320 Komente

aha (s'mund t'rrej, me qene i sinqerte), m'keni kap me Bujar Qamilin sot smiley

taksirat qi m ka zooon mu...

e nuk munem me t haaarru...

pash syt e ballit tiee do ti them dy fjal dashnije

te lutem mos me .... se si di mir llafet se i kom haaarruu

oooo oo maraak

se c me doogjee flaak...

kte t keqe kom un me konge jo tironce... i kom qef po si maj men llafet

n'bash t'zamanit te djelmnise

etj, etj

 

pa jutube, me disqe knej per momentin.

lots-o, keta "lakuriqet e nates per fshikullime"  (bat for lashes) nuk jane keq per me vra veten. nji bashkekohesja ime kishte bo ier nji sidi me suicidal songs. ishin edhe kto.

qo ktu boet.

Flm Jeruzalem, qenkan shume te ndjera. Po te shoqerohen me nje cokollate te zeze e jo me vere te kuqe edhe shpeton pa e vrare veten smiley

ej lost - Erik Satie. Alamet 'zike per me vra veten fare fare.S'ke c'i thua.

Hera e fundit qe e degjova keto, ishte dje a pardje kur shkova te shfifja te teatrikomtar "Kush ka frike nga Virginia Woolf" me Eva Alikaj dhe Viktor Zhusti.

HG: flm qe te pelqejne. (Cokollate e zeze... Kripe Kripe smiley

---

Lunascape - Mind-stalking.

pupupu bat for lashes mi shave rik satjen po ashu... mu as m shko noiher m men me vra veten mer jau...

po bat for lashes nuk osht kali mi none mer fh cere bo kshu

jak ktuna, vrdho knej, dilemja qe a mo mire me t'myt i kokërr arre n'fyt a me t'shtyp zetori smiley

e di un se cere do tina... ti do filip anselmon mer jau... po m nigjo mu se ajo natasha khan ka byth per muzik lale

Ah rrofshi o vellezer, qe na kapni fillin e ballones, dhe na lidhni tek gozhda. Talking of gozhdas...dhe thonjsh, kapeni..

varjantin mo t bukur t ksaj e ka knu nina simone po versjon t avashet, se ka ene nji t shpejte qe ta can trapin qy n fillim

se gjeta dot versionin e duhur, por n'zyrtarin 1968 n'mos gabohem qe eshte i plote, si ta ka bo sallaten me zemerkau e i thes sheqer, e lshon zonin lart anej ka fundi qe onone onone; thu ti ky 5lek burre ka e gjet gjith ket takat...

Goce, rri rri ti dhe vec kur gju me granatahedhes!

eh ca na bone...

kenge me histori, jo permutacion kompiuteri.

ne shqypnin etnike ky blues ka ardh ne formen e hymnit te polikumit smiley

Imogen Heap - Just for Now. (live)

Poezite e fundit te fh me dhane ndjesine qe me jep kjo kenga. Thank you for the music. And the poetry.

mo mire ajo imogjeni, se dijsha, gjo e re, flm per rekomandene, do ta ngjoj gjone e gjate se vyeka.

gjo e re per mue. si dentisti, aty kishte qene legjende mijeravjeçare, po une ket vit e pashe per here te pare smiley

...dhe te funit ishalla.

Zili! Kur kam qene 12 vjec, Markun e shihja pakashume si ajo kenga : e doja djalen, te ish si Marku, me floket si te Markut djalen e doja, sa shume portrete nga mendja fshija, dhe sa te tjera (de)-gje-neroooja.

 atehere me mire mos te te them qe do ta shoh ne koncert ne Maj. albumi me erdhi falas meqe biletat ishin gati $80 copa. 

Parrulle, edhe une mora bileta po s'mora CD, what's the trick?!

Jo bere shume mire qe ma the. Thuaj Markut nga ana ime: 

(I am) "A poet from Albania, Mr Knopfler, and still waiting for you."

interesting video.

 

si te duket albumi i ri i editors?

me te thene te drejten nuk me kane terhequr The Editors ndoshta nga qe ne kohen kur nxorren lp-ne e pare une isha akoma duke degjuar Interpol. Tani eshte shume vone, s'me ngjisin mo', lol

SB e pabesueshme, e paharrueshme, e pacmueshme dhe pacmontueshme ne kujtesen time, me ballin e shkelqyer, vathet lotues, ate fare llastifikimi te te folures, veshtrimin cprej ekranit ta mbush edhe sot gjithe dhomen me nje konsistence prej hallve. Silva if you reading this, I love you too.

Je i idhet Millosh, pu pu ça ke gjet..ke qit ne elekrovers ma't modhin e kitarres NM, ne nje duo me FA-ne + plus the original drummer. 

Centaursa te kudogjendur, pershnetje. 

(btw ça osht ajo stema ke kitarrja ke solo... mos m'thuj, mos m'thuj.

kishe tdrejt Jer, qekom plak smiley

nuk po gjej dot ate kengen e Albatros: ne kte nate dua te kendoj, ne kte nate dua te vallzoj, diku aty me ty aty prane ku je jeee jeee (kjo ishte si yeah me shume)

Nje cheesy song qe po luhet ne radio:

All I want for Christmas is me-Mariah Carey

WOLFMOTHER - New Moon Rising

Me ca elemente nga The Doors. Eshte hiti i pare nga albumi i dyte i Wolfmother, "Cosmic Egg". Wolfat jane grup australian po une i dua fort se rreken fort mbas atij tingullit tashme te humbur te Zeppelinave. Nese ju pelqen kjo kenge duhet medoemos te shkarkoni albumin e pare te vetetitulluar "Wolfmother"

http://www.youtube.com/watch?v=b7xgXdJ05IY

ne ka gje qe urrej me teper se te tjera gjate krishtlindjeve.. eshte se shpesh e gjej veten me motive kengesh ne koke qe i urrej ne kulm... psh je duke bere dicka edhe ne koken tende eshte g. michael duke kenduar me pantallonat e bardha te lagura, "laaaast christmaaaasss... i gave you my heaaaart... but the very next dayyyyy... you gave it awayyyy.... thiiiiiiis year....."... po sa me acarrojne kirshtlindjet. mbaj medn kam jetuar ne greqi me 98, edhe gjithandej kjo kenga last christmas........ kam pershtypjen se po te kthehesh ne toke pas nja 300 vjetesh g michael do jete akma duke kenduar.. "thiiiiiiis year..."... for christ sake shut the fuck up. how long dear god.. how long? sa here e gjej veten me kto motive ne koke.. iki e fus joy division, day of the lords

 

http://www.youtube.com/watch?v=IaH_S8wWf...

twin une kam 2 ore qe po degjoj Erik Satie, rrofsh per sugjerimin! eshte tamam per nete dimri kur te iken lehte gjumi dhe ndersa ne dore ke 2 libra e asnjeri nuk te lexohet, kerkon tekste kengesh per te gjetur ate qe ke ne mendje e pi pak vere! this could be christmas, forget about g.m.  

l'd better stick to 'you don't know love' se kjo eshte pak e shpejte per ritmin e gotes se veres. pak si kenge zgjimi ose e pershtatshme per marshimsmiley thanx anyhow

"laaaast christmaaaasss... i gave you my heaaaart... but the very next dayyyyy... you gave it awayyyy.... thiiiiiiis year....."

Me mire te te fiksohet sesa te gjesh veten thumb, duke e kenduar ne ndonje karaoke bar dhe mengjesin tjeter te zgjohesh, te kujtohesh per blasfemine muzikore qe ke kryer dhe t'i thuash vetes:"Fuckkkkkkkkkkkkk!!!"

Johnny B. Goode - Chuck Berry

kurse une nje here kisha pire qa shume sa smbaja mend rrugen.. edhe dola nga diskoja edhe diskoja ishte ne nje rruge disheze. edhe s'e dija nga ishte shpia, larte apo poshte.. u nisa nje here larte pastaj thash fuck it... si ktej si andej njesoj eshte kur s'e di ku e ke shpine, me mire po iki poshte se e kam edhe me lehte... ec ec edhe fillova te merrja shpejtsi edhe spo ndaloja dot.. ec e ec ec kur shoh djathtas mu duk si shpia ime por spata kohe te sigurohesha a ishte ajo a jo se s'po ndaloja dot.. edhe po friksohesha thash o tmerr si do ndaloj une tani? ec e ec kur shoh para majtas nje gje jeshile qe sa vinete e po zmadhohej.. e vura re se ishte nga kto kazanet e medhinj prej kaucuku ku hidhen gjera per tu ricikluar.. e drejtova veten nga kazani dhe lashe ligjet e natyres te marin persiper.. haha ca nate fantastike.

hehe...

--hej.. a je gati?

--pse sa eshte ora?

--eshte 9.15.. a je gati ku do takohemi?

--hmm.. ej une gati jam por...

--si por? hajde pra jam jashte une kam dal prej shpise... ku do takohemi?

--problemi eshte se...

--ca problemi?

--s'kam lexuar becketting akoma o vlla...

--aaaa?

--do lexoj...

--piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

smiley nese nuk e ke lexuar atehere could it be that u are beckett indeed? smiley

ill just pretend i dint read that hetero.

 

thanks for the smilies though  smiley

twin, merre hareshem... nese nuk te pelqen beckett atehere e terheq krejtesisht mbrapsht, kisha vecse qellim te mire smiley

e di mi e di.. thjesht me duket cik si e pabesueshme se po me krahasoje beckett you know?... im way better than him.. haha. smiley

Hahaha, u deshka te te heqin liçencen e kembesorit ty kur pi. smiley

Beckett me ka pase dehur ne te mesmen shume. Qekur mbarova te mesmen, harrova Beckett! I got tired of waiting! smiley

Woke up and for the first time the animals were gone
It's left this house empty now, not sure if I belong
Yesterday you asked me to write you a pleasant song
I'll do my best now, but you've been gone for so long

The window's open now and the winter settles in
We'll call it Christmas when the adverts begin
I love your depression and I love your double chin
I love 'most everything that you bring to this offering

Oh I know that I left you in places of despair
Oh I know that I love you, so please throw down your hair
At night I trip without you, and hope I don't wake up
'Cause waking up without you is like drinking from an empty cup

Woke up and for the first time the animals were gone
Our clocks are ticking now so before our time is gone
We could get a house and some boxes on the lawn
We could make babies and accidental songs

I know I've been a liar and I know I've been a fool
I hope we didn't break yet, but I'm glad we broke the rules
My cave is deep now, yet your light is shining through
I cover my eyes, still all I see is you

Oh I know that I left you in places of despair
Oh I know that I love you, so please throw down your hair
At night I trip without you, and hope I don't wake up
'Cause waking up without you is like drinking from an empty cup

E tufa tufa zerdeli,

filluam te pjekim gjelin e Vitit te ri....

E tufa tufa......   -smiley

Since I've been loving you-Led Zeppelin natyrisht

But baby, Since I've Been Loving You. I'm about to lose my worried mind, oh, yeah.

 

La Rosee te pershendes po degjoj `Immigrant Song` nga Led Zeppelin.vdessss per to.

Hahaha. Flm Enush! Vdiqen dy ne betejen pasionale te Led Zeppelin. smiley

Kashmir(+ Good times, bad times smiley) per ty, Enka.

kete e kam postuar une te kenga numer 2, apo lejohen perseritjet ? smiley

Pasi pashe live The living road po shikoja kur do vinte ajo ne evrope per tour per albumin e fundit kur ... Life is unfair and anyway too short to be sad. Nje teke viski per Lhasen! Ze magjepes, person magjepes!

Trim i vetem eci cdo nate

ne shetitoren pa llampadar

qe me con naten ne park

 

Kur drita behet me e forte

cudi e madhe mua me kap

nje dridhje zemre kur eshte darke

Fieri ne darke

Fieri ne darke

sec kam nje frike se dikush do me kape

Fieri ne darke

Fieri ne darkeeeeeeeeeee

por frika trimit i jep me shume takat

Fieri ne darke

Fieri ne darkeeeeeeeeeee

Qytet qe sfle as dite as nate

Hahaha, i modh, po pse pikerisht Fieri??!!

Refren i vjeter ky djalosh, hera pare qe e degjon?

Vallaj nuk e kom nigju mo pare, e forte sidoqofte. smiley

canart, nuk ka kenge te keqe nga Iron Maiden, thuajse te gjitha jane top. Nuk besoj se e ke degjuar kete me poshte nga periudha para Bruce Dickinson (Paul DiAnno), "The phantom of the opera". Enjoy it.

http://www.youtube.com/watch?v=t5jaRipA5_M

 

 Benny Benassi  - Satisfaction ( Dirty Midget Dirty Electro Remix )

qyqa, c'me ka gjet mi... thjesht m'boni p'shtypje kjo gjoja

Millosh, rrofsh per kete prurje, fantastike. Mu duk sikur ky koncert ishte ne Jones Beach por ne fund pashe ca fytyra japoneze dhe mendova qe do kete qene diku ne Azi. Priest i kam pare 2 here live, jane fenomenale, Halford eshte i madh. Jane rrote me rrote me Iron Maiden por Maiden jane me te medhenj per mua. UP THE IRONS!!! smiley

Hallowed Be Thy Name

http://www.youtube.com/watch?v=iSTBlbylMzM

 

Nuk e di ku ishte ky koncerti po ishte nga United tour qe e kam pare ketu ku jam, edhe e di qe te gjithe koncertet e turit jane te njejta, te njejtat rrobe te njejtat levizje,biles edhe djersen e nxjerrin me te njejten koreografi.

Kot per kuriozitet du me te tregu se Priest, Maiden edhe Metallica i kam pare nga dy here, me mbase tre kater vjet diference koncertin e pare nga i dyti, edhe per secilin koncerti i dyte me eshte duk me i mire se i pari, cunat sa vje e me gjeth bohen, jane rrudha rinie thojsha me vete.

Asnjihere nuk me ka shkuar ne mend te krahasoj njerin grup me tjetrin, i dua te gjithe njisoj ashtu sic edhe na duan te gjithe njisoj.....me nje perjashtim.....per mua Helloween hajne buk vec (mbase si denim se kane rrezuar kujdestarin nga shkallet). Shume harmoni shume virtuozitet. Heren e fundit i pashe me Gamma Ray bashke ketu http://www.youtube.com/watch?v=y0M560ATHmA me metal god himself Mr Kai Hansen.

UP THE IRONS!

Pse s'thu ne paskemi qene bashke ne cdo koncert! Helloween ishin fantastike por kurre nuk kuptova se pse ishin futur tek ajo vrima BB King Bar & Grill. Ata jane kualitet MSG-je.

Po pra, do kishim qene barabar me birra ;P

Sa per te BBKing, cfare halli paske pas, se mos krijoshe shume konfidenca me Helloween nga afersia e skenes apo si? Te jete per mua une vende te vogla kam qef, si i thone muhabetit ti duke pi per qef tat ai tjeteri duke i rene ciftelise po prap per qefin tat.

 

Don't go home with your hard-on(Leonard Cohen)

Julio Iglesias-Nathalie

Nathalie
en la distancia
tu recuerdo
vive en mi

yo que fuí
tu amor del alma
y a tu vida
tanto dí.

¿Qué será de ti?
¿dónde estás?

You can call me Al

A man walks down the street
He says why am I soft in the middle now
Why am I soft in the middle
The rest of my life is so hard
I need a photo-opportunity
I want a shot at redemption
Don't want to end up a cartoon
In a cartoon graveyard
Bonedigger Bonedigger
Dogs in the moonlight
Far away my well-lit door
Mr. Beerbelly Beerbelly
Get these mutts away from me
You know I don't find this stuff amusing anymore
If you'll be my bodyguard
I can be your long lost pal
I can call you Betty
And Betty when you call me
You can call me Al

A man walks down the street
He says why am I short of attention
Got a short little span of attention
And wo my nights are so long
Where's my wife and family
What if I die here
Who'll be my role-model
Now that my role-model is
Gone Gone
He ducked back down the alley
With some roly-poly little bat-faced girl
All along along
There were incidents and accidents
There were hints and allegations

If you'll be my bodyguard
I can be your long lost pal
I can call you Betty
And Betty when you call me
You can call me Al
Call me Al

A man walks down the street
It's a street in a strange world
Maybe it's the Third World
Maybe it's his first time around
He doesn't speak the language
He holds no currency
He is a foreign man
He is surrounded by the sound
The sound
Cattle in the marketplace
Scatterlings and orphanages
He looks around, around
He sees angels in the architecture
Spinning in infinity
He says Amen! and Hallelujah!

If you'll be my bodyguard
I can be your long lost pal
I can call you Betty
And Betty when you call me
You can call me Al
Call me Al

I walk the line

I keep a close watch on this heart of mine
I keep my eyes wide open all the time
I keep the ends out for the tie that binds
Because you're mine, I walk the line

I find it very, very easy to be true
I find myself alone when each day is through
Yes, I'll admit that I'm a fool for you
Because you're mine, I walk the line

As sure as night is dark and day is light
I keep you on my mind both day and night
And happiness I've known proves that it's right
Because you're mine, I walk the line

You've got a way to keep me on your side
You give me cause for love that I can't hide
For you I know I'd even try to turn the tide
Because you're mine, I walk the line

I keep a close watch on this heart of mine
I keep my eyes wide open all the time
I keep the ends out for the tie that binds
Because you're mine, I walk the line

Sa kenge e shpifur kjo e Marilyn Manson..! La_rosee c'pata une qe mora mendjen tende e degjova..  smiley

Mendja ime ka sh. ane te erreta. Te keshilloj te vazhdosh te marresh mendjen tende.

jo mer, jo. do byç ajo konge e ai album. ju jeni shume fraternitè, egalitè, communitè e shpyrt-pambuk miku im smiley

pa shaka tani Sol, album i modh. sa here qe e humb e blej prape. i paperseritshem. themel.

Plumb-Hang on

...edhe siç do thoshte Berisha:

Hang on when the water is rising

Hang on when the waves are crashing

The Doors - Don't you love her madly

La chanson des vieux amants-J.Brel


Tu m'as gardé de pièges en pièges
Je t'ai perdue de temps en temps

...

Bien sûr tu pleures un moins moins tôt
Je me déchire un peu plus tard
Nous protégeons moins nos mystères
On laisse moins faire le hasard
On se méfie du fil de l'eau

Tani nuk po degjoj asnje kenge.

Celtic Music-Musica Celta, The rights of Man

Ne pergjithesi i ndjek keto kenget e Jaruzelskit, por nja dy s'me kane dale gje. Ca te tjera, shume te mira. E nejse. Ja t'ju le une nji "kâjkë" françuske, nga nje bukuroshe qe ka rene ne hall, as do burre as do femije, thjesht nje cope dashnor te mire, dhe e shkreta shperndan lajmerimet "o shokeni, po shpejt ore se vdiqa fare, a jeni apo s'jeni burra", e tralala. Edhe thote e shkreta se edhe 25 vjeçe bukuroshe, edhe pa dashnor, vallahi kjo ska ku te rrije. E nejse, ne biçiklete shoqja, ka dale me "gjujte". Po per te qene eshte fort e mire dreqi, une e du shume. E kum pa nji dite pahiri, ene ma ka pushtu trunin fare. Ika tash, shendet, shiqojeni dhe ju :

http://www.youtube.com/watch?v=F-CxD4ywuv0

Kjo qenka kenge e jo shaka ! Qenka e prere kastile per nja dy çupka ketu te peshkut. Edhe po i pershendes, e dine vete ato cilat jane. Kenga titullohet : JAM TYRYFYCKE.

Edhe thote kjo çika qe jam tyryfyçke por jo gjithe diten ama. Ta pret mendja, ne gjume duhet te jete e zgjuar. Edhe thote pastaj se nuk beson fare ne mrekullira, por çunat e shohin vetem nga prapanica, e shohin si kukull medemek.

Edhe thote pastaj se jam tyryfyçke por do te kaloje, do te vije dashuria e do te harroj se jam fitil fare. Edhe thote pastaj, se mos te pengon te ekzistosh kjo qe je tyryfyçke, eh mire o mire.

Jeni te pershendetura ju te dyja atje (njera perfaqeson memedheun, e tjatra diaporen) :

http://www.youtube.com/watch?v=7a-y730Y0Hw&feature=channel

 

Pershendes Bedrijen dhe Flo me kete kengen me siper. You're the best.

ty te kam bere nje ignore te madhe

as qe kam per ta ndyre me gojen me ty !!!!

The end of the world )= AKA Finistere da C.S.I

Annus Horribilis in decade malefica
Decade malefica in stolto secolo
Secolo
Secolo osceno e pavido
Grondante sangue e vacuo di promesse
Annus Horribilis
Annus Horribilis
Annus Horribilis in decade malefica
S'attardano ombre
Le parole confondono
Si separano sponde
Coltivano incendi
Cure imposte e subite
Da sembianze smarrite
Sotto sguardi accecati
Tra pochezze infinite
Ecco le novità
Ecco le novità
Ecco le novità
Il cielo è scudo labile e tenue
Ammalia il vuoto e nulla seduce
Avanza il lato oscuro, s'alza s'innalza abbaglia
Mi ruba gli occhi ed ero cieco già
Mi ruba gli occhi ed ero cieco già
Lo so lo so lo so
Mi ruba gli occhi
Annus Horribilis in decade malefica
Decade malefica in stolto secolo
Secolo
Secolo osceno e pavido
Grondante sangue e vacuo di promesse
Conosco le parole
Dette scritte scandite
Tenerezze stupite
E tensioni impazzite
Tendono al grande bang
Tendono al grande bang
E tutto tende al grande BANG

å¨grupi italian me i mÅre ever

http://www.youtube.com/watch?v=Kz80Os-aDZE

Julia-The Beatles

Julia, sleeping sand, silent cloud, touch me
So I sing a song of love, Julia

 

Autumn leaves-F.Sinatra

Nat King Cole e interpreton me mire.

fiks ne kete moment jam duke degjuar kte  kengen

kur te mbaroj do degjoj nanje tjeter

 

 

4 in the morning the sidewalk's asleep

 Dogs on the porch,

 Spiders on the leaf

 Shipwrecked by night sailing through days

 Nobody noticed the slipping away

 Connecting the dots with thorns in his side

 Boarded up the Windows with pain and with pride

 The music box broken that once was his soul

 Its sad little song spinning out of control

 Then came the storm that washed the roads out

 Closed both his eyes and pointed straight south

 Second line drums marched into the sea

 While the clouds overhead cried "mutiny"

 They parted for Cathy and her bitter news

 As her words fail and the sky grew dim

 Recalled how close to that exit l've been

 Ours not to reply, ours not to reason why

 The news about William

 The lifeline retreats

 Desire for release

 The thorns in his side

faith no more / Xhejmsi i Metalikave : War Pigs (cover)

and good night sacramento

Nje kenge intelektualisht stimuluse qe me sugjeruan gjindja e peshkut. Kenga ben pak a shume keshtu:

E kom dahon-o, lala, po s'kom letra

e m'u kujtun, lal, plaget e vjetra...

(vazhdon tjetra)

O c'ke moj goce qe po rri ke shpija

kom hallet e mija cuno, me ka hum' shamia

 

Une, Nazifja, pershendes back me kete kenge:

Nen dritare, po me rritesh, trendafiliiii bukur-ooo

po me zgjatesh, po me rritesh, mes permes dritares-ooo

Rritu, rritu, veç ngadale, hapi deget anes-ooo

 

 Eh mer Sol. Njerezit po rrifen e po behen gjak ne City Park e ti po me nje brime i bie fyellit smiley

s shqetesohem une, e di shume mire qe ky eshte kapitalizmi. dog eat dog. e kishte parashikuar ai tipi qe ne shoqerine e konsumes kapitalistet hane kokat e njeri-tjetrit smiley

Solo po ta fal ket kamunikate kamuniste per homazhin per Lhasa!

Po mos e bo o te regjistrofte Genc Pollo si Salistanist!

Ti lascerò - Oxa & Leali

Ti lascerò andare
ma indifesa come sei
farei di tutto per poterti trattenere
perché dovrai scontrarti
con i sogni che si fanno
quando si vive intensamente
la tua età.

Aria non sei più tu- A.Celentano

Aria da quando tu non sei più tu vivi costretta in clandestinità chiara piena di quel profumo che inebriava i sogni miei
Pura come una vergine eri tu vivi stuprata dalla civiltà chiusa ridotta già in cattività non puoi curar più nostri guai

jam duke degjuar nje kenge fantastike

edhe po mendoj se si do dilte po ta benim rock kete kengen..

ta ta ta ta TAAA

ta ta ta ta TAAAA

ta ta ta ta tAAA.. ta ta-ta.. ta ta ta ta TAAA

Koka ne StambOOOOll..

trupi ne jaNIIIIne

te shtrin ali PAAsha.. te shtrin Ali PAAsh... lol

per Monda; "the battle of evermore" Led Zeppelin

per Milloshi ; "thorazine shuffle" Savatage

per fh ; "kill it" helloween

per mua; "holy wars" Megadeth

You got the silver

speaking on that blood transfusion theory: this fella is 60+ here, used pounds of hot stuff and inhaled tobacco smoke enough to explain the greenhouse effect on arctic. I.e., life is possible!

dmth. une e pf po fliskemi xhiberisht  tani, he?! Ta paca borxh, skuer...

 

diskleimer: xhiberisht nuk e ka prejardhen nga xhib-kutija! smiley

 lol, vereje mire andej nga sekondat 0:50 kur i drejtohet vetes ne pasqyre 

Highwire

We sell 'em missiles, We sell 'em tanks
We give 'em credit, You can call up the bank
It's just a business, You can pay us in crude
You’ll love these toys, just go play out your feuds
We got no pride, don't know whose boots to lick
We act so greedy, makes me sick sick sick

"Jasht, jaaasht!..." (ne shqip kto fjale - ktu te Peshku e kom morr vesh ket, nga PF)

another brik in the wall ka qene himni i klases sime

 

 

eh kena qene brez himnesh po kush na e di vleren...na kane harru

 

Did I crumble
Did you think I'd lay down and die?
Oh no, not.I. I will survive
Gloria Gaynor » I Will Survive

http://www.youtube.com/watch?v=ZBR2G-iI3-I

Faqet

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).