Ne 97 vodhen parate e popullit sot arken e shtetit! C`behet?

Te degjosh qeverine, shqiperia po ndryshon,dmth populli jeton me mire, te degjosh popullin,eshte lemeria vete,njerzit, nuk marrin rroga,shteti nuk eshte ne gjendje te mbuloje varferine,varferia po ecen me hapa galopante ne shqiperi,si eshte e verteta? Kjo lufta kunder "mafjes" mos eshte gje sepse shteti nuk ka me para,se ska ku ti gjeje?

6 Komente

Po pse more Artian i kerkohet llogari pushtuesit? Ai kete deture ka, te te rjep te gjalle dhe te pasurohet ne kurrizin e te pushtuareve. Prandaj ti duhet te pyesesh se kur do ti shporim pushtuesit!

Keta te dy, dmth artiani me berberin, nuk e di pse, me japin gjithmone pershtypjen e Lolit me Colin. Ose ne gjuhe angleze, te Olios dhe Stenlios. Kurse ne gjuhen spanjolle, te Don Kishotit dhe Sanço Pançes. Nuk e di pse.

____

Nejse. More po vertet, ç'behet ?

Te falenderoj per sinqeritetin e pershtypjes tende, vetem se jam kurioz te di se kush nga ne eshte Olio dhe kush Stenlio, kush eshte Sanco dhe kush eshte Doni. Ndersa per mua ti me jep pershtypjen e Skenderbeu-t. Nuk e di pse!

Ndoshta nga qe tregon shume pallavra dmth peralla.

Ore ti Hurbi,shiko per ndonje dashnore,se ngele tu u masterbuar me letersine,ngele beqar ter jeten!Se si me dukesh si pervers mbas computerit!

berberi ju jeni mire,merni shperblime ne fund te vitit!Ministri i "Qeses" ka marre porosi nga Komandanti,qe tu jap juve te administrates dhe pensionisteve nga nje gjel deti per koke!

I lexon fjalimet e shokut Sali ti apo jo,ja sec thote shoku Sali "udheheqsi" i PD dhe i popullit shqiptar:

 

Po zotërinj! Ne jemi të vetmit në Evropë, që në kohën e cunamit që përfshiu Evropën dhe botën, guxuam dhe rritëm rrogat dhe pensionet më shumë se kurrë në histori. Ne jemi të vetmit në Evropë që sërish parashikojmë në qershor të vitit që vjen të bëjmë rritjen më të madhe të rrogave dhe pensioneve në tërë historinë e vendit.

Ai nuk eshte udheheqesi vetem i PD por edhe i popullit shqiptar,me qe ra fjala ti do te kesh gjelin falas,dhe rrogen me te larte se timen,keshtu mos u ankoni,mos u ankoni se jeni mire! Ate votuat ate mbaheni,sa te jete jeta!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).