Koncert Variete 2010

 Cuna dhe goca. Meqe na myti sekelldia politike dhe filozofike, pse mos bojme vete nje koncert variete me humor, muzike dhe skece. Vetem mos e teproni vetem me nje gjini. Pra kur e shihni qe perpara ka pas nje kenge, sillni nje barsalete apo skec. Ndalohen shkrimet ne gjuhe te huja, kongve s'kena ca i bojm, po preferojme shqiptare, dac konge rakie dac dashnie.

Pa te shofim njehere?!

 

25 Komente

DISA GJERA TE CILAT NUK DO T'I KISHIM MESUAR KURRE SIKUR MOS TE ISHIN FILMAT…

 

Apartamentet e gjera dhe plot drite jane me bollek ne New York City. Dhe me cmime kaq te mira, sa mund te perballohen edhe nga qeraxhinj te papune.

Kur ti i fik te gjitha dritat ne dhome per te shkuar ne shtrat, gjerat akoma mund te shihen qarte, dhe kane vetem nje hije te lehte bluje.

Nese je bjonde dhe e bukur, eshte plotesisht e mundur qe te jesh nje eksperte me fame boterore ne fushen e fuzionit berthamor, dinosaureve, herioglifeve apo gjithshkaje tjeter, qe pa mbushur 22 vjec.

Te gjithe krevatet kane mbulesa speciale ne forme L-je qe arrijne deri tek sqetullat e gruas , por vetem deri ne mes te burrit qe eshte shtrire ngjitur me te ne krevat.

Cdo shporte pazari ka te pakten nje bagete franceze ne te dhe nje tufe karrotash me gjethet e gjelbra siper.

Tubat e ventilimit jane vendet me te kollajta dhe me te sigurta per t’u fshehur. Askujt nuk i shkon mendja qe ti je atje, dhe ti mund te levizesh lirisht ne cdo pjese te nderteses.

Nese do te hiqesh si oficer gjerman, nuk eshte e nevojshme qe te flasesh gjuhen. Mjafton aksenti.

Nje burre nuk do te tregoje kurre dhimbje ndersa po perleshet ne nje beteje te tmerrshme, por do te leshohet menjehere ne renkime sapo qe nje grua fillon t’I pastroje plagen.

Neqoftese po qendroni ne nje shtepi me fantazma, grate jane te parat qe do te vrapojne pas cdo zhurme sado te vogel ne shtepi, dhe gjithmone te veshura me mbathjet me te bukura me tantella qe ato kishin veshur ne momentin kur makina u prish ne mes te pyllit.

Te gjithe te huajt preferojne te flasin anglisht me njeri tjetrin edhe kur jane vetem.

Nese te teket te kercesh ne rruge, te gjithe njerezit rrotull teje jo vetem qe do te jene ne gjendje qe te bejne te njetat hapa vallzimi me ty, por edhe te degjojne muziken qe luan ne koken tende.

ngaqe me pelqyen keto qe kishe permendur po shtoj dhe une leksionet e perfituara nga filmat:

lere se cthone, por lufta dyte boterore nuk ka zgjatur me shume se dy ore

 

Te gjithe M.P jane te jashtezakonshem por Ndeshja e Filozofeve eshte delir i paster.

Brian of Nazareth, filmi komik i shekullit.

Na i nxorren zorret keta parodistet e vlores

Mos smiley.  Po c'pate qe klikove mo, humor vlonjat hesapi, edhe tabela ishte vene per t'i paraprire ndonje ndjesie si e jotja.

Pak xhaxhi Vani

www.youtube.com/watch

(Gjithmone per qejf kjo pune e jo per hall.)

HUMOR KINEZ shume mbres lenes !

fany dhe alexander nje nga filmat e preferuar

Maratonski film ,elektrik blu ,etc

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).