Kush do ishte KM i Shqiperise sikur zgjedhjet te beheshin nga peshqit.

10 Komente

Me mire Idrizi se Bedrijes nuk i ze shume bese. E dredh ajo!

nuk jane te gjitha grate si gruja jote mer berber smiley

 

Qe i mban kembet gjithe diten ne forme V-je coje pra deri ne fund.

Bradovic, bedrija kerkonte te thoshte se gruaja ime nuk e dredh kur behet fjale per politike.

Pyetjes duhej shtuar," peshqit e majte, e peshqit e djathte".

Per peshkun e majte KM Pjer Thoma, me  z/KM detarin.

Per peshkun e djathte xhibi , me z/KM Bedrijen.

Berberi kryeminister, se vendi eshte  bere lesh dhe me shume se per cdo gje tjeter atdheu sot ka nevoje per leshpreress.

Idrizi minister i puneve te permbrendshme, sepse Ruci po deshton ne mision-revolucion.

Sol-i minister i RKVM (ringjalljes se komunizmit te vertete marksist), sepse bota ka nevoje te shikoje fytyren e vertete te komunizmit, dhe Shqiperia kete here do jete vertet fanar ndricues.

Per ministrat e tjere vazhdoni vete tani.

Kurse tre cunat e QP (qeverise Peshku) do jene liderat supreme, si ajatolla ne Iran, po ne vend te nje do jene tre, pasi kjo eshte me demokratike, plus qe bashkimi ben fuqine. smiley

 

P.S. Nqs behej fjale kush do zgjidhej nga politikanet po ta kishin ne dore peshqit, padyshim qe kryeminister do zgjidhej Veliaj, dhe zv kryeministre do zgjidhej Spiropali, dhe Rama pastaj do bente parti me vete, si Meta qe krijoi LSI-ne.  

Ndersa une ty do te te emeroj shef te kabinetit pasi jam i bindur qe do ti besh te gjitha punet, perfshi dhe ato te KM. Vetem se PPU-se do ti vije shume hidhur pasi do ti shtohen shume punet nga mungesa jote. Sidoqofte, do te te mirkuptojne pasi atdheu mbi te gjitha!

Vetem po ta nderrosh zyren, se kete qe ke s'e ke gje hic. smiley

http://img96.imageshack.us/img96/7202/berberi.jpg

E shof qe ky problem ju ka turullosur qe nga ndarja me dysh e Hapjes ose Moshapjes se kutive.

Duke e vleresuar si problem te rendesishem dhe Ligjor , plotesisht te pamundshem per tu realizuar duhet mendoj te krijojme nje qeveri me nocione te reja qe ti pershtatet popllit dhe situates , deri ne kutiberjet e Reja .

Minister i pare dhe Mbrojtesi me gjak i kutive ...Xhibi

Minister u i hurit e i litarit kunder tentimit te shkeljes se Ligjit te hapjes kutive ...Lumasiu .

Dezhurn i cilesise se larte i paisur me vigjilence e arme Grupi i Solidareve antikutihapes te oreve te  para ...Solidarnos

Frymezues me bolelleqe dhe pompim te situates .....Tellalli .

Nga kampi kundershtar qe kerkon hapjen e Kutive he per he te paqarte per menyren e hapjes , me qe kam propozuar nje variant te ri te hapjes se kutive

---- Me te care nga poshte .....them te jem i pare me mbeshtetes berberin .

Minister te organizimit te hapjes se kutive me dhune nga poshte.... Zotrules.

K/eare e arbitrazhit .......Bedrija

Pergjegjes per muallisje e englendisje deri ne hapjen e kutive..... Huribinaja

Per fshirje te ministrave qe dalin nga rroli i caktuar.... administra - ta . Ketu s'ma mba ta cilesoj po kuptohet per ke e kam smiley

Fresk dhe menddhenes te gjithe te tjeret , me letersi e kenge, piktura e sport , ushqim e defrim . Po vallezim ?

Ore po si nuk Ju ka shku nder mend per nje rubrike "Te vallzosh me yje" pervec nje me tango qe u kthy ne rock smiley

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).