Cfare dhuratash do i conit Peshqve per Krishtlindje?

Une per vete, Xhibit qe rri gjithe diten tek Peshku dhe e ka mendjen vetem tek kutite, do t'I coja nje kuti votimi te mbushur me uje dhe me nje peshk brendam smiley

36 Komente

PF te vetment kuti qe pres si dhurate peshkiste eshte ajo qe ka brenda Tushen. Dhe te jete kuti e pahapur. smileyarty:

Kurse qeverise peshkiste do i beja dhurate kete kutine me fshesen robotike me korent Roomba, qe te mos lodhen duke fshire komentet nje nga nje. smileyoh:

Qe, e kane dhe te hapur kutine, sic e duan vete. :nerd:

Gezuar festat qeveria e Peshkut

" src="http://arkivi.peshkupauje.com/sites/all/modules/smileys/packs/Yahoo!/laughing.gif" />

set it and forget it

xhibizëm 24-karatsh. Valutë je JB, valutë.

" src="http://arkivi.peshkupauje.com/sites/all/modules/smileys/packs/Yahoo!/laughing.gif" />

 

Jeni ju pa jemi ne ... deri ne momentet qe na fshin qeveria komentet, pastaj s'jemi me. smileymug:

Ty fh do te te beja dhurate ndonje kuti qe te frymezon per bejte, cado qofte ajo, qofte ndonje si kjo me poshte apo ndonje tjeter. smiley

http://static-p3.fotolia.com/jpg/00/10/32/66/400_F_10326629_MMonLg1HnG4Ecwyjnl5vEk0sb6pHEaRR.jpg

vallai xhibo...po me gjysem zoni ama, "nuk dal dot mbi gjykatat" smiley

do i coja hurbinekut nje bilete 6 mujorshe pushime ne antarktide. kur c'te shohesh pas 2 muajsh shtetet e botes do te kerkonin mbledhje urgjente ne okb per te perballuar eksodin ne mase te penguineve.

Nje Camping 10 ditor per PF, ne fshatin e vogel te Hurbit.

Nje thes me tolerance shumices. Megjithese ka ca qe nje thes s'u ben derman smiley

5 min takim "balle per balle" qe te shahen live smiley

Ore ne fakt edhe une duhet te bej nje dhurata per nje peshke po s'po di ça ti bej! Mah.

fillo duke vendosur sa dhurata do ti besh 1 here smiley

ate blune e kam une edhe eshte shume i mire. vjen ere e mire

Peshqve ?

I mut qe te hane dhe te lyjne surratin !

dashken dhe dhurata pale smiley

smiley  smiley

 

Uaaaaaaaaaa :O S'e prisja nga ty kete Bedrije! Une te dija zemergjere! smiley

po cke o fin qe u skandanlinzove smiley

eshte menyre te theni mo te keqen smiley

po te kam thone qi ti sdi shqip smiley

ku mutin osht ai mrroklla tja cpjegoje (uh paska lone pusullen e lamtumires dreqi tashti e lexova) smiley

kjo i thuhet shpesh atyre qe nuk gjejne karar o Fin, njelloj si peshqit tone qe gerr verr bojne gjithe kohes e te pakenaqur ngelen smiley

ja kshuna se u lodha tuj cpjegu smiley

smiley  smiley

Vallahi Bedri, s'e kam nigju naiher ket zakonin e t'lymes me moot. Po fshat e taksirat, ka thene i mocmi! smiley  

good, spaska vertet admin perqark me duket smiley

once in a lifetime smiley

Toys for tots. Apo esh e kunderta... Fh, 1 shishe cent'erbe do e pim si kur te na boet mar gjithashu dhe gjith pjeshkeve kudosi ndollen.

do ta pim si tja bojm puf, o lost.

Ket pinok ja boj peshqesh xhibi-t qe ta veje mu perball tastieres se komputerit dhe keshtu ta shikoje sa here te doje vehten e tij. 

Bar miu me pikatore smiley.

Hugs everybody smiley.

Xhibi nuk do kuti qe hapen, keshtu ca kuba nga ata te dikurshmit, me te cilin formonim mozaike... Ata as une hapen, edhe figurat i formon sipas qejfit.... smiley

Monda, une ta nisa timen! smiley

Ju te tjeret,ngrohuni ne diell smiley ( dmth. Krishtlindje te bardha)

 

sepse ndjehem paksa sentimentale sot, prandaj s'po e zgjas me me dhurata, se do mallengjehem pastaj. smiley

 

ngrohuni ne diell!

Sentimentale te duket kjo ty moj? smiley

U perpoqa ta mbuloja diellin me shoshe, Irushe, prandaj! smiley

Po meqe ti po me detyron, me duhet te rrefej qe PPU-ja ka gjithe vitin qe me ben dhurata, ca mikesha e miq qe ne jeten reale s'do te kisha pasur kurre rastin t'i takoja, prej te cileve kam marre shume nga ana shpirterore dhe intelektuale,  dhe nuk mund t'ua kthej pervecse me shume dashuri e mirenjohje. smiley

 

nje shami, te lutem.... smiley

 na, urdho ..., merr shamine time se une po i fshi lotet e mallengjimit me benevreket e gjyshes smileysmiley

E mire se na mallengjeve smiley. Mua vetem nje komshie ne farmville me ka bere dhurate smiley  (na ngelen dhembet jashte)

shami ska...skena para...thahu ne diell!

Danida, me ke kujtuar nje skene fantastike nga filmi Mengjese lufte... ajo goca e vogel qe kishte bere cicin dhe i vellai i thote "Kthehu nga dielli te thahesh".... smiley

 

Ana H, do te te blej nje solucion qe te heq kutillekun? smiley

Meqe na sentimentalosi Ana, gezuar krishtlindjen kush e feston, gezuar vitin e ri te gjithe peshqve, dhe ata qe na kane dhe i kemi inat :angel: dhe kalofshi sa me bukur. Nje vit me te mbare vitin tjeter. :wave:

P.S. Se mos hapni teme me vete urimesh dhe duhet te perserisim veten? :O

xhibo, gezuar, per mua fort i mbare paska qene ky fundvit

gjithe ato kuti kam marre smiley

Xhibo,

te kam gjet nje fjale tjeter per kuti.... "peshtaf" tingellon dhe ekzotike, apo jo? smiley ( yyy, dy dhurata - boll per ty) smiley

Irushe,

s'e kam idene c'eshte farmvilli... Ka lidhje me te pasurit dhembet jashte? smiley

Swed,

te kam zili qe e paske gjyshen, se ne shtepine tone iku gjyshja, iken benevreket e senduqet me teresej... smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).