A mundet Poni &co te shkarkoje ramen nga Kryetar Bashkie

Sot degjova nje budallallek tjeter nga Poni (jo kengetarja) zv ministri i brendeshem.Ai tha qe te henen do shkarkoje kryetarin e bashkise ne mbledhjen e keshillit bashkiak.O eshte injorant ose i ka thene trurit ik e pirdhu.

Shife ca thote kushtetuta per shkarkimin e te zgjedhurve vendore ne menyre te drejteperdrejte

Organi i zgjedhur drejtprdrejt i njsis qeverisse vendore mund 
te shperndahet ose te shkarkohet nga Keshilli i Ministrave per
shkelje te r�nda te Kushtetutes ose te ligjeve.

6 Komente

O Tono sipas kushtetutes sido qe te jete puna Poni ska te beje fare ne kete mesele.Ramen e heq keshilli i ministrave dhe jo keshilli bashkiak nese gjithmone ka kryer veper penale dhe kete e vendos gjykata me sa di une dhe jo Poni apo kush e ka pjell Ponin apo kush e ka vene Ponin te lehe

 djali ne shqiperi kushtetuta vlen pak

i vetmi ligj qe zbaton shqiptari eshte ai i pashkruar (kanuni psh) pa per te tjerat kane fare pak vlere

smiley pastaj as me keshillin me miniztrave se ka mire ky kopuku

Ore ckeni me Ponin. Ai eshte nje koke bole me 2 sy.

"O eshte injorant ose i ka thene trurit ik e pirdhu."

Or canart po une te dija cun me mend ty! A ja ke pa nejher kaptinen Ponit ti. Poni i kref floket hala sic i ka pas kref kur priste bullona ke uzina para 20 vjetesh. Poni, Patozi, Bregu, Kodra, Sopi , Qypi etj jane ca krijesa debile qe kane tallash ne koke te cileve "baba modh" i ka thone: "Tani jeni politikane, q!ja@ni robt ktij mileti se po ju ktheu dore njeri ja gadis une qejfin". Jom i sigurte qe me i thone Ponit: "E more vesh Obama fitoi cmimin Nobel", Poni do thoshte: "Kush po ja q! robt, as nuk e rruj per njeri n'bote sa t'jet doktori".

Ka pas qene nje rubrike te revista Hosteni qe i referohej kohes se Zogut "Qyfyre te regjimit qyfyr". smiley

Rri shif qyfyre.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).