Ku ka vende te bukura per te pushuar ne vere?

Te dashur peshq dhe peshqe (meqe ra llafi ka peshku gjini?) meqe brenda 6 mujorit te pare te vitit 2010 vizat do te liberatizohen edhe per ne shqipot ne Shqiperi (kete e faktoj me nje reklame te KM qe na shfaqet n here ne dite neper stacione televizive prestigjoze) po planifikoj me gruan per te bere nja 10 dite pushime ne korrik ose gusht te 2010. Si ne cdo orvajtje serioze, kemi filluar qe tani te mendojme se ne cilin bregdet te Europes Perendimore (Itali, Greqi, Spanje, France etj) te shkojme. Jam shume i lumturuar nese dikush nga ju do te me sugjeroje vende te bukura dhe relativisht jo shume te shtrenjta. Sa me shpejt te vendosim dhe te bejme prenotimin aq me te avantazhuar do te jemi ne kapjen e ndonje cmimi me te arsyeshem.

25 Komente

Mua me kane pelqyer:

Sesimbra, ne Portugali (plazhi eshte shume i bukur, shkembor ne disa vende).

Tropea, Kalabri, ne Itali. Pervec plazhit fantastik, qyteti eshte shume i bukur, ka shume rruge te ngushta dhe kisha te bukura per te vizituar.

Punta Sabbioni, ne Venecia. Eshte me shume per amatoret e camping, por me ka pelqyer shume.

Gjiri i Navarinos, ne Peloponez ne Greqi. Afer tij ndodhet dhe nje gjir tjeter, ia kam harruar emrin (duket si germa greke omega) nje plazh i mrekullueshem, ku shkohet me varke. Nuk lejohen as kafenete as makinat atje, sepse mbrohet popullsia e kameleoneve te gjirit.

Pentrez Plage, ne zonen e Brittany-se, France. Plazhi rrethohet nga shkembinj plot shpella dhe nese te pelqejne sportet e ujit, ky vend eshte i persosur.

Ka disa hotele ne keto plazhe qe jane shume te arsyeshme ne cmim.

 

Alikante, Torrevieja.

Ka çmimet e arsyeshme, dhe ushqim te mire. Nje apartament per nje jave ne korrik per 2 vete 270-330 euro+ mengjezin.

Ke bungalow, 400 euro java me vend gatimi, tarrac per kafe.

Te keshilloj Spanjen se do gjindesh mire, qeveria eshte e majte, edhe ne Alikante kryetari eshte i majte, edhe plazhin e ke majtas, ke mundesi te shetitesh dhe shkon te shikosh fashtin turistik qe po nderton Edvini i majte.

 

meqe brenda 6 mujorit te pare te vitit 2010 vizat do te liberatizohen edhe per ne shqipot ne Shqiperi

Barbiere, miqesisht, ka nje kusht ky liberalizimi ne fakt. Turistet shqiptare duhet te jene komplet te rruajtuar, te parruajtuarit nuk i pranon Evropi smiley . Keshtu qe deri ne mes te vitit tjeter mos e RR hic, dhe pastaj fillo beje punen tende!!

http://www.salentoviaggi.com

Kur te kesh kohe hidhi ne sy! smiley Oh c'fare deti eshte aty! Brrrrrrrrrrr! Pastaj histori dhe itinerare kulturore sa te te doje qejfi. Guzhine e mire dhe vere te bardhe lokale!

Nese vini me makine ose merrni me qera makine, keshilloj prenotimin ne te ashtuquajturat "masserie"...

Po t'u thuash robve qe Romy Schneider i lezetoi ato ane, mbase ngjit me shume smiley.

kot m'ngatarro me romin smiley

anej bohet gjueti dhishe te egra e kaprollesh, monde (quhen Gaemsen). me pas mik naj venali qe t'shoqero, s'osht keq vallaj...

S'jam per ashtu punesh une emo.  Only Sara Palin can kill Bambie smiley

Anyway, me kane pelqyer filmat e saj, e ne mos gaboj ca xhirime jane bere ne Tirol smiley

PS: Rrofsh qe u bere sebep, se une i kam nja dy-tre filma te saj, perfshi Princesha Sissi, keshtu qe mos e shoh nga darka tuj pjek geshtenja smiley.

mpreh e shtrengo gershonet berberi, dhe e lesho nga ni smiley  

Cheno, ky liberalizimi i vizave osht vetem per shtetet e EU-se apo perfshin dhe SHBA-ne?

 Me sa kam nigju shenjestra e vertet eshte korea e veriut po ju te brendshmit duhet te jeni me te informum smiley beji nje cerre te numri i korrupcionit. smiley 

Ju te atdheut boll e keni dhe turqine, pyesni nje here per andej nga maqedonia po ju la te shkoni!!!

Tre pampore moj neneze

tre pampore u ngrene e vane

tre pampore u ngrene e vane

ne Stamboll ne vendet tane

 

do jem neser mbrema ne Stamboll.Xhozi e tha sonte ne korrik hejbet ne krah e leshohuni se do u hiqet zinxhiri smiley

O berber me ate gru qe ke ti ne rrinas ta bejne pasaporten copa copa.

Po une nuk kom pasaport!

atehere te bojne grun copa copa.

Mos te ka rraf ene ty gruja teme? Ku te zuni ne ndonje rrugice qore?

Ha..ha... jo jo nuk me ka rrah se ishte semun ate dite.

eh mer Brad ca paske heq, po ajo te rref ene me byth mer kaqol. Ik e bo analizat tani se si dihet!

@berber: ndillja ndillja vetes... s'ke fryk fare nga self-fulfilling prophecy mer?

O Emo a ma thuj shqip ket self-fulfilling prophecy se keshtu nje nga nje fjalet i perkthej se kom fjalor, por me i bo bashk e me kuptim nuk po ja dal dot. Please ......

Mir mir, tallu berbero, po ngjo mu se ka gjona qe s'bohet shaka mer. Psh, mos ja drejto armen bosh shokut, se t'vret. Thon qe e mush shejtoni. Ene kjo pun smiley

Gruja dahat mo keq se pushka mer.... smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).