Pa Tifozllek.

Cfare mendoni  per sfiden e neserme Juve-Bayern,ku Bayernit i duhet patjeter fitorja kurse Juves i intereson dhe barazimi.

307 Komente

E shtrova pyetjen sepse neser kam vendos me e lujt,kam nje tendence por nuk jam shume i sigurte.Duke e shperfillur pak thenien"Pyet 100 vete dhe vendos vete" mendova ta shtroj si pyetje.

Juventus eshte ne forme te mire, sidomos pas fitores ndaj Interit. Pastaj, duke qene skuader italiane, dine te mbrohen shume fort, meqe u intereson dhe barazimi...shto dhe faktorin qe luajne ne Delle Alpi.

Fatkeqesisht, Bayern e shoh te veshtire te fitoje.

Une e shoh per barazim,kjo ishte dhe tendenca ime.

Per barazim shikoj dhe dy neshjet e tjera

Zyrih-Milan

Marseje-Real

Dmth tre X-a nuk duket keq.

Me tifozllek, Milanin e ke dysh! Plus i duhet fitorja per te siguruar kualifikin dhe do ta kerkojne me cdo kusht.

Realit i mungon Kaka, plus edhe atyre nje barazim u duhet.

Per mua:

dy x dhe nje dysh per Milanin.

Po kjo me ben qe te mendoj qe Milani del X se nuk e len Reali me kalu Marsejen,por kjo puna Kakase qe nuk nuk lozka po ma prish i cike menjen se me tifozllek per mua dhe Milani 2 eshte.

Kaka eshte i demtuar...prape...

Milanin pa frike dysh, do pres damaret po e mundi Zyrih, ose te barazojne, champions e kane si shtepine e tyre kuqezinjte.

Grupi i Juves eshte i veshtire, jane te gjitha mundesite e hapura, sidomos pasi Bordeaux mundi Juven 2-0, qe i jep shpresa Bayern-it, do luajne fort.

 

Brad, une mendoj se te dyja ndeshjet i ke dysh. Kualifikohen Bayern dhe Milan.

Hallall Bajerni 1-3. smiley

 edit 1-4.

Bravo, bravo. Mundi skuadrën që për mua është ndoshta e vetmja më antipatike se Bajerni vetë.

A ka naj menyre, qe pa ia thy zemren juventineve ketu smiley me thone:

A ma pate i çike Bajernin e modh sot smiley

Hallall.

C'te bejme qe s'e shifnim dot thuj, edhe uefa life streaming te merr shpyrtin me nje fjali per minute.

I MODH po shume fare smiley.

awwwwsome. me thane se deri prej tirane ishin nigju fyshekzjarret smiley

mundesh me thane se i mujten me Butt, pun intended smiley 

S'dua te komentoj andej nga tema e mitingut, por ate po mendoja qe i moren robt m'qafe sot e s'i lane me pa ndeshjet smiley.

No worry, Monda! E pame e c'te pame se! T'u pi birra e t'u bo tifozllik, po me doli gjithe birra nga hundet... nga te qeshurit kuptohet!  Nje Butt aty e te kthen rroten mbrapsht! Zonja eshte plakur, vertet... ka nevoje per gjak te ri!

beme qyfyre, ndonese Juvja humbi, lajme NUK shikojme ( une te pakten, jo njehere. Ti e di qe e kam te theksuar shmangjen nga realiteti)...

Meqe s'ka lidhje me ate diskutimin atje, hajde ketu, hajde smiley.

Shyqyr qe i ke theksu mangesite (tip shmangie nga realiteti) se ndryshe s'kisha si ta kuptoja pikellimin me qyfyre ndaj humbjes se Juves smiley

Me Butt e kane pak humbjen ata makaronaxhinjte e Seria B smiley.

Mike e dashur, t'i kuptoj lidhjet "gjuhesore" me makaronaxhinjte, por te pakten te jene makarona safi, tip Inter a di gje une, e jo gnocchi patateje si Juvja smiley.

Jazek birra teutone smiley.

Aaa, t'lutmi shume, eshte dashuri e vjeter, nga ato qe dhe kur te lene apo i le, fap ta ben zemra edhe kur shkon 100 vjec! smiley

Me interin kurre! Jo per gje, por po te behem me interin, nuk zihem dot me tim vella... 2 pjesetare familje me nje skuader, nuk shko...

Ah, ai Buti ( sepse me shkoi mendja tek buti i veres tani... smiley

ishte birre bionde! heren tjeter, e kemi lene per te zeze. smiley

Mire mire, une e di qe ti cof te vuash smiley.

Aaa, t'lutmi shume, eshte dashuri e vjeter, nga ato qe dhe kur te lene apo i le, fap ta ben zemra edhe kur shkon 100 vjec! smiley.

Por kjo fjali nen hijen e Juves eshte auto sadizem smiley.

Po jo mi, shoqe jo, s'kam asnje fije autosadizmi madje asigjo qe mbaro me -izem. smiley eshte nga ato lloj dashurish, ku pasi ka mbaruar pasioni i madh ( lexo tifozlliku i cmen) njerezit packa se mund te mos shihen, a te shihen 1 here ne kaq vjet, jane xhan-xhan e kur rastis te takohen ( rralle e tek si une me Juven) takohen me dashuri e dashamiresi. smiley

p.s. The same per Flamurtarin, packa se tani s'njihet me i ziu. smiley

 

E pashë në ritransmetim tani. Bajerni lujti goxha mirë. Siç duket nxurri mësim nga Barça e vjetshme, se atë ndeshje më kujtoi. 

Futboll fizik, me plot duele në mesfushë, të fituara në mënyrë plebishitare nga lojtarët gjermanë. Pastaj pistonat nga anët bënë goxha punë. Ndërsa përsa luajti, Oliç u bëri shumë dëme pepinove, u fitoi dhe penalltinë e barazimit. Më pëlqyen shumë ai rritësi i derrave dhe Van Bomel. Pastaj se marr vesh pse juvja ishte kaq e kputme në lojën në ajër... Hëngrën dy gola nga kornet.

Urime edhe njëherë, dhe u skualifikofshi me dinjitet në 16-çe. smiley

 

ka kohë gjer ahere...

Edhe une e pashe prape ritransmetimse edhe mua heren e pare mu duk sikur luajti Bajerni me mire. Po kur e pashe per here te dyte, packa fatit me pelqeu loja me nje takim e Juves. Literally me nje takim, se njehere e prekshin gjithsej topin pastaj e dorezoshin. Se ku ishte me nji gazete prestigjoze San Marineze qe kishte nje artikull interesant para ndeshjes dhe bente nje parashikim nisur nga krahasimi cilesise se jetes midis Gjermanise dhe Italise edhe thoshte se po ta marresh nga vitaminat qe konsumojne gjermanet, eshte e thjeste te parashikosh nje rezultat me tre gola diference. Po thoshte qe ne futboll ka rendesi se te cfare kanali e shef ndeshjen, and in all fairness ky komentatori anglez ishte shume ironik me Juven.

Kam dëgjuar për një libër goxha të mirë mbi këtë; nivelin e jetesës dhe lidhjen midis saj dhe futbollit. Quhet Soccernomic. E kanë shkruajt dy hollandezë. Bëjnë parashikime interesante sesi do ecë bota e futbollit bazuar kryesisht në nivelin e menaxhimit ekonomik të skuadrave (kombëtare dhe nivel klubesh). 

Një tjetër krahasim interesant, është ai mes agronomisë dhe futbollit. smiley Shkruajt prapë nga një hollandez. Në review që kam lexuar, thotë se hollandezët e shohin futbollin, ashtu si shohin vendin e tyre: të kufizuar në sipërfaqe dhe për këtë u duhet që ato pak metra katrorë në dispozicion, t'i shfrytëzojnë në mënyrën me efikase të mundshme.

Kështu shpjegohet psh se pse ndër strategët e fushave të blerta shumë janë hollandezë. Hiddink, Advocat, Rajkard, Michels, Krujf etj. Dhe vetë Van Gaal i Bajernit.

 

nuk e ke degjuar ti, sa here loz nje skuader, zvogelohet pak fusha smiley

Super gol i Berkamp-it! I papare!

...shkon bota sipri e me kamb te shklet, e nji fjal t'ambel askush s'ta flet ...

se s'di as ta shkruaj mire ne dialekt, o njerez, qe mezi pritet sa t'binte juvja ne shtratin e semundjes - jopo ke ngrene shume gjithe jeten, jopo ke ngrene edhe te motres e te vellait, jopo robi shkon e kontrollon njehere kolesterolin, jopo kujtoje ti se vetem ti dije te pije, jopo kujton ti se lojen tende te fjales se ben dot njeri tjeter; dije pra, se tani qe je semure, interi eshte ne krye te tavolines, e po ha e po pi dyfishin tend, e s'ka ngel cerr lagjeje pa ftuar ne dasem.

O Trop, si thu të të jap nji kafe "Diego" smiley për ngushllim kur të vij anej?

Van Gaal po e bo Bajernin ekip,lojtaret "parazite" si Luca Toni apo Miroslav Klose jo vetem nuk po i aktivizon por i ka gjet dhe vend tek tifozat.

Kurse Juvja e tregoi dhe njehere veten se eshte ekip plehrash.

Per mua e rendesishme eshte qe Milani fiton Champions Ligen.

Per mua e rendesishme eshte qe Milani fiton Champions Ligen.

what-a, what-a?

Ça janë këto që llafos or ti? Ku ka gjë në vijë Milani sivjet? Paraqitja e skuadrave italiane këtë vit është dizastër.

4 skuadra morën pjesë.

njëra u skualifikua.

dy zunë vendet e dyta.

dhe teorikisht më e dobëta nga të katërta, zuri vendin e parë në grup.

Në gjysëmfinale do ketë dy skuadra spanjolle dhe dy angleze. (si çdo vit për katër-pesë vjet rradhazi).

Ne dy vitet e fundit kane qene tre skuadra angleze ne gjysemfinale

E di, por përmblodha dominimin e skuadrave angleze dhe spanjolle të viteve të fundit. Dhe siç duket situata, edhe këtë vit do jetë njësoj.

Fitueset e grupeve: 3 spanjolle, 3 angleze, 1 franceze, 1 italiane.

Të shohim si do shkojë shorti...

Ti ujko me kë je tifoz?

Brad, ke frikë nga ndikimi i Ancelotit e? Po me Barçën, ku do shkoni?

 

 

Une jam me Man Utd, qe kur kam qene 9 vjec.

Shorti shpresojme te na bjere i lehte: tete te parat do te ndeshen me tete te dytat, skuadrat nga i njejti vend nuk ndeshen dot me njera-tjetren, po ashtu as me ato qe u ndeshen ne grup.

Sido qe te jete, me duket se tre anglezet do te triumfojne serish ne kete faze, skuadrat qe dolen te dytat nuk me duket se treguan se jane te afta per te na dhene ndonje cudi...por shume here jam gabuar ne parashikime.

Ti me ke je tifoz?

Nga tetë të dytat, Bayern, Milan, Lion duhen marrë në konsideratë gjithsesi. Dy të parat vetëm për shkak të emrit. smiley

Unë tashi, tifozllikun e kam të veçantë.... Normalisht si tifoz tulipanësh, jam me Ajaksin. Pastaj skuadra e dytë e preferuar është Barça, për shkak të lidhjes me hollandezë dhe jo vetëm. Ndërsa nga vendet e tjera, kam zgjedh nga një skuadër të preferuar, po pa qenë tifoz i madh. Kshu psh nga Italia preferoj Interin dhe nga Anglia Liverpulin. Këto.

Po sivjet besoj se do e fitojë C.L skuadër spanjolle. Finalja bëhet në Madrid, Reali do të konkurrojë Barçën, këto do ndikojnë shumë.

Ku ka gjë në vijë Milani sivjet?

Keshtu thane edhe ne sezonin 2006-2007, Milani ishte i lodhur, me lojtare te plakur, s'kishte gje ne terezi...opppa, 2-1 me Liverpool ne Athine (nga flamuri qe ke, ka mundesi ta kesh shijuar, sa inat me vjen!), fitoi edhe kupen e botes per klubet me Boca Juniors...kshu, kshu, ai Milani i lodhur qe s'kishte gje ne terezi.

S'po them qe eshte skuadra e endrrave, por Milani s'duhet nenvleresuar asnjehere ne CHP, pavaresisht se c'kantranos ne ligen italiane.

Atëherë, i kishin hequr 6 pikë në kampionat se nuk ishte aq i lodhur. Pastaj kishte trajner dhe kishte Kaka.

Unë më afër jam Stambollit sesa Athinës, kështu që për 2005-ën më ka ngel merak që se kam as parë dot në tv... smiley

 

Dyshoj se naj stimulant do ja ket dhan Bajernit i dore...s'diten me pushu i here

Nuk ishte pune stimulanti Pjetro jo,Bajerni gjeti nje ekip te kalbet si Juvja dhe e zgerdhiu.

Julo,Milani e ka tergu veten ne champions,friken ja kom vetem Celsit se per te tjeret vallaj nuk do me dite.

milan x

juve 2

mareseje 2

 

veri kshu, ngjo mu smiley 

Po po sot kshu i vuna ujko.

AC Milan (ITA) v Manchester United FC (ENG)

 

Olympique Lyonnais (FRA) v Real Madrid CF (ESP)

 

FC Bayern München (GER) v ACF Fiorentina (ITA)

 

FC Porto (POR) v Arsenal FC (ENG)

 

Olympiacos FC (GRE) v FC Girondins de Bordeaux (FRA)

 

VfB Stuttgart (GER) v FC Barcelona (ESP)

 

FC Internazionale Milano (ITA) v Chelsea FC (ENG)

 

PFC CSKA Moskva (RUS) v Sevilla FC (ESP)

Prape me Manchester?!!! Bela! Milan do perballet perhere nga dy here me keto angelezet...dy here Liverpool, dy here Man Utd! Kush do t'i perplase koke me koke mbrojtesit e Manchester-it, tani qe s'kemi me Kaka? smiley

Shorti i Ch.L më lart. Mesa duket, të gjithë skuadrat italiane qenkan properly fcuked prej shortit.

Me fat Bayerni...

Me fat Bayerni... Fat dhe cfare fati Julo megjithese kane bo dhe ekip te mire pas perjashtimit te Luca Tonit.

Teuta,kisha frike Celsin ,Manchesterin nuk e ka problem Milani,kemi Ronaldinjon dhe Paton per perplasje koke me koke.

Besoj se ndeshja me e papame do jete Inter-Celsea,kemi Ancelotin qe e urren Interin dhe nga ana tjeter kemi Morinjon qe urren Abramovic.Ka per te qene lufte dhe jo ndeshje futbolli.

I kemi, i kemi, ty te lumte goja...!

Ahhh, Interi...dhe Mourinho... po e skualifikoi Chelsea (qe me "historikun" e Interit ne Champions, ka shuuuuume gjasa), dua ta degjoj ate "pellitjen" e Mourinho-s, se kush do ta kete fajin! S'bo Interi per kete kompetecion dhe pike!

Eshte nje barcalete:

Moratti i deshperuar shkon ne kishe dhe lutet:

O Zot, shpenzoj miliona per kete skuader, s'kam lene lojtar yll e trajner yll pa marre dhe u be gjysme shekulli qe s'shohim Champions me sy!

Degjohet zeri kumbues nga statuja e Jezusit te kryqezuar:

Massimo, biri im, m'i hiq keto gozhda qe me gjakosin duar e kembe, dua te te tregoj dicka.

Ngrihet Moratti, heq gozhdat nga Jezusi e i thote:

Ç'do te me tregosh?

Ene Jezusi i fut nje t'perplasme t'papame duarve:

NON VINCETE MAI! NON VINCETE MAI! smiley

Kush e pranon një bast të fortë, që në 8-she nuk do ketë asnjë skuadër pepine?

 

Na thuj njehere se cfare eshte ky basti i forte? Eshte ne para, natyre apo ne cfare?

ty berbero të jap bidhrijen... ta qethësh për një javë po fitove. smiley

 

smiley(   me kete kusht qe me vune, une nuk du me fitu as edhe per 100 vjet te tjera!

Si do ta vejme Julo,une them qe Milani eshte ne 8-she.

po kaloi Milani, une do shkoj ne mitingun e pd-se, po nuk kaloi dot, ti te ai i ps-se. smiley

 

Bast i ronte Julo! E di qe po luj me jeten teme po hajt mo po e pranoj.

S'besoj te te lere Djalli ne balte, duket bast i fituar.

Ekipi per tu mundur ngelet Barcelona,Ekipi me i frikshem ngelet Celsi, Supriza  ket vit do jete Bordeaux , jane shume ekip i mbledh , ekip fizik , veshtire ti mundesh .

 

E permendi no njoni Milanin ketu apo me bone syte muve,ej e zgerdhiu Juven spektapel i ka bo ne Torino,3 petlla.hallall.

Une! Une! smiley Eh, Dihno, Dinho...

Vetem spektakel nuk kishte mbreme ne ate ndeshje. Ishte nje nga ndeshjet me te dobeta te kampionatit Italian, jo vetem per Juven por edhe per Milanin.

Kush ka menje sot,Milan-Mancester 3-1.

ça goje paske paske pas mer smiley

Nuk kane pleqte takat te rrahin Man U 3-1.  Tre gola mund ti shenoi Rooney nga ana tjeter...

Ler s'e mu be im shoq per hekra.S'ka gje ta ngushelloje  smiley Gjynah per Milan-in.Pati nja pese raste te paster ne pjese te pare.Ishte krejt jashte forme Nesta sonte.Ka bere Seedorf nje gol fantastik.Mendoj se gjithsesi loja eshte ende e hapur.

E kujt ja merrte menja.

Po kjo tema sikur ishte per Bayern Mynchen.

Ist vagen hoventigen. Super Bayern!!!

Bayern for President!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 Millosh duro deri neser. smiley.

Sipas llogarise tende, teutonat sa kane ndermend  t'i "violojne" La Viola-t? 

"It would be perfect for us if we record a 6-0 win. However, there's a small chance that we won't record such a big win," said Robben jokingly.
....edhe kater derra nga Ribbery smiley

Megjithese jam bere tifoz i Bayernit qysh kur kam dale ne fotografi me fotografine e Augentalerit, kam mendimin se Bayerni i sotem eshte arguably a team to be recconed with.

Besoj qe ndeshjet te dyja do kene goxha gola, dhe do shofim futboll te bukur, keshtu qe do ja vleje me qene 'semure' neser.

Bayern for President!!!!!!!!!!!

P.S. Do shkoj ne Boston kete fundjave ta ngreje vete kupen, te sigurohem qe e e mban dot edhe Lahmi me te dyja duart.

M'u duk si deja vu drama... para dy vjetesh, 06-07, ndeshja e pare (ne Manchester) 3-2 per Manchester Utd. Ndeshja e kthimit atehere, 3-0 per Milan...

E di, e di, jam shume e deshperuar qe ta besoj qe te ndodhe prape keshtu. smiley

Se mos rrihen 7-1 ne Manchester sic e hengri Roma ate vit. smiley

 

Luj venit, larg qofte!!!! smiley Eh mor Wayne Rooney c’na bere, qe t’rafshin edhe ato 10 qime qe te kishin ngel ne koke! smiley

smiley)))) Shreku... sa kam qesh!!!!

Si Juventin nuk me tako po sonte knoj me qejf

FORZA FIORE ALE
FORZA FIORE ALE

Qe ti themi katnarve te Bayern-it (puuuuuuu çar katuni ishte Mynihu!)

TUTTI A CASA ALE
TUTTI A CASA ALE

Sa per Milanin, une them qe po te bohet Borrielo per neshjen e kthimit, Milani edhe fito, po kualifikimi eshte shume i veshtire.

Pu, pu pu çar m'ka gjet, duhet me bo tifozllik per Braven javes tjeter. Thuj shyqyr qe nuk i ra me Olimpiakosin atyne qelbsinave, sigurimse, çimkanjoze te interit.

Cfare t'i bej ana_h, pa me ju tifot e Juves s'eshte per te folur fare fare smiley.

Bilanci i pjeses se pare: c'ka.  Megjithate ate gol/penalltine do e marrim se na duhet.  

Ca ke  mi, me tifozat e Juves, mi, ca ke?! Shif sa te mire jemi, une, Lisi, Tropi... kush tjeter? gjithsesi, kushdo qe te jete, do jete rob zoti... smiley

Bolonjes, ia futem nja dy gola dje, kshu pak e ka pak, jena tu e marre veten... smiley

 

P.s. E di ca kam pare mbreme ne tv, ndeshje volejbolli, femra, Tirana- Studenti... kembe njeriu s'kishte ne pallat sportit... sa gjynaf!  edhe m'u kujtuan ato koherat e lavdishme te Ela Tases dhe Moza Ibrahimit, qe i ndiqnim tere ethe... ehh

Bayerni i kalbet,me gol pozicion jashte loje,arbitra  trapa,10 lojtare fiorentina dhe Bazerni nuk e kalon teteshen i fut dy petlla  fiorentina neshjen e kthimit,kurse ju anti MILANISTET mos u gezoni para kohe se jane dhe 90 min per tu lojtur.

 Brado, kadale mer, Bayern i kalbet thote.  Pse c'faj ka Bayern qe tullaci norvegjez ia fut kodra pas bregut historikisht dhe uefa akoma i jep rroge?  

Fajet e Bayern: Me perjashtim te Arjanit, hollandezet e tjere do varur per gjuhe e zambakesh, qe nga trajneri me kalamakun 19 vjecar qe sodiste topin ne golin e Fiores.  Vanbumja si me qene prej Italie, me shume ne shesh se ne kembe. 

Cik me fat kjo pune sot smiley.  Por sic thashe, na duhet fitorja smiley.

i çik e dhime sot kjo neshje, po po ja vejmë fajin bluzave te bardha, me thone te drejten si ekip veterineresh u dukshin/lujshin.

me knoqen kto komentatoret italianë, iu ndjeshin dhimbjet tre pallate larg.

shkurt: who's next?

 Konsideroje veten me fat, une e pashe me komentatore angleze.  Puuuu sa te hidht.  Me mire dhimbjet e marakonaxhinjve se sa smart-ashtu te anglezeve smiley.  

Americans just don't get sarcasm ! Illiterate ..  smiley

 Neither irony nor sarcasm is argument ... ka thon njoni nga nahija juj smiley

 

he was being sarcastic at the time...  smiley

 

yes they do, pas usd, monedha e dyte me e perdorur eshte i'msorry-please-thankyou smiley

 smiley 

I liked this argument smiley.

Urime ekipit kampion fillimisht, edhe shpresoj qe prap ti bije nanji ekip tjeter italian raundin tjeter se i kane qytetet e bukura.

Humbja i dhuroi nje gezim te madh popullit florentin sot, ketij gezimi do ti shtohet gezimi akoma me i madh i humbjes se ndeshjes se dyte.

Humbjen duhet te dish ta shijosh, ndryshe nuk je nje humbes i madh. Humbja edhe te bashkon!

Super Bayern!!!!!!!!!!!

 Jo me kot thurr himne dhe per Patriotet ti smiley.  

Pak me kembe ne toke mer, se turperove tifozet e tjere bavareze smiley.

Ke te drejte, po behemi me gjerman se papa.

 Muhabet futbolli po bejme smiley, not blood transfusion smiley

Ta kam llafin qe gabimet ne ate ndeshje duhen pranuar.  Dhe u bene ca.  Muller s'ishte i gjalle.  Contento nuk duhej futur ne ndeshje.  Shume i vockel per ndeshje te rangut te tille.  Mgjth me vone sikur u mundua ta korrigjonte gafen e golit.  Plus ca gjera te tjera tek tuk.

Sa per Fioret, Don't cry for me Lulentina smiley.  T'i ruajne lotet kur te skualifikohen.  

Muller s'ishte i gjalle.  Contento nuk duhej futur ne ndeshje.  Shume i vockel per ndeshje te rangut te tille.  Mgjth me vone sikur u mundua ta korrigjonte gafen e golit.  Plus ca gjera te tjera tek tuk.

Sa per Fioret, Don't cry for me Lulentina Big Grin.  T'i ruajne lotet kur te skualifikohen.  

I could have not said this any better myself. You rock Monde. I like your analysis, right on the money. smiley

Te jem i sinqerte une e them gjithmone me ata qe bisedoj pune futbolli qe nuk e di pse por Bajerni luan me mire jashte sesa brenda, jam me bindjen se this will prove to have been pretty much the case yesterday.

.......por pse ta fsheh, Bayrn deserves fans like you!!!!!!!!!

Shkoj edhe Roma sot,humbi 3me 2.Nuk e di si do shkoj Inter.Une bej tifo per chelseyn megjithate ngaqe eshte Ancelotti....qe mbetet Milanist.

Sa zemer te modhe kemi ne Milanistet mor vlla.

Nga tema tjeter, per te mos e bere lemsh:

fh:

tashi syte ke Inter - Chelsi Smile

"split loyalties" pa ndonje tifozllek te madh se interistat jane makaronaxhinjte e mi te preferum, dhe Chelsi, well, Chelsi eshte Ballack smiley.  

Por m'u be qejfi jashte mase per kartonin e pare te verdhe te Interit.  Palosje kot me kot e bome art sic e kane bere makaronaxhinjte e meritonte te pakten ate te verdhe. 

Per momentin, ndeshje e mire. 

2-1per Interinderi tashti,ka edhe 10 minuta loje.Loja duket e pelqyeshme.Une bej tifo per chesin se eshte Ancelotti.Keta te Interit duken si pittbullsa.

ja te presim sa te eleminohen keto italjonet qe te shofim pak futboll pastaj. se der tashti loje me nji porte jena tu pa, uupppssss me fal, me dy porta se ndrrohet fusha pjesen e dyte.......

Pse Milan s'te pelqeka ty Millosh;mos m'thuj qe Milan s'ka futboll.Keta te interit duken vertet si sharrexhinj para tyre.Pastaj Real eshte dobet krejt MU,nuk shkelqen....

Ne pergjithesi thashe une...... (se mos vetem une). smiley

 

Mos me Milanin, amon... e kuptoj mendimin qe ke per skuadrat italiane, por Milani ben diferencen, te pakten, ne CH-L eshte shume me i nderuar se italianet e tjera. smiley

2-1 s'eshte ndonje rezultat kushedi cfare per Muuuuu-ne. Nje gol i duhet Chelsea-t ne Londer... ndeshja ngelet e hapur.

Monda te lutem, ç'o ai term "makaronxhinjt" per Interin? Me perjashtim te Balotellit (20 minutat e fundit) pe ndonje italian tjeter ti te interi? Mire kish thene Ancelotti : "Gjithe Italia sot ben tifo per Chelsea-n se interin nuk e konsiderojne ekip italian"

Edhe Lippi, kur dule per qoke neper klube me pa lojtaret, ke interi nuk shkoi fare se tha : "Une jam trajner i kombtares italiane s'kam pse ndjek lojtaret e kombtareve te tjera"

Sidoqofte, chelsea po nuk luajti me me mend se dje, rrifet edhe ne Londer. Drogba dhe Anelka, ishin inekzistente ne pjese te dyte.

 Ohuuu, sa specifik do me qene dhe ti smiley.

Globalizimi ka bo t'vetin, edhe ne futboll smiley.  Tani, kur lozin ne "home stadium", ne makarona country sikur e kane smiley.

Fale atij globalizimi, me ka ngel simpatia per Interin, treshja e famshme dhe e pakrahasueshme teutone KMB smiley, se ndryshje as i hidhja syte te ekipet makaronaxhinj.  

Ana, i thuj stop autosadizmit ne shije futbollistike smiley.  

 Ehhhh, te pakrahasueshem smiley.

PS: Bukuri futbolli, se keshtu per nga syckat nuk i afrohen Delonit smiley.

Duhet pranuar qe interi eshte skuader me karakter...Nuk dorzohet. Kete vit ka zhvilluar ndeshje spektakolare dhe plot emocion. Ky eshte futbolli

Po "I pakapshem"! Biles me vinte turp kur ne stadium tifozat e Juves kendonin korre raciste ndaj tij, megjithese e urrej si lojtar per sjelljen e tij.

 

O liso, do t'ia zbusim kurrizin Ajaksit sonte, apo jo?! 

Per inat te Mondes... Go, go, Juve! smiley

Plako, nenshtetsia merret parasysh ne futboll. Sikur neser nanji nga lojtaret afrikane qe lujne ne klubet shqiptare te marri nenshtetsine shqiptare dhe te therritet ne kombtare, une do boj tifozllik per te siç boj sot per Canen & co.

E di qe quhet kombtare dhe do dojsha qe te gjithe te lunin ne ekipet qe perfaqesojne kombsine e tyre, sidomos per ne kjo do ishte shume pozitive, po futbolli eshte biznes dhe kombtaret nuk bejne shume perjashtim. Se nje lojtar qe luan me Italine, Francen apo Gjermanine ka shume me teper vlere se nje lojtar i te njejtit nivel qe luan me Shqiperine, Bosnjen apo Biellorusine, se luan ne kompeticione shume me te mediatizuara.

Ana llafi jot m'vesh t'Perenise!

Aha, me ate mentalitet nuk na duhet afrikani.  Bejme mire te natyralizojme nja pese a gjashte braziliane dhe kemi per te luajtur ne kompeticione te mediatizuara goxha...

Iku edhe Roma,nje ekip ma kot s'ka si behet.Ne fund edhe gatiu rrahen .Protagonist malazezi Vuçiniç.Nuk me erdhi aspak keq,kishin marre per s'koti.Fitojne dy ndeshje koti e iu duket sikur çe.

I uroj tifozeve te Bayernit shikim te kendshem te ndeshjes se fundit te ketij ekipi ne champions ligue.Mendoj se deri ketu erdhi pa merita,prandaj mos u merzisni,nuk te ndihmon fati gjithmone.

deshe me thone ndeshja e fundit ne Itali, per ket sezon. ishalla jo, se na ka ec aty smiley

Ah kur vjen puna ke e ecmja e kthej pllaken une,ishalla del sic e keni vone.

 Me mire te humbasin, se kshu na moren shpirtin me gaca ... what a game!

ciao amore..ciao ljubavi

 Per nder te Roben me ate gol magjik, do vete ne flower shop te blej ca tulipane smiley.  

Prit kur te vijne makaronaxhinjte te thone kishit fut mik eren smiley.  

zuchinni, fettucini, martini, linguini, florentini, piccini hahhahahaha

Ku keni arrit,gezoheni dhe kur humbisni.

 Laughing

Brado, po pse bo kshu mer burr, si me qen Lulentinas smiley.  S'ka kualifikim me t'ombel se ky: lodhuni lodhuni se po liroheni u tha Bayo lulentinave sot smiley

Kualifikimi u sigurua 25 minuta para mbarimit, "consumer's surplus" eshte termi ekonomik if you will.

Une jam Milanist,neser flasim kur ti fusim Manchesterit dy petlla mrena ne shpine e vet.

 Brado, une te isha ne vendin tend mer lal, me keto parashikime qe ke bo deri tani, nuk ia fusja skuadres sime te zemres ne ket menyre smiley.  

E di e di,jam kom fut kot deri tani,po nje here do me dali parashikimi,e kam lone per neser Manchester-Milan 0-2,po nuk me doli dhe kete here pastaj do merrem vetem me garat e kuajve.

haha, i modh Brado, m'pelqe sportiviteti smiley

Manchester-Milan 4-0. sapo mbaroi. Milanisteve do tju dali Rooney  ne enderr.

Shpejt Van Basten trajner i Milanit. apo jo Brad Pit-hauzen.smiley

Mire do ishte,po ai ekip ka nevoje per merkato,shitja e Kakase nuk u diskutonte qe do kishte shume pasoja.

Mire do ishte,po ai ekip ka nevoje per merkato.

Per revolucion,do thosha une. Eshte mire te filloje qe tani.Ky sezon mori fund per ta.Milani duhet te shkeputet sa me shpejt nga loja ''mizerable oportuniste''.Loje kjo qe e sollen lojtaret e ardhur nga Juve,Inzagi & co. Milani duhet kthehet ne identitet,futboll total dhe dominant. Milani ishte dikur i madh pikerisht sepse nuk luante  futbollin tipik italjan.

Ej po ket Fiorentinen, per ca e kishte Bajerni per te provu lojtaret e gjimnazeve te Mynihut? Hiq Contento fut Alaba, hajde nxemje hajde.

Kishte shku edhe Van Gali me e pa neshjen.

lene lene Millosho, se m'tha i miku im qi po knoshin n'stadium altoparlantat:

Per ty Bayern / me te bukren kang / me fuqine e kesaj zemre do kendoj / per kto bjonde / per kto birra te arta.. S'te peruli asnje stuhi e stufaaaaan smiley

 Laughing

@ Millosh, kualifikim me alabak smiley

lol Monda, alabak komplet, si skopjonsa lujshin

 hihihihihihi, sa kohe kam pa ndigju ket "skopjonsa" smiley

(Ndigju, se kshu shenje horoskopi e kam n'lule t'ballit) smiley.

O fh, ma blej nji kartoline me Michelangelo ka te kthehesh, si e ka ajo (senza) 'Pieta'.

nuk gje mo kartolina t'atilla. Kan ngele vetem kto t'zezat : Firenze at Night.

Ehhhh ca thua o fh, se mos te zen dora nanji me Torino, se keshtu naten te njisoj duken. Lexoje mire ta kete me nenshkrimin e Violetes.

Mos i fut t'gjitha me i thes dhe ti tashi, si e boni Bayerni...

A thu ta kemi fat ti kalojme gjithe pushimet ne Itali ket vit, edhe i dy javsh na duhet.

Bo bo ca bohet,me bene "abuziv" dhe tek forumi Gjerman e fansave te Bayernit.O Penaro thuj noj llaf atij adminit po e njofte se nuk po di ku me shkrujt.

 Laughing

Mire ketu se jena popull tolerant edhe ne tabele nderi kombesh per keto pune, po te forumi i nazistave pse vajte te pushkatohesh? smiley.

Ku eshte Brad, pres parashikimin e tij per ndeshjen Man- Milan, do ve bast te kunderten.

E sigurt qe fitoj.

Pa baste, nje X do dali ndeshja, 2-2.

boo, lujka Runi sot..prit, prite prite... of mo e boni.

 fh, ke ndonje liste kuajsh rekomande per Bradon? smiley.

do e heqin nga blogu i milanit sonte...

kam parasysh i tufe me interista, me i sy myll duke bo llogari me gishta...po barazoi.. i duhen edhe...  smiley

  Laughing

Jam "zvicer" ne ate ndeshje smiley.

n'ksi rastesh, veç Pippo Inz. t'mbaro punë. (s'e besoj se e thashë ket llaf smiley

ehh si vate kjo pune.. Brado, ke garat e kuajve s'te ndihmojm dot smiley

kemi ngel ke kali çil i zotit Lahm.

 Une jam Milanist,neser flasim kur ti (te na) fusim Manchesterit dy petlla mrena ne shpine e vet.

Jo jo, une them qe ka shprese per permiresim.  Ceshtje nyjesh, gjera te vogla qe rregullohen. smiley

PS: Ncuq, e kthej mbrapsht.  Do pune dhe te numrat smiley.

a bohet akoma ai kampionati i "bocci" a si quhet ajo loja ne itali?

hahahahaha ......."Il grande gioco dell'oca"

E ngreni dhe Reali nje,keshtu qe futboll eshte mos kakarisni kot smiley

 

auuu.. shkoi per liezh edhe reali

Ia vlente me u pa ajo ndeshje po thu ti fh?  Se kjo me rezultate basketbolli qe harxh kohe smiley.

Te pakten Fiorentina doli me koken lart nga stadiumi.

vallai ky lioni osht i keq..ishalla se kena per rrisk ne poçe..

fh out. linja ne studio.

fh-je, le te shofim edhe nanji qytet te bukur francez, se ne per turizem kena dale.

 Sipas kapitenit, vetem turizmi spanjoll qenka cik si angari smiley.

Van Bommel is now looking forward to the last-eight draw on 19 March – hoping to avoid one of his former clubs in particular. "Now we just have to get lucky as well with the draw. There are a lot of outside things that decide whether you go through or not, like playing the first game home or away. I just don't want to play Barcelona."

Haxhi Van Bommeli e di se ne Sponjen do e shofi kur te jete finalja m'Bernabeu.

Çun i zgjutë. Di se çthotë. Fushën e Nou Kamp e ka parë vjet ai, po ishte shumë malore për Bayernin. Megjithëse.... ai Van Gaal është i tmerrshëm, ka për tu bërë stërvitje alpinizmi. smiley.

 

Eh cer tulipani qeke ti medemek. Me cfare do ti mbjellim tha me agrume apo me drithera se del edhe birra e mire.

Ju rrofshin 230 milionet e shpenzuara ketyre gerxhove te Realit.

Gje qe rikuperohet eshte, dy neshje vajtje ardhje me Velecikun jane.

 

Ouch... kjo duhet t'dhemi bo me t'ra n'ven t'keq smiley

 

nuk vret shume kjo emo, se ketu i kina ose xhaloros, ose rosoner, ose neraxurr, azzurro pomeriggio. edhe nji spanjoll qe e kemi e kemi import hollandez.

 Skuadrat pepine, three out, one to GO.

Po më del parashikimi, siç duket. Ju të Bayernit, u skualifikofshi me nder në raundin tjetër.

 

J, J, J. Nuk ta ka fajin Merkel, jo smiley

Ju të Bayernit, u skualifikofshi me nder në raundin tjetër.

 

Kjo fjalia i do nja tre pikequditese me rreglla gramatike, se si shume menyre deshirore po me doke.

Millosho, osht fjali qe e ve kompiutri vete ate automatikisht mbas çdo raundi smiley

Ja tia instalojme Abiatin kompjuterit se i bllokon gjithe keto pop upet.

Hunter ka mundesi ta heqesh kete brumbullin se me ka dale gjithe noten ne onderr mrome.

taman pepine jane ...u bone zborr skuadrat Angleze atyre te Italise, zakonisht mberrijne ne 8she 3-4 skuadra angleze, dhe si Arsenali qe kane me pak shpenzim se 30% te Realit apo te Milanos smiley qe e kan bo skuadren si kartoline

Epo tè kapèsh manchesterin 1/1.. e tè tè djeg REALI me 1.28...?! acarim nervash...smiley

Epo na bone me zemer e ,minuten e 93 mezor e nxorren nje dreq goli ne drite.

Brravo Milan!

Ca menjesh keni sonte Chelsea-Inter.

Per mua: 3-1 per chelsin.

Po nuk diskutohet fare Brad!!! ashtu them dhe une 3 ose 4-1 per chelsin.

nuk e perballojne dot italjanet ritmin e anglezeve.

 

Brado, shiko kuajt, se e thame qe s'ke gje ne terezi me parashikime smiley.  Se sa pashe kapitenin dhe po anoj nga Chelsea, po ti ta ngec ne gryke smiley.

PS:  Ca mendje te duash ti, vetem me muhabete klodi s'kena fuqi me lol.

Mire mi mire se i shikoj kuajt por sonte kam rrezikuar Monda,kam fut 1,,,euro per 2,,, euro nqs fton chelsi,kurse sa per ate Klodin,nuk merrem me prapanicen e tjetrit une,ai ben punen kurse te tjereve ju djeg.

 hajde investim leshi hajde, une njof njoni, faslli quhet, qe ka fut 1 euro per 30000 euro qe fito eneli ne fushen kundershtare te katunit t'ri smiley

Ku e shef investimin ti ketu mor zgerdhic.

une kam hedh 100€ me nje koleg (italjan).

mbaje mend shume shume 20 min do rezistojne interi. pastaj fillon shkaterimi.

nejse ika tani filloi ndeshja.

 m'fal brado se ja futa kot, po mu erren syte, po pashe fjalen magjike "1 euro" m'shko menja vetem te investimet. sidoqofte chelsea fiton sot them dhe une.

 swedo energjik, energjike te eshte bo dhe pjesa tjeter qe lihet per hobe futbolli smiley

Dakort dakort, fitore energjike per Chelsean smiley.

mo mire thash po merrem me muhabete koti (meqe mu deshte medoemos me fol smiley&nbspsmiley se edhe chelsea n'fakt me ngjall ca ndjenja kontroverse, nga njona ane Ballack ene i tuf me anglosaksone qe te bojne optimist, nga ana tjeter traineri latin qe perafrohet me rracen tone medemek smiley

 Kapiteni, my gorgeous kapiteni smiley desh e beri nje smiley.

Teuta, ja nje live stream per ndeshjen: Uefa 

Duhet te fitoj se perndryshe e hongra nje colpo javore.

Si interiste e stazhionuar qe jam, une kam gjithmone besim te i nerazzurri.

 Mundesisht, beni ndonje koment "live" ose jepni ndonje rezultat se nuk e shikoj dot  fitoren e Chelsea-t sonte....

 Nga anon Teuta?  Nga makaronaxhinjte?  smiley.  Desh e hengren nje penallti, perdesh ...

Asgje e jashtezakonshme per momentin smiley.

 nuk e shikoj dot  fitoren e Chelsea-t sonte....

Anoj nga "The Blues", Interin s'e duroj dot. 

Lexova me lart qe te kishte pelqyer kapiteni Terry...cun mistrec ai, e mori ne qafe Wayne Bridge e shkrete...

 Nje kapiten kam une, ate teut-on smiley.  Keta anglot e tjere i shof nga halli smiley.  

PS: Ndeshje lemsh, me c'duken bathet, mund te kete edhe ndonje sherr hocky, per ta bo interesante lol.

 Uber Alles... smiley) Tifoze gjermane!!! Si shpirt! smiley))

Sherr hocky...hmmm, ai Balotelli mund ta nise, pastaj e vazhdojne dhe e mbarojne inglizet... smiley

 Cfare lloj tifoze/i mund te jesh tjeter? smiley.

Update: sa humbi nje rast Chelsea.  Po seriozisht ndeshje lemshi me pasa allasoj.   

eh ju gjermont e shkret.. ju shkoi jeta tu humb neper luftra e kampionate botrore smiley  

 Kampionatet s'i kemi humbur te gjithe... smiley

 Bananexhi, s'tu duru he?  smiley.  Po gjithesesi jemi art me vete edhe ne futboll, edhe ne lufte.  Por mos na ngaterro me njolla biografie ne tema futbolli, he t'kom rixha smiley.

 ama jena gjithmone n'finale, jo si italiont qe o fitojne kampionatin o eleminohen n'grup smiley

 swedo, s'eshte makaronaxhi, eshte bananexhi chenja, nga ata qe bejne tifozllek, apo blejne me shumice smiley.  

e brazil enzima enzima e braziiiiiiiil smiley

pikspari, mos boj sikur s'ha banane, pik se dyti sillu nice, se ndryshe nuk do sjell foto te gjermaneve tu humb neper stadiumet e afrikes se jugut smiley

 Bar miu me pike smiley.  Vete u cnisove i pari smiley.

Te mbajtshin zulut peng jarabi smiley  Te pres ta shof fitoren e Deutscheve nga fotot e tua, ia hyp avionit e sosem per finale, para se me i shkarku ti fotot smiley

Chene,s'e disha un se ti qenke dore romsh..ekzemplar deri ne kete pike nuk te dijsha smiley Bo burri tifoz me brazil....Bah...Nejse,une po bej tifo per chelsey-n sepse eshte Anceloti,e pastaj megallomania e prepotenca e Mourinjos jane te padurueshme.

 Laughing

Zane, u go girl, say it like it is, se ne s'na le politikall korrektnes me fol ashu gjonash t'hedhin n'gjyq ketej.  Po ju shyqyr e keni kministrin qe s'le manget per abronzatura duresh smiley 

Mos i ngaterro punet, jena tu fol per futboll jo per pica dhe spageti; c'hyn taljont ne ket mes? smiley

 aaaa, kshu qenka puna, po ene brazili shpejt do e mbylli ket kampionat, trajneri s'mbledh lojtaret se i kan pas hik per shalesh kur kan qen kalamoj, inot firauni me i llaf smiley

 I asnje lloji tjeter... smiley

Rrofsh per infot, so kind!

 

 Balanci i pjeses se pare qe thu ti Teute: Ndeshje pak e shemtut.  Ene kalamajte e lagjes sime loznin me me kllas.  

Chelsea pati me shume raste, sidomos nga fundi, por nuk terezi-uan ndonje gje te hajrit.  

 Sa keq, po shpresoja ndonje goleade te Chealsea, dhe ndonje gol te Ballack... smiley I ka trajnu mire Mourinho te vetet, do barazim dhe pike.

Presim pjesen e dyte. 

 

obobo si po shpërndahen shkelmat nëpër fushë...

Skuadra që luan më pis ka për të fitu sipas mendimit tim.

 

lojtaret me kurva ne gjithe futbollin i nxjerrin ekipet italiane

mbaroi. fitoi interi 0-1. bo bo hajt ta mbash kete langon (Mourhino) tani.

Ishalla na bie ne Murinho me gjithe interin ne tetce, t'iu japim dajak si vitin e kaluar.

Kur fiton edhe cska nè spanjè pse tè mos fitoj edhe interi nè londèr...paskan qenè farmak kèto ndeshjet e champions!!

 E thashe une, 2 ore para ndeshjes. Evakuoni Londren se nami do te behet!

Wayne, ta morem ne hakun per tradhtine e jot shoqe, ne shenje solidariteti me burrat e tradhetuar! 

Kaloi Interi, me aromë tulipani. Sneijder mbrëmë, më i miri në fushë.

Ai asisti për Eto ishte si qershia mbi tortë. Unë në fakt nuk prisja të bëhej gol, se lojtarët kishin shkëmbyer aq shumë shqelma me njeri tjetrin sa gati harruan të shënonin. Ishte për të qesh një moment, i del topi në këmbë Militos dhe dukej se kishte harruar tia drejtonte portës, harroi që duhej bërë gol, ia mbështolli mbrojtësit.

Murinjo më ka pëlqy dje. E bëri Çelsin të mendonte si ai, aty e futi në kurth. Fitore e dyfishtë dhe kundër Ançelotit, që për mua nuk ka qënë ndonjëherë trajner kush e di çfarë.

Interi ishte superior ne cdo aspekt mbreme dhe jo vetem taktikisht, por kam firke se nqs rruges has skuadra si Barca dhe manchester qe lozin permendsh, mund te kete veshtirsi. Sidoqofte kesaj skuadre karakteri nuk i mungon

U hull shorti:

Bayern - Arsenal del Bayern

Man U - Lyon del Man U

Inter - CSKA del Inter

Barcelona -  Bordo del Barcelona

 

Gjys finalet : Bayern- Barcelona, Inter - Man U

Finalja: Bayern - Man U

Refresh the page every 30 seconds to know who won the whole thing.

Me pelqeu shume parashikimi! smiley

Duket e vesthire, por do me pelqente ta fitonte titullin nje skuader gjermane pas kaq kohesh (meqe jam tifoze e Gjermanise)...plus me Man Utd kane dhe nje hak per te lare. smiley

Paci fat! smiley

Unë kam qejf ta shikoj Bayernin me Interin. Do jetë ndeshje interesante strategësh. + që nuk ka humbje më të hidhur se prej Interit.

Ka tre skuadra në fakt që e rrafin Bayernin me sy mbyllur. Interi, Man U dhe Barça. Thjesht uroni të mos u bjerë ndonjë nga këto. Të mos harrojmë se ishit me fat këtë raund. Ndërsa për gjys-finalen, që kërkon Nou Kampin, unë e kam thënë se është shumë malore ajo fushë për Bayernin. E provoi Shtutgardi, dhe i hëngri katër. Sa më larg Spanjës të jeni këtë raund, aq më mirë për ju. smiley

Bëni një xhiro nga Siberia psh...

Interin ne Champions s'ka ngel skuader pa e rraf nja 50 vjet rresht a me shume, si e fut ne nje rang me Man UTD dhe Barça-n?

Iiiiii, s'ke respekt hic fare per futbollin! smiley

 

Po edhe ti para x vjetësh, vishje palaçeta smiley është njësoj si të të them: Po pse me ty që ke vesh palaçeta do bisedoj për futboll? smiley (me shaka e).

E vërteta është që... ky Inter e mund Bayernin.

Kam vesh me palaçeta, pse c'ka te keqe? smiley Me "kambale" madje floket dy bishtaleca! smiley

Qe Interi eshte ne forme s'e mohoj, por e dime te dy qe ne Champions nuk ftillohen hic...me eshte dukur gjithmone qe psikologjikisht ndihen inferiore, sikur i mungon "brumi" per Champions.

Te shohim pas dy javesh... smiley

Po sigurisht që ndihen inferiorë pak, apo interiorë if u like, sepse nuk merrnin dot kampionat në Itali. Ishte pikërisht kjo arsyeja që Interi gjeneronte kaq shumë komplekse. Madje edhe politika e transfertave për Interin, ishte e gabuar. Interi mund të merrte në skuadrën e vet, çdo lojtar impresionant, por harronte të zgjidhte lojtarë me mentalitet fituesi. Unë e shikoj nga skuadra ime e preferuar, Ajaksi. Ka qënë gjithnjë një pikëpyetje e madhe se pse shumë lojtarë kur dalin jashtë Ajaksit dhe Hollandës, në skuadrat e tjera nuk fitojnë dot. Ishte pikërisht sepse këta nuk kishin fituar ndonjë gjë më parë.

Mirëpo shiko tani se çfarë Interi kemi përpara. Eto'o fitues i Ch.L të vjetshme dhe Sneijder që kur ka ndeshje të vështira, "get's high on crack". Kët tipin e kam shumë qejf, se ka klas hollandez dhe mentalitet "gjermani". Një kombinim i hatashëm. Nuk do që të humbasë as në tavëll.

Një skuadër pastaj si Interi që ka gjithnjë resurset e duhura për tu futur në kompeticione denjësisht, është çështje kohe të fitojë mentalitetin e fituesit. Pak shumë pak skuadra e kanë këtë gjë në fanellë.

 

Interit s'i kane munguar kurre kampionet, cfare kane qene ne treg si me te miret, Moratti i ka blere...ndoshta ka qene problem edhe zgjedhja e trainerit, qe sic thua ti, zgjidhte "yje" por qe s'i pershtateshin skuadres, ose qe s'mund te "shtronin" lojtaret superyje dhe tekanjoze.

Edhe dicka, me eshte dukur gjithmone se nje nga difektet me te medha te Interit eshte mungesa e lojes ne skuader dhe nje mungese e dukshme disipline apo edhe respekti ndaj shoqerise, trainerit e me radhe. Kush shkonte te Interi, perkedhelej tej mase, bente si i donte qejfi dhe paguhej miliona.

Interi ka pasur kohet e lavdishme ne vitet 89-90, me treshen gjermane, sepse gjermanet jane gjermane...shume pune e disipline. smiley

Kete vit kane shansin te tregojne se jane krejtesisht ndryshe nga c'kane qene per gjysme shekulli...megjithese une uroj qe jo, duke qene tifoze kuqezi. smiley

Sa per Ajaksin dhe talentin hollandez, jam bere tifoze e Milanit prej Van Bastenit, por Ajax me eshte dukur gjithmone si skuader braziliane ne mes te Evropes, prodhon talente pa fund, qe behen super-lojtare ne skuadra te tjera.

Po pra J, me sy myll t'rrafin t'gjith (kur kam ra ne gjume te pare...) se kshu me sy hap, tjeter hesap.  

Vallaj j, mo fryke kam ato francezet mbas Man U, sesa Man U. Zogu me tha qe Ruuunij vritet kyt funjave me liverpulin dhe kjo e nivelo hesapin (megjith mungesen e Shweinit). 

Ke ndeshja e dyte ne ishull do shofsh bajern tjeter nga çke pa neshjet e fundit, ket ta premtoj une dhe DFB-ja smiley 

ah se mos harroj, po i vej ca lek tek arsenali per "maximum return". barca osht mo e mira, fitofte arsenali smiley

Eh FH, më duket se u will see ur french, in the afterlife. smiley

Sa për Barçën, sua kam frikën topçinjve hiç, gjithë ai Atllantik për tu kalu, do u jenë lag fitilat.

 

po ne kemi Robenin mer. hahaha

Julo,u bo tre vjet qe shkru per futboll dhe akoma nuk e kemi marre vesht me ca je tifoz.

Skuadrat që pëlqej, sipas rradhës së përparësisë:

- Ajax

- Barça

- Liverpool

- Inter.

- Diablonec. smiley

Skuadrat që urrej, jo domosdoshmërisht sipas përparësisë: Juve, Milan, Bayern, Real. Jam kategorikisht kundër skuadrave pepine, përveç Interit dhe ndjej një antipati shumë të thellë ndaj skuadrave gjermane.

 

jo J mos e anashkalo, pyetja e Bradit ishte me ke je Panathën apo Olimpinë smiley

ndjej një antipati shumë të thellë ndaj skuadrave gjermane.

pikrisht kur s'e ke menien, jeta t'godet me rrufe si kjo me nolt. As 100 kruge me birre bavarie s'un e shlyjn deprimimin... deshprimin, melankolin.

http://regiopress.marketingverein-metropolregion.de/uploads/pics/Artikel8Bildb.jpg

tu bofte dita kajmak o Em. i them J-it, sta ka fajin Merkel, po s'ia mban ujin llastiku nga ai vesh smiley

Running over the same old ground.
What have you found?

The same old beers.

Nuk ke faj atje ku je ti Julo cdo 35 sekonda ka nje demonstrate,nuk ke pse je tifoz,ju ka bo kallaballeku terbjet.

Dhe per koecidence urren ato ekipe qe i perkasin vendeve qe nuk ju ndihmojne financiarisht per krizen qe ju ka zapit.

avash mer ti kur thu "të gjitha" se përgjithësisht në zyrën time, "të gjitha" i bie të jetë vetëm Bayerni.

Ah të shtoj që edhe për dhimbje koke nuk pi asnjëherë aspirina. smiley.

 

qyqja, qyqja, sa thelle qekan ftof kto t'Juves mor amon smiley

JuveNTUS ose si i kena pas thone atehere Nderrmarrja Tragtare e Ushqimit Social "JUVE"

Eh, ato i rrifte edhe fabrika bukes mer, jo mo Fulhami qytet modern.

paa, sa t'pashpirt qe jeni mer... talleni me fatkeqesine e tjetrit... kshu... gratuitamente...

 çerekfinalet champions 2010

 

1. Lion - Bordeaux

2. Bayern Mynih - Manchester United

3. Arsenal - Barcellona

4. Inter - Cska Moska

 Ne gjysem finale ndeshen fituesja e ndeshjes se pare (Lion - Bordeaux) me fituesen e ndeshjes se dyte ( Bayern Mynih - Manchester United). Per mendimin tim fituesja e ndeshjes se dyte del ne finale.

Gjysem finalja tjeter mes fitueses se ndeshjes se trete (Arsenal - Barcellona) dhe fitueses se ndeshjes se katert (Inter - Cska Moska). 

 

man u e siguroi finalen me interin ose barcelonen. kurse arsenali spaska pas fat fare, le qe ska as mentalitet.

Braadoo! Jepi i çik dum ktij muhabeti, ta flejm mendjen smiley

Sigurisht qe jam me Bayernin ne kete ndeshje,jo se rrafi Manchesteri Milanin po me takon,dhe sa here qe une bohem me Bayernin,fiton!

short interesant, fitoft me i miri, mjafto t'mos jete italion smiley

swed-o tani qe iku Milani dhe flaka me i ra Italise nuk ka per tmu sujt fare.

vallai brado, mu ky shorti vetem i siklet m'ka shkaktu, do bohem per here te pare ne jete tifoz me nji ekip rus smiley

Kush tifon Interin ka zemren e madhe, kush tifon Juven e kunderta,kush tifon per Milanin eshte servil. Kjo eshte per ato qe jetojne ne Itali.

Jo, jo, ngaqe e kane zemren e madhe, sipas lumidrin me lart. smiley

Keta bavarezet kemi per ti perpire ne, thjesht nga fakti se shohin endrra te 99-tes.

Ndeshje e forte do jete ajo e Barces me Arsenalin (Barcen e Anglise).  Kujdes Barca nga muzhiku Arshavin, se po ben namin kete vit ne Premiership.

Keni qe ne fillim te sezonit qe gjoja parashikoni eliminimin e Interin (po te lexosh komentet me lart qe nga fillimi) po ja qe deri tani ka dale ai varianti me te lehurat dhe karvanin...smiley

Ka interiste bota, ka, mos ja qani hallin nerazzurreve smiley

Kush interista mi? ju dhe tifozet keni fillu me i ble ne Marok.

Apo e ke per balotelin llafin,aa ai po tipik italjon,brun me sy bojeqielli.

E kane dhe keta nje Santon te vogel, qe coku e lozin ndonjehere se Materazzi dhe Toldo jane bere si pleqte qe luajne domino ne stolat e parkut. smiley

Moratti incontra Agnelli e gli chiede: "Gianni, tu che hai vinto tanto con
la Juventus, spiegami come far diventare l'Inter una grande squadra".
Agnelli risponde: "Vede cavo Moratti, per vinceve servono tante cose,
innanzitutto ci vogliono i coglioni.."
Moratti stupito interrompe dicendo: "I coglioni??? Ma se li ho comprati
tutti io!". smiley

Due amici: "Guarda ho un cane incredibile ! Pensa che quando l'Inter
perde non mangia per una settimana! Quando pareggia sta buono li in un
angolino per giorni."
L'amico: " E quando vince ?"
"Beh, è solo da 13 anni che ce l'ho......."  =)) =))

Thua ti, Brado, se une heren e fundit qe kontrollova nuk isha bere marokene akoma...dhe kam qene tifoze e Interit qe ne kohen e Zenges dhe Bergomit...e non sono mica la sola smiley

ok, meqe ke qene tifoze ne kohen e Bergomit;

Nje hajdut, tifoz milanist, takon nje shokun e vet. Shkova dje naten te shpia e Maldinit i thote, edhe i vodha te gjitha kupat, medaljet, trofete. Mooos mer, thote ky hajduti tjeter, po shpine e Maldinit gjete ti? Ca t'bojsha, tha ai i pari, shkova me perpara te shipa e Bergomit po s'kishte kurrgjo smiley

Po dhe marokenet mi,me skaf kane kalu ne itali si puna juve interisteve.

Sa shpejt harrojne njerezit nga kane ardhur...personalisht nuk kuptoj pse ty te duket se je me i mire se qofte marokenet qofte shqiptaret qe kane shkuar ne Itali me cfaredolloj transporti, dhe aq me pak kuptoj se c'lidhje ka kjo me futbollin. Bile edhe po te kishe lindur aty ne Gjermani prape nuk kuptoj se pse kaq racist...po nejse, mbase do ti therresesh mendjes edhe ti, se une jam gjithmone optimiste per natyren njerezore.

Nuk e kuptoj kue shikon racizmin ti ketu,Maroku eshte shtet kurse skafi mjet transporti dhe turizmi,ku eshte racizmi ketu?

O Swed,

Car bo nji interist kur fito kampionatin me 5 jave avance?
Fik playstation mer plak!

Pse interistet kone sukses me femrat (llafi si bi)?
Se nuk guxojne kurre me fol per futboll.

ja dhe tjetra:

Quarter-finals: 1 & 8 April1: Fulham FC (ENG) v VfL Wolfsburg (GER)2: Hamburger SV (GER) v R. Standard de Liège (BEL)3: Valencia CF (ESP) v Club Atlético de Madrid (ESP)4: SL Benfica (POR) v Liverpool FC (ENG)Semi-finals: 22 & 29 April1: Winner quarter-final 2 v Winner quarter-final 12: Winner quarter-final 3 v Winner quarter-final 4Final: Hamburg Arena; 20.45CET, Wednesday 12 May

Winner semi-final 2 v Winner semi-final 1

Si nuk e kuptoni qe inter eshte ndertuar kastile per kete champions. Eshte si macok me shtate shpirtra. Kujtoni ndeshjen me Dinamo Kiev ne -10 grade

o kristida, ne rrushin e kemi provu 29 here dhe ja njofim mire shijet. Biles e kemi provu fringo jo kshu si puna juj qe bleni ene "rrush" te perdor.

Kur isha ne stadium ne dhjetor, parrulla me e bukur ishte njona ne forme lajmerimi gazete ku shkruhej :

COMPRO SCUDETTI ANCHE USATI

MASSIMO 02......

Interi eshte nje skuader qe ka bere histori ne futbollin boteror. Tani me Mourinion do te ribeje realitet emrin e tij si skuader e madhe nderkombetare (Internacionale), aq me teper qe edhe perberja e futbollisteve (me perjashtim te Baljotelit italian me ngjyre dhe Materasit italian budalla) eshte nderkombetare. Urime Inter, lart e me lart, si dikur internacionalia komuniste.

Tifoza te Juventusit, Veltroni, Ruteli.

Tifoza te Milanit , Emilio Fede, Galliani.

Tifoza te Interit. Bonolis, Fiorello, Mentana.

U hodh shorti i Bidon's league:

Milan - Flamurtari di Valona

Juventus - Gramoz di Veleciku

Real Madrid  - Shprefeja

Albano, shyqyr qe nuk na vure Juven dhe Flamurtarin kundershtare, se nuk do dinin per ke te benim tifo e per ke te qanim ne humbje. smiley

Mu duk pak si teper flamurtari per formen aktuale te Juves...pastaj bera dhe nje kombinim ngjyrash kuqezi...

 Brado, mos mer ... te lutem bej tifozllek per ndonje skuader tjeter smiley.

Ok, shpresa cof e fundit dhe asnjehere s'varroset.  M'duket Shvejku mungon per ndeshjen e pare, po hec mo, in Bavaria we trust smiley.

E dija qe do ma thoje kete por nuk jam kaq i mbrapshte ne parashikime smiley

Do kesh bere ndonje gje te hajrit nga kuajt, se nga kjo nahije ketu ... smiley

Meqe po me flet per "e dija", e dija dhe une qe te Bavaria do e sillje koken, dhe doja te ta thosha qe ate dite qe percollem Milanin.  Po thashe lere mos ta taks smiley

Gjithesesi, I want revenge per 99.  Keshtu qe ua punofshin te 99-at djajve te kuq.

Hehe, e mban mend c'ju punoi Giggs atehere? Behuni gati prap per magjistarin e Uellsit. smiley

Me Manchen ti pakap?  Nje arsye me shume per sherr ne historikun tone te sherreve smiley.  

Vit i hidht shume, por iu kemi marr zvarr qe atehere.  Do Zoti s'na ka dale akoma inati smiley

S'du ta shof videon.  Pajk.

Jena ndesh edhe njehere, po gje pa rendesi edhe u rrafem me penallti smiley

PS: te shkume, te harrume smiley

 4. Inter - Cska Moska

Rendesi ka qe u evitua Fullham! 

 

hunter, me keqardhje (per ish-treshen teutone) po e ve ket, por ne vijim te barcaletave me lart:

 

.

Faqet

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).