Ca doni tju sjelle babagjyshi i vitit te ri?

And please don't say kuti. smiley

 

Keni ndonje viti riu rezolucion a ndonje plan-aksion? smiley

29 Komente

Dhe meqe me oren e Shqiperise babagjyshi ka mberritur (megjithese ca kuti i mbeten tek tuneli qe ishte shembur), gezuar vitin e ri dhe e kalofshi bukur peshq. smiley

Qyqja mer ke ardh tape n'taven e peshkut smiley

S'ka ardh Vit Riu ne Kiritimati akoma, c'Shqiperi thua ti? smiley

I though babagjyshi vjen verdalle gjithe diten e 31-se pastaj e drop kutine ne 24:00 dhe ik, no? :think:

Sipas teje ca te bejme ne, te presim deri ne 24:00 fiks dhe te komentojme vetem ate sekonde, e cila gjithsesi po ta ndash ne pjeseza nuk eshte fare moment i te tashmes po vetem i te shkuares dhe te ardhmes? smiley

 

But enough filozofi dhe string teori per vitin e ri. Ti ca do te te sjelle babagjyshi? smiley

Unë dua që të më sjellë një arush, një lepërush, një ketrush dhe e fundit një peshkush smiley U uroj Gezuar vitin e ri 2010, te gjithe nga zemra, kush nga peshqit e NY eshte neser ne lokal ku kendon A. Trebicka dhe B. Alibali jo per gje te pershendesim njeri-tjetrin me ndonje kenge peshkiste smiley

 U befte me uje peshku, o Babagjysh...

Dhe befshi te tere nje vit te ri te gezuar!! 

nai lek po se pati problem smiley 

Bedrije .

Plaku i viti ri nuk eshte Fullani,plaku vjen nga Finlandia, duhet te kerkosh euro.

Nje makine qe ecen shpejt , qe harxhon pak karburant, dhe qe lahet vete, ket do doja nga Plaku 2010 vjeçar.

 Une po perdor nje shprehje te shkodraneve.

Dua qe babagjyshi te me sjelle shnet e pare.

Plaku i Vitit te Ri kete vit ma ka mbushur shtepine me njerez. smiley Pra ajo kenga All I want for Christmas is you eshte shume e pershtateshme ne kete rast. Natyrisht qe duhej nje jevg per te marre gjithe njerezit ne airport, jevgu ne fjale une(etiketa e dashur shqiptare do qe njerezit e konsiderojne si fyerje te marrin taksi). Ene jam in a bad mood ngaqe me zgjuan qe ne 5.00! Gezuar Vitin e Ri, indeed! smileyleepy:

 

Nje gje s'e kuptoj, kur ishim te vegjel dhe benim mbremjet e vitit te ri ne shkolle, kishim nje Babavit qe shkonte dhe ishte plak me mjeker te bardhe, dhe nje Vitiri te vogel, qe vinte, zakonisht zgjidhej ndonje femije me syckat e kaltra, ( as kete s'e kam marr vesh kurre pse),  keshtu qe s'dua t'i therras babagjysh i vitit te ri, por Kolopuci i Vitit te Ri!

Gezuar Kolopucin e Vitin te Ri! smiley

 Nje mercedes S 650 Amg sdo ishte keq. Te shohim do i cahet thesi babagjyshit kete vit apo jo smiley

Ne ketej vetem per Krishtlindje na bejne dhurata smiley

Sidoqofte nga dhuratat qe me bene kete vit veçoj nje golf (mendafsh dhe kashmir) dhe nje zinxhir qafe Tiffany & co. Kishte qelluar zemergjere babagjyshi kete vit smiley !

Kurse une kur e pyeta "babagjyshin" per dhuraten qe do te me sjelle me tha mos kerko me dhurata per kete vit se te vrava smiley se ma solli ne fakt para dy javeve nje komjuter, se dija qe ishte dhurata e vitit te ri smiley. Por sot ketu po bie bore dhe per mua kjo eshte dhurata me e bukur. Flm babagjysh i vertete per boren smiley

nje aparat medium format Hasselblad dhe nje aparat large format Sinar;p

e di e di qe kerkoj shume nga jetasmiley

si nuk te del gjuha ty enka smiley, shtype mire tastieren smileysmiley. Ishalla te te realizohen deshirat ne 2010 smiley

t`lumte gojasmiley

edhe ty ishalla te plotesohen deshirat

 Mjafton te me leje ato qe kam smiley

Kam frike se Xhibi do marre keteSNL Dick In A Box T-Shirt Sheer

Sa pak kerkesa paski per babagjyshvitiriun. :think:

Tani tregoni vertet ca do deshit tju sillte sikur te ishte e mundur cdo gje? smiley

 

Plaku do vonohet pakez, se ndaloi per nje pushim. smiley

Plak plak po...

 

 

 

keshtu qe s'dua t'i therras babagjysh i vitit te ri, por Kolopuci i Vitit te Ri!

Kolopuci i vitit te ri sipas Ana H-se

Xhib, Gezuar Kolopucin e Vitiriut! smiley

Kam nje me te bukur, origjinal, por s'di ta ve ketu ate foton. Po kushedi ndonje dite tjeter... smiley

 Po mo ja pastaj, erdhi 2011 edhe pak, veja vetes objektiv kete vit te mesosh si vihen fotot te PPU smiley

Sikur te sillte solidearitet mes njerzve nuk do ish keq...

Si perfundim ca ju solli babagjyshi a kolopuci i vitit te ri? U surprizua ndonje nga juve per mire apo per keq? smiley

Jane bere e modes keto dhuratat per festat dhe ne Shqiperi si ketej? Dmth gjoja per festat 'mode' komercialisto-konsumatoriste (tobe-estakfurullah po tingelloj si Sol saktivisto-komunisti smiley)?

keshtu eshte kur me mban ne goje shpesh (dmth kur me permend), fillon behesh kamunist dhe ti

hajt gezuar, edhe ishalla te sjell viti ri icik perqendrim edhe nga kjo ana knej e hundes tate smiley

ëhë, smiley

por po te jete shume e bukur merre ta kam fale, meqe je kamunist si te thote xhibi.smiley

Une po provoj ta bej nje me forcat e mia smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).