenoj kete liri. Perkundrazi une do te gezohesha nese ajo lumturohet kur chaton ne facebook.

Vesa po une si te dukem ne sensin e bashkeshortit? Keshtu si une do te doje nje burre ti?    smiley

Po si jo mer?! Ja, tamam keshtu si ti, qingj i bute qe di te livadhose gjate dites e te shkoje n'darke n'shpi. smileyrool:

Vesa, keshtu kot sa me te kundershtu, une nuk jom qingj por dash. Une nuk besoj se ti do te kishe qejf te lidheshe me nje qingj, pasi eshte femije. Ndoshta si rurez qe je do te te shkonte me per shtat nje milor. Por sidoqofte dashi ngelet dash dhe kete mos e haro! Hajt gjume te embel nese ke ndermend te flesh. Une per vehte ika tani se po vdes per gjume.

Ne çdo mashkull fshihet nje qingj! Hah! Po m'pelqeka ajo femra jote, paska bere pikerisht ate qe nje femer inteligjente duhet te beje:  te jape iluzionin e dashit. M'pelqejne femrat e zgjuara! M'pelqejne!

Ika tashi tek qingjat e etur per dije(sidomos ne nje te premte)! Puna therret! smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).