Per qejfellinjt dhe qejfelleshat e kenges labe.

172 Komente

ooo... sa SHQIPERI! sa Shqiperi.

Rrofsh, rrofsh!

Tre vilajetet... e madhe fare! Rrofsh vlonja.

EROTIKE  LABE: )

c ke o xhamadan i shkrete,

qe ngrihesh gjithnje perpjete ..

kam nje qene qe mu terbofte,dale dale..

qe s`me le te hyj ne porte,dale dale..

E si jane sheleget..!Te hash mish shelegu te shkrin ne goj mer!

hajde mere vesh se per cer qeni e ka fjalen labi!!

 

 

Kush o ai hunderr si i dha noten 3 ksaj teme mer!!!

BEJKE E DERDHURA NGA VENDI-Homazh per rapsodin dhe poetin Zaho Balili . E ka qare tekstin por edhe zeri Vitori Balilit eshte yll fare.

Ja nje me humor, se na u sekelldisen cunat lol:

Mua c'me ka zene halli

Mua c'me ka zene halli
Kam gruan-e nga sua djalli
Qe per te nuk me merr malli
I ka plas cipa te balli

Pa m'u largo o matuf
m'i ben turinjte si buf
me cigare paf e puf
si s'te dolli ai duf.

 

Hihihi, vazhdon akoma me mire smiley.

nga sua djalli thote...

bizbiqe ky thjatri... 

ke pare labeshe te urte ti?... meazallah!

Njoh une nje, qe edhe pse eshte GJYSEM, grifshe mbi grifshat eshte... vete dinamit, vete fitilke, vete kapsolle, vete shkrepse. O nene o nene... tha ay.

Monda keta nuk jan tamam tamam nga zona e laberis jan vec kufi me ne se duket qe kenga nuk i ka ato notat qe kemi ne.smiley Kush do kenge per xhaxhin te bej kerkes ti hedh se kam nja ca qe nuk jan publikuar smiley

Kot nuk i publikon. S'me duket as qamet e as hata. Sic jane, mer... krisem!

VL75 Ti je labivlor mer? Pac bekimet e gjith zemrave q engazellehen nga kenga labe.

shkoi behari shkoi/ethet dot si nxorra

mjeri un i mjeri/ me treti billonja  smiley

 

maja edhe brinja/ u thinjen nga bora....

eja more eja...te behemi tape/

kur s ka mish te pjekur/rroft zonja sallate

pse ka mbaru mishi..apo ka vajt sa frengu pulen!??

janines ci pane syte e hysni zeles me shoke eshte e madhe....

sa pak di per kengen popullore! kur isha e vogel gati me bezdiste smiley por "janines c'i pane syte" me ka pelqyer gjithnje

smiley

Ajo videoja me lart ... ehhh c'me kujtove smiley.  Kam dhe une nje video si ajo.  Duke zbritur nga Llogoraja, Dukat, Orikum, Radhime ....

Nje nga kenget me te bukura labe:

www.youtube.com/watch

Degjoj shume, por prape te kjo kthehem smiley.

I kam dhe une nje duke ngjitur nga krahu palases dhe nje duke zbritur neper llogara dhe nje nga dukati vjeter ne dukat te ri

Kenga Labe eshte me monumentalja ne bote!

Kush mendon ndryshe, i rente zalia! smiley

Ciao zotrules, faleminderit per variantin e Janines!

Monda, ke te drejte, ne nje pale shtepi degjoheshin kenge me citjane, tek pala tjeter jo. Gjithsesi as kenget tiranase s'me pelqenin. Me ate hije orienti nga pas, sesi me dukeshin. Per kete shkak i kam urryer gjithmone dasmat. Skenografia ishte shume e bukur: tavolina te gjata me njerez qe hanin smiley por kur ngriheshin e kercenin e ngjisnin pare ne balle, une mblidhesha grusht. E kam marre gjithnje si pune perdhunimi kete vallen e farefisit ne grup... Brrrrr smiley

Fin, dasmat shqiptare jane spektakli me madheshtor.Te veriut dhe jugut. Dasmat e jugut kane me shume seriozitet  dhe "lufte" brenda harese se pergjithshme. Kurse dasmat tironse me naplonin dhe vallet e shqiprise s e mesme jane plot hare dhe drite.

si vlonjat, kenga labe me duket perla mbi perlat.ne adoleshence , atehere kur eshte vakti  me e mesu si kendohet, nuk e pelqeja. Me von , me kalimin e viteve, kam mesuar te emocionohem nga kenga labe.ndonje si kjo http://www.youtube.com/watch?v=44KxvVT3U... me keput fare.

(pun asociacionesh, merret vesh)

spiritus, nuk e di pse s'me hapet ky link.  Cili eshte titulli i kenges?

Sa per dasmat e Finisterres, e thame, eshte mesu me dasma "xhinxhile-je" smiley.  I falet lol. 

Po dasem jugu e veriu mpleksur?  Priceless smiley.

Megjithese sot po anoj nga kjo gysma tjeter www.youtube.com/watch

Monda , kenga: Thelleza qe shkel mbi vese ...

I kisha thene vlonjatit me lart:

Nje nga kenget me te bukura labe:

www.youtube.com/watch

Degjoj shume, por prape te kjo kthehem

Kryeveper. 

Jo teper e keshillueshme ta degjosh ne makine ne nate vjeshte a dimri tek kthehesh nga puna dhe je larg detit me dallge ...

C'jane keto minoritare te kombesise gabele mo?

http://www.youtube.com/watch?v=vcG9Ee96HJ8

Vlorë e bukura në gropëJehona Labe Vlorë e bukura në gropëDeti i pa anëTa freskonë gjinë Vlore e rrahura në gropëKëngë e tramuntanëE ke historinë Vlorë e rralla në EuropëShekujt ty të lanëMbi supe lavdinë.  Bace mbushur lule-plotëMe malet në këmbë Vlore e trimave me kokëLinde kapedanëDjep për trimërinë Shqipëria portë më portëFlamuri me shkabë tek ty mori frymë. Vlorë për ty nuk shkruan dotëDallgë mbi tramuntanëDiell ma ke synë Deti vjen dhe vala lozëTi dukesh si valëNuse për lirinë 

Ej, e keni vene re kete prirjen qe kane njerezit per te vene foto personale ne ca video kengesh? Te videoja jote @twintip se c'eshte nje grua qe lahet ne det, por qe duket qe s'do t'i lagen floket... smiley

Keshtu eshte kur merresh me shume fillozofi smiley.  Finisterre, eshte per qejfllinjte dhe qejfelleshat kjo teme, jo per qejfmbetje smiley

(Dmth, mo e vri mendjen se tanet jane lol)

Ja nje pa foto personale:

www.youtube.com/watch

Jo, jo s'ishte qejfmbetje. Fytyra e trishtuar ishte per faktin qe ajo gruaja s'donte t'i lageshin floket. Me erdhi zili, meqe eshte dimer dhe mua deti me pelqen shume smiley

Meqe ra fjala Monda, me pelqeu shume ajo nderhyrja te tema e Fuges, ajo mbi fjalen qe behet kurban ndaj dhe s'eshte e vertete... Spekullime per qyqaret .... smiley

Finisterre, ishe kete vit te pllazha?  Une isha.  Per shume, as qe behej fjale t'i kapte nje pike uji.  Personalisht jam per kredhje qe te bregu smiley

Lene Fugen.  Ketu jemi te tema Gjoni 1:1 Ne fillim ishte kenga labe smiley.

www.youtube.com/watch

O te bej qejflleshe, o rac e cofa smiley.

Fin eshte kece nuk eshte grua ajo moj pa merak se vetem une e njoh dhe fytyra nuk i duket tamam smiley

LABËRIA IME E BUKUR Omoj Labëria ime, pse të dua kaq shumë, aty e kam zemrën time, se biri jot, jam edhe unë, pse më dukesh kaq e bukur, kaq e dashur dhe e mirë, nga malli, nga dashuria, shpesh herë me lind një dëshirë. Të mundja të fluturoja, sikur të isha zog me krah, mbi Labëri do qëndroja, lart në qiell në hava, të çmallem me bukuritë që të ka falur natyra, ato male e ato vende, pse më duken aqë të mira ? Malet me kokën tek retë, dorë për dore janë zënë, të thepisur e majë mprehtë,si kështjella hijerëndë, Këndervica, mal mbi male, mali i Lucës feste - bardhë, Çipini dhe mal i Çikës, Llogoraja më këmbët mbi valë. Male e kodra pa mbarim,qafa, pllaja dhe lugina, mbi kokë dëbore, poshtë gjelbërim, nga bari nga trëndelina, burimet me ujë të ftohtë, që sshterojnë dimër verë, formojnë përrenjtë dhe lumenjtë, gurgullojnë e drejt detit venë. Një gjeraqinë ngrihet në qiell e bën rrathë duke fluturuar, për një çast ndal fluturimin dhe mbetet e befasuar, nga bukuritë që sheh poshtë, që Zoti ti ka dhuruar, sheh malet, lumenjtë dhe fshatrat edhe njerëzit e bekuar. Te dy bashkë me gjeraqinën, Labërinë nga lart shikojmë, po se plotësojmë dot dëshirën,t ulemi poshtë e ti takojmë, ajo trembet se është shpend, ndërsa unë nuk kam flatra, atje më çon poezia, malli - prush dhe imagjinata. Dhe shohim barinjtë e stanet, bagëtinë në kullotë, nëpër pllaja e shpate malesh, si re të bardha mbi tokë, ashtu me duken vërtetë, dele - bardhat tufa-tufa, barinjtë përkëdhelin qentë, pastaj ja nisin me cula. Ulur mbi një lis të prerë, barinjtë nisin meloditë, herë me cule, herë me longare, ligjërojnë me gjithë shpirt, këmborët e zilet e tufës, bashkojnë tingujt me longaret, thëllëzat pushojnë këngën, që të dëgjojnë çobanët. Më poshtë, vijnë fshatrat me radhë, mbi bregore në lugina, aq të mirë e aq të bukur, ashtu siç është gjithë krahina, me shtëpitë nëpër lagje, me pemët plot gjelbërim arat, rrugët dhe lëndinat, një bukuri pa mbarim. Smundem të qëndroj me lart, dua të të vij në gji, të puth tokën e bekuar, e të të shfaq gjithë këtë dashuri, të fle përmbi bar e lule, poshtë një lisi nënë hije, të mbulohem me një shark, bërë me lesh bagëtie. Te ha pak mjaltë trëndeline, marrë nga kosheret e bletës, ska si mjalti i Labërisë, është ilaç që ta zgjat jetën, te pi ujë tek burimet, që janë akull dimër-verë, atje poshtë rrëzë lajthive, lum ka pirë vetëm një herë. Të pi qumësht e të ha djathë, të bërë në stanet e tua, nga stopanet duar-artë, bujare e te pa përtuar, që dinë tgostisin udhëtarët, që aty pranë kalojnë, që aq mirë dinë të presin e mikun ta respektojnë. O lebërit e mi të shtrenjtë, përpara syve ju kam, njerëz të mirë e të dashur, gjithmonë bashkë me juve jam, me mendje, me shpirt e me zemër, me të gjithë qenien time, se bir i Labërisë unë jam, Labëri moj zemra ime... Me merr malli se të dua, me gjithë fuqinë e shpirtit tim, për bukuritë e tua, për krenarinë e labit trim, për të dëgjuar këngën labe, që aq shumë më pëlqen, për bilbilat, për sorkadhet, një ja merr, tjetri ja kthen. Për të pjekur mish ne hell, pranë burimit nënë hije, të pimë raki dhe verë, të këndojmë kënge Labërie, për trimat e tu të shumtë, që gjatë gjithë historisë, kanë luftuar si luanët, për lirinë e Shqipërisë. Të këndojmë për vajzat labe, për të bukurat baresha, të zgjuara dhe punëtore, luftëtare e trimëresha, janë të shkathëta si sorkadhe, të bukura si thëllëza mali nga guximi e trimëria, ja kalojnë edhe një djali. Mos pushoftë kurrë kënga labe, që e kemi kaq të dashur, këngë të bukura e të ëmbla, dhe me një folklor të pasur, polifoni e përsosur, e bilbilave të gjithë Labërisë, pa këngë labi smund të rrojë,siç smund të rrojë pa lirinë. Omoj Labëria ime, asnjëherë mallin dot sta nxora, nga malli nga dashuria, këto vargje për Ty i shkrova, shkrova siç ma ndjeu shpirti, siç ma ndjeu zemra ime, Labëria ime e shtrenjtë, Labëri moj Nëna ime Movies:  ALBANIA   Kete e ka shkruar nje nga Fterra e kam kopjuar ne faqen time smiley

Posi jo moj Monda, e nisa ne maj kete vit plazhin smiley

Shiko gjeta nje foto Vlore ne internet. S'di a do te dale, por ju pershendes te gjitheve me kete imazh vere... smiley

Faleminderit per çobanet smiley Kishte edhe pamje shume te bukura nga jugu ... ah, cfare malli per veren !!!!

Katinen lere aty ku eshte.  Une ia bej kabull te gjitha vetem per ate thelleze smiley.

Ketlina, edhe une kisha kohe pa e perdorur a kujtuar, por kenga labce beri te veten e me solli ne origjine smiley.

Finisterre, my pleasure smiley.

vjellajdut smiley

sa e perdornim kur ishim te vegjel, e kisha harruar fare

Emo  kto perla jane te monumentit LEFTER CIPA.

Tu rrit ndera dhe ty mik.

 

O Hurbi, po ka ma paske gjetur kete Brizhiten?! bobo sa e shemtuar qenka, s'paskam zemer ta degjoj c'thote smiley

Nje Brizhite ka bota, dhe ate na e kane zili te gjithe.

Nuk e vure re si flet ? Kur vjen ne studio, e gjithe Franca syte tek ajo, ç'do te nxjerre valle. Lexoja tekstin kenges "Prohibition" smiley

Ta gjeta per paralajmerim : mos bej me si Brizhita se adminot nuk e njohin dhe te fusin ne qeli.

http://muzika.albasoul.com/play.php?id=3514

Vito pëllumbeshaVito erdhe si pëllumbiEdhe më zgjove nga gjumiC’ben kështu vito të thashëPse më zgjove kur sa rashë? Vito Vito Vito pëllumbeshaNë krahët e tua mbetsha Veset e yjeve ka rënëGushën nëma, s’jemi zënëPo lësho flokët e gjataTë mos ftohemi nga nata Vito Vito Vito pëllumbeshaNë krahët e tua fjetsha Me flokët e tuaNdërrojë një botë të tërëFloku ytë më bënë mirëAty shkofsha djalërinë Vito Vito Vito pëllumbeshaNë krahët e tua ngelsha Dhe të mos të vras me supeMos më thua “ikë tutje”Me flokët e tu mbulomëLarë me ujë dëborë Vito Vito Vito pëllumbeshaNë krahët e tua mbeca

Po te jete per kenge jo-iso-polifonike:

www.youtube.com/watch

Pike e lotit kur te bjere

moj nena ime

haber nga une do te sjelle

moj nena ime

....

Ik tani, se na mallengjeve ...

avash avash se do te nise ca topa bore nga NJ smiley

sa ka vajte andej nga ju ka vajte nje pellembe se ketu po bie per qejf te vet dhe per tonin qe po rrime brenda smiley

Labëri, Labëri,
Labëri dyzetë kështjella,   

Labëri dyzetë kështjella,

Treqind pala fustanella

 Treqind pala fustanella Mal me këngë e me legjenda
Mal me këngë e me legjenda
Kështjella e mbi bedena

Kështjella e mbi bedena Binjake shpata dhe pena
Binjake shpata dhe penaMoj kala mbi palcë guri
 Moj kala mbi palcë guri Kalaja në valle burri
 Kalaja në valle burri
Në valle ç'të derdhet nuri

 

Turp kush e degjon! 

Si ore nuk paralajmeroni per koncerte te tilla?!!

Mbase mbase e keni harruar kete..

He mer ti, ke ardh i dejshem?  Duhet me ia fillu esell dhe me pi gjate koncertit smiley

He se e ke pak me lart smiley

Ja nje labce tjeter pak si ajo me lart:

www.youtube.com/watch

 Dejshem..? ajo osht e diskutueshme.. smiley Te jete Lemza shenje thua? Une prandaj edhe thash "mbase" me lart.. 

Sec mu qep nje lemze moooj.....

 

O chene, ik futja nje damixhan tani ... smiley

Edhe ketyre kengeve vuri nje warning sign here tjeter.

vlonjat flm smiley.  Kape chenen per menge edhe i thuj te nderroj pllaken edhe ai lol.

po mjaft o pra mo... mjaft! smiley

e bot mullar qe te tre smiley

Besoj qiriri e ka arritur ta thot pjesen e tij ne kenge smiley fotn e bera vjet per vite te ri maso sivjet nuk na bie rasti te ngelemi pa drita prap smiley

NJE BEJKE ANDEJ NGA FUNDI

Nje bejke andej nga fundi
Tre sahat vallen e tundi
Tunde moj te marte lumi
Se shoqet i zuri gjumi
Le t'i zere se s'i dua
Un do bej ashtu si dua
Ta heq vallen si te dua
Hem si burre ,hem si grua

Gjorme 1946-Vloreeeeeeeeee ikaaaaaaaaaaaa naten smiley

Po ju kerkoni te qani me justifikim mo smiley dhe te keni dhe bashkevuajtes te ngasheryer!

S'ke faj ti jo, fajin e ka trageti apo avioni qe e ke Vlore -Skele, Vlore-Italine smiley.

chene prija gjitones te zere mend smiley.

Monda Juropi ka vend per te gjithe smiley

 ça te me presi se u kepute??? smiley

Rrugen irushe, rrugen smiley

Begenis e kliko ne ato linket pa zarar jo-sadomazikiste, edhe s'te shko mendja ne te keputme smiley.

PS: O Shqypni o Amrik, rruge te mesme s'ka smiley.

Te me veje postbllok te ura e Palases? smiley

 Jo ato me te qara s'i degjoj se kam zemer te dobet, po habitem me ju qe i degjoni dhe ankoheni smiley

E di mer qe i ka naze.  Jo qe do dal te prita, por duke e dredhur bile smiley.

Ore ju e niset per te qeshur, po ketu paskan qare te gjithe smiley  

fin , ke parasysh kalamajt e vegjel qe kur qeshin shume edhe terbohen, ne fund ja plasin me te qame smiley

Po i ka rakia ato dhe kenga labe mi, sic qeshim qajme, sic bie shi, bie dhe bresher smiley.

Ehhh c'te ben zilia kur e ku cu jeten me ksi gjonash:

www.youtube.com/watch

smiley

Ta falim Tushe ta falim, ta kuptojme dhymbjen smiley.

Kong me therje , nuk keshillohet per njerezit me zemer te dobet

haahahaha

rrofsh mi rrofsh

pse mi ca ka, mu me knoqi, ma shkerrmoqi zemren fare ene gjumi top do me zere smiley

vlora vlora

vlora vlora

bjeri me te lumte dora

smiley

Bedrije po te bertasesh e me ze te lart se te quajta Lulja ne mes te vilajetit hahaa smiley

bertita pra,

ca te bertas mo teper...

rrofshi rrofshi

jeni ju , pa jemi ne smiley

Bedrije e duam muhabet te eger ne moj si muhabet laberie se dhe dashuris me te eger  i kendojme.hahaaaaaaaaaaa .Merr koburen vrame moj www.youtube.com/watch smiley

a ju vrafte zoti ju vrafte

soj egersirash smiley

po pra, u sqaru ke tema problemi smiley

Tani e pashe, se po shihja nje Dossier mbi Shqiperine ne tg2...

une isha duke degjuar kengen per cerciz topullin... edhe u bera kurioz... sa ushtare ka nje tabore? mirepo jetoj me nje cift turk edhe thash ti pyes. Tabora, thon kta, ka 5000 ushtare. WOW! Mendova. Pse si eshte puna, me pyesin. Kshtu kshtu, u them.. behet fjale per Cerciz Topullin.. ky vajti i tha kryekomandantit, hej, hiqe taboren se ju preva te gjitheve. Por 5000 me duken cik si e pabesueshme. Nje sekonde me thon.. futen ne internet edhe e gjejne.. tabora ka pas 1000 ushtare. A ashtu po. 1000 e besoj.

Kush e ka shkruar këtë ore ...

Më rrofsh LABËRI / nje lab sa një skuadër  / dy lebër nje ushtri !!!! 

5000 me 10 i bie shume vlla.. 1000 me 10 nuk eshte shume, eshte fiks, biles edhe cik me shume te jete eshte prape e manaxhueshme. eshte e qarte qe ti s'e njeh Cercizin edhe banden e tij. 10-15% e tabores vdisnin prej infarktit sa dilte Cercizi ne koder.

he morre qysh u erret? smiley
hallall spiritus se humbtim fare,
ja nje nga me perlat qe zor se perseriten me
www.youtube.com/watch

na dhe nje per yjet e peshkut
www.youtube.com/watch

ps. po e solli njeri ate te bilbilenjeve e ka nje RM v.s.o.p te taksur 

Nuk ka---- he morre qysh u erret ? ...poooooo , ka " E , çu errët djemo smiley "

o Idris ty sikur te kemi nga Golemi (ai i Gj-s) ajvrar i vete !! smiley

deri aty ka vatur puna?? dre, dre, dre :
 

O moj kenga labe
cme bere per vete
vetem ti dhe nena
u dergjet mbi djepe

Dhe kur zen e nenes
ma rrembeu jeta
u ktheva te djepi
prap aty te gjeta

Vetem ti dhe nena
me moret per dore
vetem me ty hodha
vallen burrerore

Vetem me ty vrava
lotin kur pikoi
vetem me ty ndava
dhimbjen kur rendoi

Jet o jet e madhe
po do te me velesh
me nje iso labe
dua te mpercjellesh

Vetem me ty jeta
kurr nuk mu rendua
ke rrembeu vdekja
ne krahet e tua
 

Me mua Merjo me mua

Kur merrje ujë në krua
me mua Merjo me mua
unë perpara ti pas mua
me mua Merjo me mua

Flokëverdha gjeri më thua
me mua Merjo me mua
si gjahtari me langua
me mua Merjo me mua

Mu te fiku nën krua
me mua Merjo me mua
plaç o djal pse s'tu durua
me mua Merjo me mua

S'tu durua o plaç o djale
me mua Merjo me mua
e mbaso të thosh ndonjë fjalë
me mua Merjo me mua

Maso nuk e keshe vrarë
me mua Merjo me mua

O natene pa gdhire mire
Do takonem me barine
Bej te fle gjumi s'me ze
Culja moj bie embele
E degjon e gezon xhani
I bije djale cobani

Duke u tundur zbret nga zalli
Me shami lidhur tek balli
Tundu moj bejke e bardhe tundu
Natene me hene duku
Bejke e bardhe bore e malit
Ti je moj ilaci cobanit

O kur mer uje tek burimi
Me dukesh si lule prilli
Tundu moj bejke e bardhe tundu
Natenee me hene duku
Bejke e bardhe bore e malit
Ti je moj ilaci cobanit
 

 

http://www.youtube.com/watch?v=SLZU4KJny9A

Ketu ne trapeze njoh vetem te ndjerin Maliq Lila, i famshem per tekstet me te cilat eshte ushqyer grupi Bences dhe grupe te tjera te kenges labe.

Tani ku ma gjen ate traditen e dasmave te tradites, burrat ne njere ode dhe grate ne tjetren. Kur kendonin burrat, grate mbanin vesh. Kur mbaronte kenga e burrave dhe kta fillonin dollite, grate ja nisnin avazit me shtruar .Shkonte dhe ndonje burre si kthyes aty. Eh zakone, iken e vajten . Tani urbanizimi dhe modernitetit kane rrafshuar traditen.Rrofte DJ.

Interesant eshte se ne kenget labe te tradites ka shume pikellim. Edhe kur i kendohet dashurise apo jetes pastorale ne pergjithsi. Te pakten une kshu e perceptoj.Dhe te mendosh qe njerez kaq te ashper dhe krenare (egersira thot Bedrija smiley te kene kaq ndjeshmeri dhe poetike ne shpirtin e tyre !

JA GEZUAR ! Ju PACA!

http://www.youtube.com/watch?v=z1V_MttA6...

Sma merr mendja te jete Maliq Lila atje sepse shumica e atyre burrave jane nga fisi im.Edhe njof ndonje me kete emer ne fis.Ai qe ja merr eshte  xhaja im meqe ra fjala.

Kete video e kam une tek my favorites ne youtube. Shqipetaret e  fundit, ky brezi plak ne fshatra, mos vdekshin kurre.

Naten lahesh me drite hene diten pi vese nga bari...egersi ti quash kete smiley

www.youtube.com/watch Fotot i kam ber ne llogara lart te antenat.Besoj e vemja makin e vogel qe eshte ngjite atje ka qen vetem e imja se dhe fuoristrada me te gulcuar ngjitet smiley

labe moj stoli ne stane
rritur me zile cokane
her fustane her tumane
furk e krrab nga dru thane

mbi sopot te gjen behari
qeni para pas manari
naten lahesh me drite hene
diten pi ves na bari
ti kopes i rri ne krye
si ne kullot dhe ne hije
naten trem bishen qe bie
buzeqesh e loz me yje
bukurin e ke te memes
dielli ta kerkon hua
me furk tierr driten e henes
me kerrab kap endrrat e tua

nje longar me zemer qan
te kerkon e te do pran
qengjat zilet dhe kemboret
te duan nuse ne stan  smiley

Ore mos je gje ai i ballisti i dukatit ti more qe me ke friend eshe ne YoutubeÉ

Snuk jam nga Dukati po balliste jam dhe friend ne yt te kam smiley

lol, he se partizanet dhe ballistet jane bere shoke tani.Une familje partizanesh denbabaden, kemi pas ndonje te genjyer ne fis qe iu bashkua ballit po pastaj kur e kuptoi u kthye me partine hahahha

Ashtu kemi qen dhe ne gjysma gjysma si te ter ca te genjyer nga njeri krah ca te mashtruar nga krahu tjeter e sot kemi kete corben qe s'po e kaperdijme dot dhe mbas 20 vjetesh smiley Si i thot dhe ajo kenga Bota jan vrare e prer dhe jan pajtuar oo ne te dy as vrar as prer dy fjale kembyer ooo hahaaaaaaa.Une do bej tutje nga memeland per nja dy jave te pi ca raki e te ha dollme se na ka marr malli per kulac te grynjt smiley do vete dhe ne buronja se me pelqen trofta atje smiley

nuk e di nqs eshte kenge labe, por e njeh / mban mend njeri kengen e zylo shkencorit? .. that was my favourite of them all. klasike.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).